Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik jobb/nehezebb? Rubik...

Melyik jobb/nehezebb? Rubik kocka vagy Bábel tornya?

Figyelt kérdés
Melyik a nehezebb, az az elsődleges kérdés, és hogy melyiket élveztétek jobban. Főleg azok véleményére számítok, akik már mindkettőt kirakták, de legalábbis mindkettő volt már a kezükben.

2012. ápr. 27. 20:10
 1/2 anonim válasza:

Szerintem a Rubik kocka nehezebb.

Még gyerekként találtunk nagyiéknál mindkettőből. A Bábel tornyát önmagamtól egyszerűen ki tudtam rakni. Nem rossz játék, de könnyen rájöttem a trükkjére. Én ehhez a 16 kiskockás képkirakós tologtóst hasonlítanám. Rá lehet jönni a trükkre, hogy mit mivel cserélve milyen eredményt kapunk.

De a Rubik kocka nem ilyen egyértelmű. Egyetemi szobatársamtól tanultam a kirakás befejező lépéseit, de hogy miért úgy kell csinálni, azt még most sem látom át.

(Egy lap kivételével bármikor ki tudtam rakni azt is. De az utolsó lap helyretétele speciális lépéskombinációkat igényel.)

De azt mondom szerezd be mindkettőt. Ha egyedül van az ember, és nagyon unatkozik, remek elfoglaltság ezekkel "széttépni" az agyunk. :)

2012. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindkettő van itthon, azaz rubik kocka éppen csak a nyaralóban, de bábel tornya az van :) haladok, már ki van rakva az egész zöld sor, meg a rózsaszín alsó 3 golyója sorrendben :D
2012. ápr. 27. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!