Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 3D a gépemen különösebb...

3D a gépemen különösebb cuccok nélkül?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ezekhez elég egy sima monitor is ? (monitorom: LG FLATRON W 1934S, 75hz, 1440x900)



2012. márc. 31. 17:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

találtam igazán látványos 3D-s anyagot amit bármilyen módszerrel lehet nézni, amire képes vagy. Beállíthatod a 3D menü pontban. http://www.youtube.com/watch?v=jJjJeYfAwQw&feature=related


Már működik a kettő közé nézés, amikor kettő helyett három kép jelenik meg egymás mellett, de nem szabad még véletlenül sem egyik szélsőre sem pillantani mert akkor szétesik a 3D hatás. A tetején a két fehér pontot kell egymáson tartani a szemeddel, akkor lesz jó a hatás. Először életlen, de ha a középső látszólagos 3D képen tartod a figyelmed akkor kiélesedik a középső, látszólagos kép.

2012. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Kimaradt a kérdőjel, hogy már működik a látszólagos kettő közé nézés? ..mert nekem már évtizedektől fogva megy úgy. Valami régi újságban láttam ilyesmit, akkor még volt ezermester újság, annak egyik régi számában.
2012. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Hát attól függ, mit nevezünk működésnek :D Képes vagyok létrehozni az összeolvasztott képet, de nagyon homályos, videónál még nem próbáltam ki :)
2012. ápr. 11. 20:21
 14/29 A kérdező kommentje:
Hogyan tudsz közben nem pislogni ? Nekem 10mp után elkezd fájni a szemem, egy pislogás, és újra kancsalíthatok rá az ujjamra... A másik az hogy nézés közben állandóan elkezdek átfókuszálni a képernyőre, így folyton arra kell koncentrálnom, hogy az ujjamból ne kettőt lássak.
2012. ápr. 11. 21:58
 15/29 anonim ***** válasza:

Amikor homályosan együtt látod a két képet, akkor próbálj meg a valósággal nem foglalkozni, vagyis ne akard nézni azt ami előtt ülsz. Ne figyelj a képernyőre, sem a monitor pixeljeivel nem kell foglalkozni, sem a két szélső képet nem szabad nézned, csak a középső virtuálisat, különben szétcsúszik ismét kettő kére, vagyis akkor hamar magad előtt látod a sík képernyőt és azon valóság kettő dimenziós képeit.


A középső virtuális látványban igyekezz felfedezni közös dolgokat. Olyant amit ott a homályos fotón kellene majd egyszer csak élesen látnod. Igyekezz a homályos dolgokat homélyosan de egyben tartani és a kicsit (nagyon) életlen fotón a látszólagos valóság tartalmat figyelni. Feledkezz bele abba a homályos látványba. Abban próbálj tájékozódni. Szóval ne engedd, hogy kiess a virtuális valóság látványából még akkor sem ha nem élesedik egyből.


Milyen távolságból nézed? Nem kell nagyon közelről.

Végülis az közömbös, hogy milyen távolról próbálod, de talán távolabbról könnyebb lehet. Ezt azért nem tudom most már megmondani mert nekem azonnal bejön élesen, akár a párhuzamos, akár a keresztező nézéssel nézem.


Annyi a különbség, hogy a párhuzamos nézésnél jobb ha a képek tengely távolsága nem nagyobb mint a szem távolság.

Az a nehezebb nézési módszer. Ahhoz a két képet meg kell cserélni, hogy úgy párhuzamosan jelentkezzen a térhatás.

Aztán megint meg kell cserélni ha kerestbe nézéssel akarod 3D-ben látni.


Az nagyon fontos, ha fárad a szemed és már többször próbáltad, akkor pihenj, ha kell akár egy napot is. Ezzel egyrészt a szem izmokat fogod edzeni olyan mozgások eléréséhez, amit addig nem használtál, másrészt másnap pihentebben több eséllyel kezded újra.


Ezt az egyik percről a másikra kb olyan megcsinálni, mintha le akarnál nyomni egyből 50 fekvőtámaszt, pedig (mondjuk) előtte egyet sem csináltál. Egyszerűen nem menne, csak sokadik nekifutásra, miközben próbálkoztál is és pihentél is közben.


Meg kell edződni azoknak az izmoknak ami a szemet mozgatja a szokatlan irányban. Ezen kívül egy eddig meg nem lévő beidegzést kell kialakítani, ami magában foglalja a szem közelre nézéshez használt tengely állás és a kicsit távolabbra állított szem fókusz beállítás eddig természetesen megszokottól független szabályozását.


