Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit gondoltok a Mass Effect 3...

Iostream kérdése:

Mit gondoltok a Mass Effect 3 befejezéséről?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be
2012. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát...fura és szerintem össze lett csapva kicsit. Egészen odáig jó hogy Shepard felmegy a Catalyst-ig de a legvégét szerintem a Bioware összecsapta. Én legalább annyiféle befejezést vártam mint a 2.-ik résznél (ott asszem 6 féle volt + x féle variáció arra hogy ki éli túl). Ebben a 3 befejezést vajmi kevésnek érzem. Oké hogy ha 5000 felett van az Effective Military Strenght akkor annál az opciónál hogy - elpusztítod a Kaszásokat - akkor nem hal meg az egész galaxis és Shepard a tűzben hanem csak a Kaszások meg a geth-ek ( meg gondolom EDI). De szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni. Pl.: mindenki meghal és lezajlik a "ciklus". Meghalnak a Kaszások de a gethek és EDI nem (szóval mindenki túléli kivéve a Kaszásokat)+itt is lehetett volna úgy mint a 2-ben hogy van amikor minden csapattársad meghal,van ahol csak néhány van ahol mindenki túléli és még csomó féle lehetett volna. Plusz én örültem volna ha mutatnak valamit arról hogy ki mit csinál a háború végeztével (csapattagokra gondolok szal pl.: mi lett Talival,vagy Garrussal,vagy mi lett a fajokkal miután a Tömegrelék felrobbannak,Shepard túléli az egészet és amikor megöregszik ő lesz az emberek képviselője a Tanácsban, meg h mi lett azzal akivel Shepard románcolt - gyerekük van vagy ilyesmi)

+ én nem igazán értem a befejezést...(SPOILER)szóval hogy mi az a bolygó ahol a Normandy leszáll és kiszáll Joker meg 1-2 csapattárs...szerintem több értelme lett volna ha a Földön zuhannak le


De ezek ellenére le kell szögeznem hogy imádom a játékot és fantasztikus sztorija van és mind az akció (lövöldözős) mind a beszélgetős és a fegyvermoddolós,páncélvariációs részét is nagyon jól megcsinálták ( sokkal több fegyver és páncél van a játékban mint a 2-ben).A muli szintél nagyon jó és élvezetes. És a befejezése is jó,és érthető (kivéve a nekem a legvége amit már írtam) csak én több végkifejletet vártam. Ja és amiatt a fránya magyar felirat hiánya miatt elszomorodtam :D

Összegezve nálam a játék : 99,9999999999999999999 % -ot kapott :D

2012. márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem a befejezéssel annyi a gond, hogy normál játék befejezés, nem egy trilógia lezárása, és végképp nem egy Mass Effect játék befejezés.


A barátom végigjátszotta úgy, hogy nem csinált meg mellékküldetéseket, felrobbantotta Tuchankát, és mégis ugyanúgy választhatott a 3 verzióból, mint én, aki mindent megcsinált.

Hiányzik az, mint ami a másodikban van, hogy van következménye a dolgoknak.


Ami még nem tetszett az az, hogy hülyeség a vége....


1.) Ha felrobban az összes Mass Relay, akkor a több ezer gépből álló flották hogy mennek haza? Vagy mindenki a Földön ragad?


2.) A Normandy hogy kerül fel a csapattársakkal, miközben azok lent harcolnak elvileg velem?


3.) Ha a Sheperd életét végig követtük a kezdetektől, és most meghal, akkor a kisfiúnak a végén miért mondja azt a mesélő, hogy mond még történetet?


4.) Miért nincs olyan vég, mikor csak a Kaszásokat öljük meg? Küzdöttünk egy csomót, hogy kibékítsük a getheket a kvariánokkal, és hogy jó oldalra álljanak, majd pedig megöljük őket? (Én emiatt választottam amúgy a zöld véget)


5.) Az összes lehetőségnél ugyanaz a videó megy le, csak más színben. Ez egyrészt olyan, mintha mindegy lenne mit választasz, másrészt olyan, mintha lusták lettek volna még pár képkockát csinálni...


6.) A Kaszások azért vannak, hogy megöljék a szerves életformákat azért, hogy a szintetikusak ne öljék meg őket? Ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy hogy is van...


De egyébként lányként nekem a legjobb az epilógus és a happy end hiányzik.

Tudni akarom, hogy mi történt a csapattagjaimmal ezután, és mondjuk azt is, hogy meghaltam-e vagy nem...


Én Garrust románcoltam, és pl. az a rész nagyon tetszett, mikor elköszöntük a végén, és tudni akarom, hogy teljesült-e vagy nem....


Szóval szerintem ennél rosszabb befejezést akarva sem csinálhattak volna.


