Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A World of Warcraft-ban miért...

A World of Warcraft-ban miért kérik hogy igazoljam én vagyok a jogos tulajdonos, lehetséges hogy egy scam?

Figyelt kérdés

Másodjára teszem fel a kérdést mert valaki úgy gondolta hogy nincs semmit értelme a kérdésemnek modik meg törölték.


A kérdésem háttere a következő:


Ma amikor játszottam,egy üzenetet kaptam amiben azt írták hogy "abnormal account" és hogy menjek fel a battle-english.net oldalra és igazoljam hogy én vagyok a jogos tulajdonos.Máskülönben bannolnak..Ezt nem tettem még meg mert aggódok hogy ez csalás,mivel az oldal ahova irányítanak bármilyen e-mal-el és jelszóval be enged mintha beléptem volna a battle.net accountba.Mindegy mit írok be.Valamint az oldal címe is gyanus mivel battle-english.net.Ennyi erővel lehet kamu oldal is ahova be írod az adatokat és azt szépen el lopják.Valamint miután be írod az adatokat,a us.battle.net oldalra irányít,de én eu-ból csatlakozok ezt észlelnie kellene és ennek megfelelően az eu.battle.net oldalra irányítani,vagy ennek az oldlanak már alapól ott kellene lenni minek van külön...



Tehát a kérdésem WoW-os társaim:

Bárki valaha kapott-e hasonló üzenetet\kérést a WoW-ban és bárki tudja-e hogy a battle-english.net valós battle.net oldal-e vagy sem?



Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 3. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
tört szerveren játszol? mert akk mindenképp kamu. ha eredetin akk sajnos nem tudom hogy mi lehet a baj, de az biztos hogy a blizzard nem kérne el tőled semmilyen adatot.
2011. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még WoWoztam (eredeti), naponta minimum 10 ilyet kaptam, kamu.
2011. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Taurin játszottam, de az email címemre support@blizzard.us

vagy valami hasonló címről kaptam ilyen leveleket :O. csak néztem. Fogtam töröltem azóta is játszANÉK ha nem fejeztem volna be :D

2011. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Eredetin játszok,ezért is paráztam mi akar ez lenni,mivel totál úgy nézett ki hogy hivatalosan egy admin küldte az üzenetet és az fordult meg első sorban a fejemben hogy valami féreg van a gépen és mikor játszottam valaki biztos megpróbált belépni és ezért kaphattam az üzenetet..Hát majdnem bedőltem,még jó hogy el kezdtem kételkedni mielőtt fejetlenül kitöltöttem volna azt a kérdőívet :P


Amúgy utána néztem és a Blizzard-nak van egy listája hogy milyen módon próbálják az ember jelszavát meg szeretni és ez is közte van..Csak azt nem értem hogy tudják adminként küldeni az üzenetet..Amúgy nem e-mail-t kaptam vagy hasonló hanem játék közben kaptam az üzenetet,FIGYELMEZTETÉST! szóval tök hivatalosnak tünt meg minden.


De mindegy,legalább tanultam belőle.Ha bele gondolok hogy majdnem bele estem,tényleg csak egy pillanaton múlt hogy nem estem bele a csapdába mivel első sorban az járt a fejemben hogy biztos valami kémprogram van a gépemen,ezt gyorsan ki töltöm aztán le futtatok akár több antivírust is.De szerencsére bevillant:) és most hogy megerősítettétek a gyanum hogy ez kamu,megnyugodtam.


Tényleg komolyan kell venni hogy "soha,semmilyen körülmények között,senkinek nem szabad a jelszót ki adni bárki bármilyen indokkal is kéri".Ezt kell első sorban észben tartani minden esetben.Jó lecke volt de szerencsére nem kellett tandíjat fizetnem:)


Eddig nem bírtam elképzelni hogy mégis hogy bírják ki csalni az embertől a jelszót.Hát most majdnem bedőltem nekik x)

2011. szept. 4. 02:49
 5/5 A kérdező kommentje:

A Blizzard le tíltotta az accountom :P


Most arra kérnek hogy változtassam meg a jelszót,más különben a saját érdekemben nem oldják fel a tiltást xP


Nah ez szopás.

De még azzal nyugtatom magam hogy talán azért tíltották le mert többször sikertelenül próbáltak belépni,ami azt jelenti hogy a jelszavam nem tudják és remélhetőleg az e-mail fiókom jelszavát sem.


Mindegy addig nem oldatom fel a tiltást még le nem takarítom a gépet elvégre valami támpontjuk csak volt mikor próbáltak belépni,feltételezve hogy nem sikerült nekik


Avast!-ot és comodo tűzfalat használok.Az Avast! nem talált semmit.Fel raktam a Kaspersky 2012 30 napos trialt az sem.Most fel raktam a Malwarebyts-t ingyenes verziót az most talált valami férget,de nem tudom még mit mert még mindég fut az ellenörzés és a végéig nem tudom megnézni az adatokat csak annyit látok hogy 1 fertőzött fájlt talált...


Esetleg tudtok valami frankó védelmet ajánlani vagy mit gondoltok az Avast!-ról a Malwarebyts-ról és a Comodo-ról?

Ez a 3 elég biztonságot adhat.Persze nincs 100% védelem,csak mégis.Mondjuk a Kaspersky 0 találata után továbbra is bízok bennük csak érdekelne a véleményetek.

2011. szept. 5. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!