Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nem ertem ezeket a videokartya...

Nem ertem ezeket a videokartyakat elmagyaraznatok (bovebben lent)?

Figyelt kérdés
Foleg az Nvidia erdekelne. Van GT,GTX,GTS stb. es meg mik vannak. Szeretnek egy listat roluk a leggyengebtol a legerosebbig mert nem tudom melyik jobb es hogy melyik rosszabb es ez miert ilyen es a masik ketto kozott mi a kulonbseg. remelem ertitek mirol beszelek.
2011. aug. 25. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Fel kéne már fogni, hogy egy Trabantba nem rakhatunk porsche motort, mert elszáll!
2011. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Steel Painter


Ha megnézted volna az időpontokat tudnád, hogy azt a válaszomat rögtön a másik kérdésre adott után írtam (egy perc a különbség).


Egyébként még mindig vannak problémáim a válaszaiddal.

2011. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves gyakorivalasz2!


Valóban nem néztem a bejegyzés dátumát! (csak a kiírást)

Kérlek tedd fel a kérdéseidet.


Bevallom, elgondolkodtattál rendesen az alaplap és a videokártyák kompatibilitásával kapcsolatban.


Ezért konzultáltam egy két hozzáértővel.

És még mindig kétesek az eredmények.


Az egyik tábor azt állítja:

Mivel valóban szabvány csatlakozókról van szó, ezért minden kártyát kezelnie kellene.

Talán csak akkor nem menne ha gyenge a táp feszültség.


A másik tábor:

Csak a lábak kiosztása nem változhat a videokártyán, viszont a csúszó érintkezőkre küldött különböző feszültségek miatt nem lesz kompatibilis minden kártyával az alaplap.

Azt, hogy a videokártyának melyik érintkezőjére mekkora feszültséget kell kiadnia, azt az alaplapnak kel kezelni.


Amikor egyenként feléjük szegeztem az utolsó kérdésem, hogy a gyakorlatban ezt ki próbálták e, a válasz egyhangú volt:

más alaplapjával és videokártyájával szívesen kísérleteznének de amúgy nem.

2011. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kompatibilitási problémák csak az AGP portnál voltak, de a PCI-E fejlesztésénél már figyelembe vették ezeket a tapasztalatokat.


Ott tényleg megeshetett, hogy egy régebbi alaplapban egy újabb kártya károsodhatott, vagy csak komoly teljesítményveszteség mellett működhetett, például a legrégebbi AGP port még le tudott adni 3,3V-ot, a legújabb már csak maximum 1,5V-ot. Ezért sokszor fizikailag sem ment bele a nem kompatibilis AGP portokba az AGP-s kártya. Az átalakító chip-es nem natív AGP-s kártyák még problémásabb kompatibilitásáról pedig nem is beszélnék.


Ez PCI-E mellett már nem áll fenn, mert sokkal fejlettebb a szabályozórendszerük. Így a jelenleg legerősebb kártyák is csak néhány százalékkal lassabbak egy régebbi (PCI-E 1.0) foglalatban.


Ha bármiféle BIOS függő kompatibilitási probléma fennállna a kártyákkal kapcsolatban, arról az alaplap hivatalos oldalán is tájékoztatást kellene adni, ahogy ez a processzorok esetén megtörténik. Ott van, hogy melyik processzort hányas BIOS verziótól támogatja. Videókártya esetében ilyet még sehol nem láttam.


Bár ezek nem kérdések, remélem érted a problémáimat.

2011. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tökéletesen értem, és elfogadom.


Számomra még mindig az a legkiábrándítóbb, hogy ha kompatibilisek az alaplapok bármilyen videokártyákkal.

Akkor miért tüntetik fel az alaplap leírásán, a beépíthető videokártyák típusát.


Ha valóban csak szabvány csatlakozás kompatibilitásról lenne szó, akkor erre semmi szükség nem lenne a kártyák listájára.

A 2010-2011-es kiadású alaplapok leírásaiban, a videokártyák típus meghatározása nincs is feltüntetve. (Csak a videokártyák közti SLI csatlakozásról írnak leírást)


De a Jelen esetben a kérdező alaplapja (2009-es) és fel van tüntetve a kompatibilis videokártyák típusa.

[link]


Kedves gyakorivalasz2!

Csak feltételezem, hogy az új generációs alaplapokból kiindulván ajánlottad ezeket a videokártya (Radeon HD6770 és a Geforce GTS450) típusokat.

De szerintem ehhez régi az alaplapja.

2011. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"De a Jelen esetben a kérdező alaplapja (2009-es) és fel van tüntetve a kompatibilis videokártyák típusa."


A linkelt kézikönyvben az egyetlen VGA kompatibilitási lista ilyen címen található meg:

"Supported PCI Express Card for Hybrid SLI"

Ezt másoltad be te is az előző oldalon, ezek viszont a Hybrid SLI lista fölött megnevezett szolgáltatásaival kompatibilis kártyák, mint azt ahogy korábban már írtam is valahol.

2011. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!