Egyébként meg: Azt a gyereket mi miért láttuk az elején meghalni, miért álmodtunk róla többször is, ha addig nem tudtuk, hogy ő a katalizátor? Ő miért jelent meg CSAK nekünk? Nem tudhatta előre, hogy mi jutunk majd fel hozzá, nem?

2012. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én azt hiszem tudok válaszolni : a kissrácos kérdésre egy videóban válaszol ez a videó ( valamint arra is hogy lehet hogy a "befejezés nem is valódi csak Shepard sulykolva lett és halucinálja az egészet (angol tudás kell de megéri mert izgalmas és érdekes teória )) :

http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck


A Kaszásos kérdésre pedig : nem azért jöttek hogy kiírtsák az organikusokat hogy a szintetikusok éljenek hanem azért mert "az organikusok (káosz) egy idő után lázadnak a rendszer ellen, vagyis az alkotóik (istenek stb. ellen)" és ezért kell kiírtani az értelmes létformákat hogy újra "béke" legyen és helyre álljon az egyensúly (legalábbis a szellemgyerek ( Catalyst ) ezt mondja. Szóval mielőtt lemészárolnák egymást a lények és bekövetkezik a galaktikus káosz kiírtják egybe az egész népet, hogy 50 000 évig más életformák fejlődjenek.


Leglábbis nekem ez jött le a játékból


Mondjuk poén lenne ha a következő ciklusban a pyjak-ok meg varrenek vagy vorchák uralák a galaxist XD

2012. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1.) Ha felrobban az összes Mass Relay, akkor a több ezer gépből álló flották hogy mennek haza? Vagy mindenki a Földön ragad?


Sehogy. A Mass Relay felrobbanása az egész naprendszer pusztulását eredményezi. Jópár csillaggal kevesebb lett ott akkor.


2.) A Normandy hogy kerül fel a csapattársakkal, miközben azok lent harcolnak elvileg velem?


Bioware igénytelen lusta szar banda lett. Mostantól így rövidítem: BIL.


3.) Ha a Sheperd életét végig követtük a kezdetektől, és most meghal, akkor a kisfiúnak a végén miért mondja azt a mesélő, hogy mond még történetet?


Jó kérdés :)


4.) Miért nincs olyan vég, mikor csak a Kaszásokat öljük meg? Küzdöttünk egy csomót, hogy kibékítsük a getheket a kvariánokkal, és hogy jó oldalra álljanak, majd pedig megöljük őket? (Én emiatt választottam amúgy a zöld véget)


Az nem lett volna elég dramatikus.


5.) Az összes lehetőségnél ugyanaz a videó megy le, csak más színben. Ez egyrészt olyan, mintha mindegy lenne mit választasz, másrészt olyan, mintha lusták lettek volna még pár képkockát csinálni...


BIL.


6.) A Kaszások azért vannak, hogy megöljék a szerves életformákat azért, hogy a szintetikusak ne öljék meg őket? Ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy hogy is van...


Ezt én sem értettem. Azért ölik meg a szerves létformákat, hogy ne tudjanak megfelelően fejlett szintetikusokat létrehozni, amik kiírtanak MINDEN életet. Valahol van benne logika, ha elfogadjuk hogy ez így van, de miért fogadnánk el? A szintetikus élet önmagától fejlődik, és exponenciálisan ráadásul. Minél fejlettebb, annál gyorsabban fejlődik. Ott van EDI, ott van a geth. Ha sok olyan lenne, simán kiírtanák az összes organikust. Mégsem teszik, nem törekednek rá. A szintetikus élet pont olyan, mint az organikus, ilyen szempontból.


"De egyébként lányként nekem a legjobb az epilógus és a happy end hiányzik.

Tudni akarom, hogy mi történt a csapattagjaimmal ezután, és mondjuk azt is, hogy meghaltam-e vagy nem...

Én Garrust románcoltam, és pl. az a rész nagyon tetszett, mikor elköszöntük a végén, és tudni akarom, hogy teljesült-e vagy nem...."


Nekem fiúként pont ugyanez hiányzott, úgyhogy ez nem nemi jelleg :) Talival akarok házat építeni a rühes bolygójukon, vállt vállnak vetve a robotokkal, ha már összegüriztem nekik egy békét.


"Egyébként meg: Azt a gyereket mi miért láttuk az elején meghalni, miért álmodtunk róla többször is, ha addig nem tudtuk, hogy ő a katalizátor? Ő miért jelent meg CSAK nekünk? Nem tudhatta előre, hogy mi jutunk majd fel hozzá, nem?"


A gyereket láttuk az elején, igazi gyerek, meghalt. Aztán rémálmok/indoktrináció/akármi, és a végén pedig egy nem anyagi létforma így vetül ki a tudatodban. Ezzel nincs gond.

2012. ápr. 11. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!