Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak számomra furcsa az, hogy...

Csak számomra furcsa az, hogy amikor milliárd fölé ér a főnyeremény, akkor lesz hirtelen 1 db. telitalálatos szelvény a lottón? Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak a valószínüsége, hogy telitalálatos van bármelyik lottón adott. Ebből kiszámítható, hogy az 52 húzásból átlagosan 3-7-nél lehet telitalálatos szelvény.

Mi a baj ezzel?

2009. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor már nagyobb a nyeremény, többen adnak fel lottót és így nő a valószínűsége, hogy egyet kihúzzanak.
2009. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy a 70-es, 80-as években minden héten volt telitalálatos, egyszerre több is. Pedig akkor is 90 számból kellett az 5-öt eltalálni... (bár akkor még nem használtak számítógépeket...)
2009. máj. 10. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban rengeteget csaltak.

Egyrészt vigyáztak, hogy negyűljön össze sok pénz, mert a szocializmusban nem nyerhetett a traktorosnő milliárdokat, másrészt akkor venni lehetett az öttalálatost megmagyarázni pl. hogy a párttitkár úrnak miből ment külföldre tanulni a gyereke.


Számítsd ki a valószínüségeket, ki van zárva, hogy olyan szelvényszám mellett 1-2 hetente ötös legyen a lottón.

2009. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont az, hogy akkoriban csaltak, még nem zárja ki a lehetőségét annak, hogy most is csalnak vhogyan... az ember már csak ilyen, főleg, ha közel van a tűzhöz... hiszen egy pillanat alatt bekerülnek a rendszerbe az általunk megjátszott számok -mint ahogyan mindenki másé is-, onnantól kezdve a számítógép könnyen kidobja, hogy melyeket nem jelölték meg... vagy ez már "sci-fibe" illő feltételezés lenne? ...hmm, csak elgondolkodtam...
2009. máj. 10. 12:54
 6/10 anonim válasza:
100%

TELJESEN IGAZA VAN A KÉRDEZÖNEK MÁR NEM 1X GONDOLKODTAM EZEN ÉN IS..

KÉZZEL HUZÁS: HIDEG-MELEG GOLYÓ

GÉPI HUZÁS PL: MÁGNES

JO AZ ÖTLET MI?

MERT MÉRT ÉRNÉ MEG AZ RT-NEK MILLIÁRDOKAT ODA ADNI AZ EMBERNEK?

GONDOLJATOK BELE HÁNYAN JÁTSZANAK!! SZOROZD MEG 200 FT-TAL! (ÉS MOST CSAK 1EMBER/1SZELVÉNNYEL SZÁMOLTAM) ÉS JÉÉÉ A SZERENCSEJÁTÉK ZRT-NEK MÁRIS 1HÉT ALATT TELITALÁLATA VAN VELÜNK.......

BARBI

2009. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Start -> Vezérlőpult -> Kisegítő lehetőségek -> Állapotjelző hangok. Külömben igazad van.
2009. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
?
2009. júl. 31. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:
!
2009. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én arra is gondoltam,hogy nehéz és könnyű golyók.
2021. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!