Eleinte nekem is kellett próbálkozni valamikor nagyon rég. :)

2012. ápr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Videónál ha megpróbálod egyben látni az életlen képet és a videó tartalmát figyeled, mivel a látvány folyamatosan változik, ezért jobban rajta tudod tartani a szemed és bele tudsz feledkezni a látványba. Az élesség akkor előbb-utóbb bejön. Persze eleinte jól elfárad majd a szemed, akkor pihentesd vagy hagyd a következő napra. Másnap már több esélyed van rá, hogy sikerüljön.
2012. ápr. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Egyébként tök jó a hullámvasút 3D is: http://www.youtube.com/watch?v=GKJ36LcZbN4&feature=related


Ennél csak ott keletkezik egy kis zavar, amikor nagyon bele éled magad és a kanyarokban ösztönösen bedől az ember, legalábbis fejjel a kanyarnak megfelelően féloldalasan próbálsz helyezkedni, akkor viszont kiesel, na nem a hullámvasútból, csak a 3D látványból, mert akkor nem párhuzamosan nézed. :))

2012. ápr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Alap helyzetben kb. 1m távolságra vagyok a monitortól, de másfél méterről is próbáltam már nézni. Ha te pislogsz, kiesel a látványból ?Amikor tanultad, akkor képpel kezdtél, vagy videóvl ?

Azért írok röviden, mert telefonon netezek. Köszi a segítséget :)

2012. ápr. 12. 07:53
 19/29 anonim ***** válasza:

Ha te pislogsz, kiesel a látványból ?

Most már nem, viszont aki csak most kezdi, annak ez alap dolog, hogy szét fog csúszni. Halványan még emlékszem is rá, hogy ez így volt.


Most már bármilyen látványt úgy fedésbe tudok hozni élesen egymással, hogy könnyedén beáll, széjjelebb csúsztatom vagy összébb, ahogy akarom.


Biztosan láttál már olyan kettő rajzolt képet rejtvény újságban ahol meg kellett találni mi az apró különbség a kettő között. Az ilyent össze hozom szemmel, az általunk taglalt módszerrel és máris szinte villództak a különbségek. Azon csodálkozott, akinek soroltam, hogy ezt honnan látom ilyen gyorsan, netán ismerem már a képet? Nem ismertem előre de látványosan feltűnő volt az ami az egyik képen más volt mint a másikon.



"Amikor tanultad, akkor képpel kezdtél, vagy videóval ?"


Akkor még nem igazán volt számítógép, ha mégis, akkor csak komolyabb helyeken. Az meg lyukszalagos volt még akkoriban és csak számokat tudott megjeleníteni :-))

Akkor még videó sem létezett, magán ember számára.


Vagyis képpel néztem, méghozzá elég silány nyomtatott képpel.

Valahol még most is meg kell legyen az az újság, mert azt a havi újság sorozatot megőriztem, de azt nem ígérem, hogy végig keresem melyikben volt. Abban nem is a rossz maszatos 3D fotó volt az élmény, hanem egy kockás füzet laphoz hasonló ablakban volt két pálcika ábra (vonal és pont), ahol lehetett látni, hogy mi látszik a négyzet háló előtt és mi van mögötte. Olyant bárki könnyen rajzolhatott magának mert ott voltak a segéd vonalak egy bármilyen kockás lapon.


Valami rémlik, hogy volt két "pálcika" kosár.

Az úgy kezdődött, hogy két kör van egymásban. Az egyik a kosár alja, a másik a felső pereme.


Az egyik képen a belső kör kicsit balra, a másikon kicsit jobbra esik a külsőtől. A két kört pálcika vonalak kötik össze, mindkét képen a kosár azonos pontjaiból futva sugár irányban, a középső körtől a széleihez.


Így az egyik képen látszólagosan kicsit jobbról, a másikon kicsit balról látsz bele a kosárba.


Erre ha ránéztél ezzel a nézési trükkel, akkor láthattad a kosár mélységét. Nagyon látványos volt.

2012. ápr. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Most már nem tudom, miért kérdeztem ilyet, sejthettem volna hogy nem volt video... Akkor úgy fogalmazom át, hogy melyikkel érdemes gxakorolni ? A képpel, ami kezdésnek jobb lenne, vagy videókkal, ami kevésbé unalmas, és később is erre akarom használni ?

Eszembe jutott valami: próbáltad már játékkal ?

2012. ápr. 13. 07:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!