Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit vegyek nem tudok dönteni?...

Mit vegyek nem tudok dönteni? : PS VITA, Iphone 4, Sony ericsony xperia play indokkal kérnék válaszokat ha lehet

Figyelt kérdés

#iPhone 4 #PS Vita #Sonyericsonyxperiaplay
2012. ápr. 15. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

PlayStation Vita


Most jött ki, friss konzol, látni lehet, hogy nem teljesít túl jól az eladásoknál. Ezen remélhetőleg a Sony majd valamit változtat, muszáj lesz, ha nem akarják, hogy óriási bukta legyen a gép. És ez a lehető legjobb lépés nekünk, felhasználók felé, hiszen akkor egy csupa AAA-s (szuperjó) címet fognak nekünk kihozni. Egyik, ami miatt nagyon haragszom rájuk, hogy a PSP-nél ezt egy idő után abbahagyták. Annak idején, mikor arra is jöttek a nagysikerű címek, vitték, mint a cukrot. Lazán elmehetett volna belőle 100 millió, ha azt a supportot tovább élvezhette volna, sőt... Csak aztán utána hagyták forrni a saját levében és inkább a PS3-at tolták. Most hogy az megy (és remélem egy jó ideig menni is fog és nem is lesz még PS4), ideje a Vita-t meglendíteni. No elkanyarodtam a témától, úgyhogy akkor:

Jelen pillanatban a Vita rendelkezik olyan tulajdonságokkal, amely a legalkalmasabbá teszi őt, hogy a hordozható játékok közül kitűnjön a tömegből. Tud olyan grafikát (szerintem lazán jobbat is, lásd: Uncharted: GA), mint az iPhone és vannak neki fizikai gombjai, mint az Xperia Play-nek. Plusz még hátsó tapipad, elülső kamera stb., tehát még annál is több. :)

Szóval ha mérlegeled, hogy neked milyen típusú játékok tettszenek (Angry Birds féle fél perces móka vagy 8 órás Uncharted-orgia), akkor már megtaláltad a választ és nem is fontos továbbolvasnod a levelet, de most "írhatnék"-om van + részletes indokot kértél, úgyhogy akkor folytassuk. xD


iPhone 4


Nagyon tetszetős telefon, de számomra pofátlanul drága (a "havonta X ezer Ft-ot fizetek b.ziságot" hagyjuk. Ha valamit megveszek, akkor azután én nem fizetek, max. ha valami perifériát veszek hozzá, ez van, Sprite.) és ez még nem is lenne baj, elvégre pl. a Vita is úgy 90-100 körül mozog, de ami engem illet, én nem használtam volna ki azt, amit nyújtott volna, pláne ennyiért. Rengeteg játék van rá, de 1 percnél tovább én nem játszanék a többséggel, szóval adhatják akár negyed centért, annyiért is sajnálnám a pénzt. Inkább fizetek sokkal többet érte, de kapok egy olyan címet, ami tartalmas élményt ad és éveken át elszórakoztat akár multiplayer módban is.

Na basszus megint elkanyarodtam a témától. xD A mondandóm lényege az lenne: az iPhone-ra szerintem jelenleg nem kapható és valószínűleg nem is lesz kapható olyan alkotás, mint ami pl. (remélhetőleg) a Vita-t el fogja árasztani. Tény, nagyon jó telefon, rengeteg program és jó játék van rá, amik nagyon olcsóak, de ezek jelentős része selejt (szerintem).

Viszont ha te az ilyen gyors "út közben ezt a levelt megcsinálom" játékokra buksz, akkor bátran ajánlom őket, nekem viszont nem tetszenek.

A másik szempont a szavatosság: a Vita-val úgy 7-8 évre tervez a Sony, az iPhone-ból már kijött a 4S, jövőre kijön még egy és így tovább...amíg a Vita állandó supportot kap, addig az iPhone-odat úgy 3-4 év múlva már cserélheted is, hogy elfussanak rajta a legújabb játékok (nem tévedek ugye, hogy az ottani nagyágyú, az Infinity Blade legújabb része már nem fog elfutni pl. 3GS-en? Ha igen, akkor sorry, nem vagyok nagy almás. :) )

Az ilyen alapfunkciók, mint zene, videó, net - hadd ne hozzam annyira szóba. Annyi, hogy a Vita böngészője nem támogatja a flash-t, így nem nézhetsz rajta Youtube-ot, de erre hamarosan úgyis érkezik megoldás, mert már ostromolják miatta a Sony-t. (Remélem.)

Max. annyival tartom jobbnak az iPhone-t, hogy lehet vele telefonálni és SMS-ezni...amit az én 5 ezer Ft-os telefonom is tud. :P


Xperia Play


Ha egy kicsit összevegyíted az iPhone-t és a Vita-t, megkapod ezt. Talán annyival vonzóbb, hogy itt is olcsóbbak a játékok, vannak hozzá fizikai gombok és így pl. akár a nagy PS klasszikusokat is tolhatod bárhol, bármikor.


A lényeg, ha már így a végére értünk (ezúton is köszönöm, hogy elolvastad :) ) :

- Milyen típusú játékok tettszenek?

- Mennyit adnál egy játékért?

- Mennyit adnál ÖSSZESEN akármelyik gépért?

- Mennyire használnád ki? - Tehát megérné-e a pénzét?


Szerintem ha ezekre a kérdésekre korrekt választ adsz magadnak, akkor megtalálod a számodra ideális gépet. Nálam ez a 3 közül a Vita és abszolút jó vételt tettem, remélem te is hasonlóképpen jársz majd el! :)


Remélem kielégítő volt a válasz! :D

2012. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Nem szoktam PM-ekre válaszolni (ne kérdezd miért, úgysem írom le), úgyhogy ide bököm a feleletet: ahogy láttam neked alapból mindegyik készülék nagyon tettszik, de az írásod alapján azt tudom mondani, hogy inkább az okostelók felé húz a szíved.

Én csak annyit tudok javasolni, hogy mérlegelj, melyik éri meg neked jobban, mennyire használnád ki, én ebben nem tudok segíteni.

Üdv: elsö válaszoló

2012. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
válaszodat köszönöm üdvözlettel :kérdező :)
2012. ápr. 17. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!