Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan érdemes sakk megnyitáso...

Hogyan érdemes sakk megnyitásokat tanulni?

Figyelt kérdés

(Kezdő sakkozó vagyok) Egyszerre több megnyitást érdemes tanulni vagy csak 1 vagy 2 érdemes jól begyakorolni?

És ha feketével vagyok akkor ott olyan megnyitást lenne jó alkalmaznom ami az ellenfél megnyitása ellen jó vagy akkor is csak azz az 1-2 alkalmazzam amit be gyakoroltam?



máj. 27. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha ezen az oldalon már jogosult vagy kérdezni, akkor nem érdemes sakk megnyitásokat bemagolni.


A második feléről meg az az anekdota jutott az eszembe, amit az apám mesélt két ismerőséről. Az egyik állandóan ilyen megnyitásokat magolt, ezekkel idegesitette a barátait. Egyszer az egyik megelégelte és azt mondta neki, hogy most egy olyan megnyitást tanult, amit nem lehet kivédeni akármit lépnek ellene, mattot ad nyolc lépésen belül. A másik hiába kérlelte hogy mutassa meg neki a megnyitást, nem volt hajlandó, hiszen olyan phasza kis megnyitás hogy nem jó ha rossz kezekbe kerül. :)

máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kedves Vezető ***** válasza:
100%
Vannak oktató programok a Play Áruházban/App store ban.
máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Baluba ***** válasza:
70%

Kezdő sakkozóként sehogy. Tanuld meg a megnyitás alapszabályait (centrum, király biztonsága, stb), próbáld őket betartani, és próbálj minél több legalább 10 perces partit játszani, hogy legyen időd tudatosan lépni. Próbálj meg ugyan abba a csapdába csak egyszer beleesni.

Ha 1000-1200 felett vagy chess.com-on, akkor elkezdhetsz pár egyszerű megnyitását megnézni, de csak 3-4 lépéséig, plusz a későbbi gondolatokat mögötte.

máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalnod milyen játékos vagy, Fischer? Tal? Capablanca? Petrosian? Alekhine? és persze még vannak bőven.

Itt tudod megnézni a mesterek jatékait pgn és ha csak a nyitások érdekelnek arra is találsz több ezer játékot.


Én sosem nyitottam d4-el, és nagyon régen nyitottam (ma 5x és mindet megnyertem) e4-el, már 2 hónapja világossal a Nimzo-Larsen Attack használom, nagyon nehezen nyerek vele, nyögve-nyelős, ezért használom ezt, mert nincs sok válasza sötétnek, míg e4-re rengeteg válasza lehet, ezért nem nyitok d4-et, mert elég volt az e4-re adott lehetőséget végigbogarászni.


Ha sötéttel vagyok, akkor d4-re Benoni védelem,(régi vagy a Cseh) mert nagyon megtetszett ahogyan azt Tal használta.

Ha sötéttel vagyok e4-re Szicíliai védelem, s ha úgy jön ki, akkor O'Kelly változat, ezt is Tal egyik játékát nézve láttam.


A Nimzo-Larsen Attack úgy jött, hogy nagyon meguntam 900 feletti jatékosok dedós színtű nyitással akarnak nyerni ezen a szinten ez pedig a Queen Wayward Attack, ma történt, csak úgy jatszottam e4 és az ötből egyik ilyen volt rádásul 1054-es játékos. Szóval kerülendő és unva az e4-et, a Lengyel megnyitásra tértem rá, egy ideig jatszottam, és akkor Capablanca láttam egy ilyen Nimzo-Larsen Attack nyítást, s az jobban tetszett.


Queen Wayward Attack:


[link]

máj. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!