Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 3D a gépemen különösebb...

3D a gépemen különösebb cuccok nélkül?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ezekhez elég egy sima monitor is ? (monitorom: LG FLATRON W 1934S, 75hz, 1440x900)



2012. márc. 31. 17:49
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Mobilnetnél szeretem 'elmenteni' amit írtam, mert néha eltűnik a szöveg, ezért folytatom most az előzőt:

*gyakorolni

azért mondtam a játékot, mert ott rengeteg egyéb dologra is figyelni kell.

2012. ápr. 13. 07:30
 22/29 anonim ***** válasza:

Igen, de még régen, a jó öreg win98 alatt egy autóversenyes játékkal és valami útvesztőben mászkélható úrhajós játékkal is, mert a régi 3D kártya vezérlőm és az LCD szemüvegem csak ahhoz volt jó, az a w98 alatt volt képes futni, de már azt a darabot túl haladta az idő.


Persze értem a kérdést, szemüveg nélkül próbáltam-e.. Igyen úgy is, mert be lehetett állítani több fajta nézési módszert. A két kép egymás mellett bejött, de az volt a hátránya, hogy kicsi a kép a kettős egymás melletti megjelenítés miatt. A két színű meg azért zavaró mert rondák a színei. Ezek ilyen pótmegoldások, mint a guminő :)) A legjobb a valóság illúziója lcd szemüveggel. Még azt sem mondhatom, hogy a raál 3D, ahol nem kell szemüveg, az jobb lenne, mert ott szinte oda vagy szögezve és nem mozdulhatsz el vízszintesen, mert bele látsz másik szemmel és az nagyon tud zavarni. Talán majd ha nem két kép lesz hanem több nézet egymás mellett és a képernyő előtt oldalra csúszás esetén olyan érzésed lenne, mintha körbe járnád a dolgot, na az már igen volna. Egyelőre az én 3D kamerámnál is csak két kép jelenik meg szemüveg nélkül és ha kicsit nem úgy tartom, akkor belátsz a másik mögé látszik a csalás. Szóval azt is kell néha kicsit forgatni (pár foot balra-jobbra), hogy tényleg a tutit lásd, de akkor jó is a 3D látvány.

2012. ápr. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

JAVÍTÁS:

Szóval azt is kell néha kicsit forgatni (PÁR FOKOT BALRA VAGY JOBBRA), hogy tényleg a tutit lásd, de akkor jó is a 3D látvány.

2012. ápr. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Na ide már jó régen írtam :D

Ezzel a videóval először sikerült valamennyire látnom a 3D hatást:

http://www.youtube.com/watch?v=_8wX0Jnw0Es&feature=related

Azonnal beállt a kép, valószínűleg az élénk sárga miatt. Már korábban tapasztaltam, hogy ha valami nagyon élénk, háttérből kiemelkedő színű tárgy van a képen, akkor annak a segítségével sokkal könnyebb beállítani a 2 képet.

2012. ápr. 28. 00:16
 25/29 anonim ***** válasza:

Igen, a feltűnő még akkor is jól felismerhető ha először nem teljesen éles a kép. Így könyebb figyelni rá, hogy hogyan közeledik a látvány egymáshoz, vagyis jobban tudod kontrollálni a két szemed "tengely vonala" miként mozog, amivel ezáltal a képet tudod látszólagosan egymásra csúsztatni.


Szerintem jól csinálod. mindig egy kicsit gyakorold, ahogy kedved van hozzá és profi módon fog menni lassacskán.


Érdekességképpen, ha valamilyen újságban látsz olyan képet ahol az a kérdés, hogy mi a jó néhány apró különbség a kettő között, akkor hasonlóan össze csúsztatva kell nézni és szinte villognak a különbségek ahogy nézed. Persze az egyik szemmel az egyik képet és a másikkal a másik képet, ahogy szoktuk a 3D nézésnél is. Vagyis három kép látszik de csak a látszólagos középsőre szabad figyelni, különben szétesik a virtuális látvány.

2012. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már írtad. Valószínű hogy erre nem leszek képes, mert a jobb szemem kicsivel gyengébb, mint a bal, épp ezért nehezebb nekem ezt az egymásra csúsztatást is gyakorolni, mert az egyik kép sokkal halványabban látszik a másiknál, ebben segített sokat az élénk szín.

Ma rájöttem még egy dologra, arra, hogy ha nézek magam elé, és képzeletben húzok egy vonalat valahol a levegőben, akkor simán rá tudok koncentrálni. Videónézés közben ez kicsivel nehezebb, mert mozog a háttér, de megoldható :D

2012. ápr. 28. 21:44
 27/29 A kérdező kommentje:

pontosan mit értesz "kifelé kancsalítás" alatt ? Azt megtanultam, hogyan "nézzek át" közeli tárgyakon, pl. az asztalra lerakott 2db. teljesen azonos kinézetű tollat képes vagyok egybeilleszteni. A jobb szememmel a jobbat nézem, a ballal a balt. Ez úgy lehetséges, hogy mögé nézek, tehát egyenesen előre néz min a két szemem. Sajnos a monitoron nem működik, mert ez a technika max. a két szemem távolságáig működik :(

Kipróbáltam telefon képernyőn is (4,3" 480x800p). Tökéletesen képes voltam egybe illeszteni a két képet, és rá tudtam fókuszálni annyi ideig, hogy kiélesedett :)

Összegezve: telefon képernyőn kifelé kancsalítva (egyenes nézéssel) képes vagyok éles képet létrehozni :)


Köszi a segítséget ! :D Ha nem tudom hogy egyáltalán létezik ez a technika, nem is tudtam volna megtanulni :)

2012. jún. 16. 19:46
 28/29 anonim ***** válasza:

" pontosan mit értesz "kifelé kancsalítás" alatt ? "

Pontosan ezt amit leírtál.


Ez nekem is ilyen szinten működik. Csak a közeli páros képeket tudom párhuzamos nézéssel így megnézni, hogy a bal szemmel csak a bal képet nézem és a jobb szemmel csak a jobbat.

2012. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Érdekes, ma nem tudtam összehozni az éles képet... telefonról sajnos nem tudom úgy beállítani a 3D-t, mint számítógépről, ezért csak befelé kancsalítós videókon tudok gyakorolni.
2012. jún. 17. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!