Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Windows, Linux vagy az...

A Windows, Linux vagy az Apple a jobb?

Figyelt kérdés

Melyik a leggazdagabb,legsikeresebb cég szerintetek?Én szerintem:1.Windows

2.Apple

3.Linux

A Linux-ot nem nagyon ismerem,csak annyit tudok kb. róla hogy azt mondják hogy aki hacker akar lenni,azon kell kezdenie.Nekem mindig is Windows-om volt,apukámnak Apple-s gépe van.Mondjuk apukám MacIntosh laptopja lepipálja az én Windows 7-esemet az tény.Minden szempontból.Ha jól tudom nem nagyon van vírus apple-s termékekre,meg neki az OP rendszere se omlik össze,meg fagy le.


2011. okt. 12. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

1. Windows

2. Mac OS X(mert így hívják az Apple oprendszerét)

3. Linux


"aki hacker akar lenni,azon kell kezdenie."


Baromság. A Linux szerverre van kitalálva, nem felhasználóbarát, nem elterjedt -> nem érdemes használni.


A leggazdagabb a Microsoft és az Apple, a Linux pedig általában ingyenes és nyitott, mindenki szerkesztheti. Én a Windows mellett vagyok, azt szoktam meg, azt használja Európában MINDENKI, és a programok legnagyobb részét is arra írják. A Macintosh...biztos jó, meg minden, de arra van kitalálva, hogy azt cisnáld rajta, amit ők engednek, na meg mondhatni cseszhetem, ha nincs rá program, ráadásul aránytalanul drága a gép is. Egy Macintosh árából két fasza PC-t kapsz.

2011. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A legsikeresebb, leggazdagabb céget keresed és erre felsorolsz 1 céget (Apple) és 2 operációs rendszert (Windows, Linux). Így azért elég értelmetlen a kérdés.
2011. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kezdésnek egy másik kategóriában tedd fel ezt a kérdést, ha csak nem játékkal kapcsolatos.

A többit meg édesapád is elmondta volna ha megkérdezed.

2011. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az 1.válaszolónak
2011. okt. 13. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Linux:

Nem értem miért mondja bárki hogy a Linux nem felhasználó barát és csak szerverekre való meg nincsenek hozzá programok.Ez erősen attól függ melyik disztróról beszélünk,nem lehet így általánosítani hogy "Linux" mivel a különböző Linux-ok eltérőek,nem mindegyik felhasználó barát de sok felhasználó barát Linux van.Például:


PCLinuxOS

Mandriva

Ubuntu


és még sorolhatnám.Programok terén pedig ha valaki azt állítja hogy Linux-ra nincs,az nem használt Linux-ot.Bármit akarsz csinálni,rengeteg ingyenes nagyon jó program közül lehet válogatni.Játékok terén sem olyan elveszett a Linux,persze a megszállott játékosokat nem elégíti ki de egy átlag felhasználót mindenképp ki tud elégíteni ezen a téren is.


Szóval a "Linux" disztribúciótól függően egy egyszerű,könnyen kezelhető,gyors,stabil,megbízható rendszer.Amiket felsoroltam azok biztosan.


Windows:

A Windows a világ első számú operációs rendszere,ezért nincs értelme feszegetni mit tud,mit kínál.Talány annyit érdemes megemlíteni hogy erősen felhasználó függő ami alatt azt értem hogy felhasználótól függően stabil,gyors,megbízható rendszer vagy épp az ellenkezője.

Megfelelő kezekben stabilitás,gyorsaság,megbízhatóság terén semmivel sem rosszabb mint a Linux vagy MacOS.Rossz kezekben viszont egy nyitott "ablak" amin az megy és jön aki akar és azt csinál amit akar.


MacOS:

Gyakorlatilag ugyan azt el lehet mondani róla mint a Linux-ról csak még a Linux a világ legolcsóbb rendszere addig a MacOS a legdrágább.


Szóval ha össze kell hasonlítanom a 3 rendszert azt kell mondjam hogy otthoni és üzleti felhasználásra a legjobb a Linux mert könnyen kezelhető,stabil,megbízható és ingyenes.


A 2. helyre raknám a Windowst mert nem tartom felhasználó barát rendszernek.És itt arra gondolok amit fentebb is írtam hogy a stabilitása,megbízhatósága erősen a felhasználótól függ,tehát nem hozzáértő alkalmazás esetén ami nem ritka a felhasználó védtelen és ez abszolút nem felhasználó barát tulajdonság.


A 3. helyre raknám a MacOS-t egyszerűen az ára miatt.Gyakorlatilag 3x,4x többet kell fizetni egy Apple PC-ért csak hogy ezt a rendszert használhassuk mint egy azonos kategóriás Windows PC-ért De gyakorlatilag semmivel sem nyújt többet mint a Linux vagy Windows.


Persze ez nagyban függ az igényektől is.Ha valaki minden áron a legújabb játékokkal akar játszani és nem képes vagy nem hajlandó elszakadni bizonyos Windows-on megszokott programoktól és át állni másra annak biztos hogy nem lesz a kedvence a Linux,MacOS vagy bármilyen más rendszer mert csak a "hiányosságoknak" vélt tulajdonságokat látja.

Például egy másik kérdésben mondták hogy a Linux nem jó mert nincs rá AutoCad,Microsoft Office vagy PhotoShop.Viszont van rá QCad,Libre Office és Gimp szóval ez nem hiányosság csak más rendszer,más programokkal.

2011. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az osx a legjobb
2012. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek,de ha európában MINDENKI Windowst használ,akkor ez 100%-ot jelent. Ez marhaság. Én( és még ismerek néhány embert) linuxot használok. Nem megy rá vírus. Az is marhaság hogy a hackereknek Linuxot kell használnia.

LINUX:

Elönyök:

-Nem megy rá vírus

-Megbízható

-Nem fagy le

-Az ég világon MINDENT át lehet állítani benne

-Nyílt forráskódú

Hátrányok:

-Nincs rá annyi szovtver mint windowsra

2012. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!