Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van mindenki felháborodv...

Miért van mindenki felháborodva a Mass Effect 3 végén?

Figyelt kérdés
Én egyáltalán nem ismerem a Mass Effect-sorozatot, de már régóta furdal a kíváncsiság, hogy mért hangoztatja mindenki , hogy a Mass Effect 3 befejezése olyan rossz. Mi történik ott ?

2012. nov. 3. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Asszem 3 fajta vége van azért és hogy egyik se teccik a fanoknak , én végigjátszottam de semmi bajom vele.
2012. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az régen volt igazán komoly vita tárgya, most már az Extended Editionnel (szvsz szerint legalábbis) egész tűrhető lett a befejezés. De leírom neked mik voltak vele a legnagyobb bajok (természetesen a személyes véleményen erősen fog érződni, de azért próbálok minél objektívebb lenni :D). Tehát:

Első sorban: Piros, kék, zöld befejezések: A játék megjelenése előtt a fejesek tették a szép ígéreteket, hogy "sok befejezés lesz", "ahol a játékos saját döntései érvényesülnek", satöbbi, satöbbi. Ehhez képest kaptunk három darab befejezést, ami még nem is lett volna akkora nagyon nagy baj, ha jól megcsinálják őket, és különböznek. De semmiben nem különbözött a három befejezés, a sugárnyaláb színét kivéve a végén, ami elméletileg a döntésünknek megfelelően változtatja meg a galaxist. Még egy epilógust se tettek a végére, hogy legalább egy szövegben érződjön a végső döntés súlya. De nem volt semmi ilyen. Ezekre reagálva kaptuk a híres-hírhedt "sok gondolkodni való mindenkinek"-féle nyilatkozatot, ahol még bizonygatták is, hogy a befejezések nagyon különböznek, csak a játékosnak kell végiggondolni őket jobban, és továbbgondolni (az amúgy szvsz hülyeség volt, ha egy történet végén sokat akarok gondolkodni, továbbgondolni, akkor elolvasok egy olyan könyvet, nem pedig Mass Effec-el játszok, ami az első két rész alapján a sztori lezárásával ér véget, nem a továbbgondolással). Plusz, az egész nem illet az ME világába, ami tényleg arról szólt, hogy a döntéseid következménye érződik később, ha játékokon átívelve nem is annyira nagyon (pár kivételtől eltekintve), de a játékon belül nagyon (Spoiler következik, csak saját felelőségőre!!!: pl. pár egyszerű, és nagyon kézenfekvő példa: Saren meggyőzéséhez hogy Sovereign befolyása alatt áll, minden alkalommal, amikor találkoztok, győzködni kell; ME2 végén az öngyilkos küldetés, stb. SPOILER vége). Szóval ez volt az első, és szvsz legfőbb oka a felháborodásnak.

Következő: A plot hole-ok, avagy történet hiányosságai (előre szólók, ez ERŐSEN Spoileres lesz, szóval csak saját felelősségre olvassátok):

A másik nagyobb baj a sztori hiányosságai voltak a végén. EC-vel ezek többségét megmagyarázták, de míg ez EC-ben megmagyarázzák hogy kerülnek a velünk a sugár felé társaink a hajónkra, a Normandy-ra, az alapban nem, egyszerűen eltűnnek, vagy ha kevés a katonai erőd, amit gyűjtöttél, akkor ott fekszenek halottan. Plusz az sem volt megmagyarázva, hogy fenébe kerül a Normandy fényen túli sebességre kapcsolva, menekülve a sugár elől amit elindítottunk. Meg még volt egy-két kisebb-nagyobb plot hole, ami elrontotta a végét, de sokaknak az sem tetszett, hogy Shep, a főszereplő ugye, nem tudod érdemben beszélni Godchildal (a végén lévő mesterséges intelligencia, aki irányítja a Reaper-ek cikulusait, amik arról szólnak, hogy olyan 50 ezer évenként elpusztítanak minden szerves életformát, hogy az ne alkothasson mesterséges életformát, ami elpusztítaná őket a későbbiekben. Ez az magyarázat is gyenge lábakon áll, de ez még szvsz a tűrhető kategória), és ez sokaknak piszkálta a csőrét.

Volt még egy-két probléma vele, de a játékosok többsége a fentieken háborodott fel ennyire anno.

Remélem megfelelően részletgazdag, és érthető volt ez a kis összefoglaló ;)

2012. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó hosszú volt, de elolvastam , és értem már, köszi szépen :)
2012. dec. 29. 13:52
 4/6 Viraag1 válasza:

Na ez az, amit én sem tudok. Valami olyasmi lehet a hatás, mint amikor egy film nem "happy end"-del végződik...(Illetve végülis ha jobban megnézzük, akkor mondhatjuk, hogy happy end a vége, csak nem Shepard-nek) A Mass Effect 3. része olyan mértékben tökéletes lezárás, amit kevés sorozat tudhat magának (legalábbis szerintem)

Lássuk miért:

1. Ahogy Shepard is említi ő is csak ugyanolyan katona, mint bárki más (és tényleg úgy is viselkedik) ezért miért ne áldozhatná fel magát a küldetés sikere érdekében? (és végülis mindenki érdekében)

2. Ebben az epizódban minden megoldódik (mint az a játék végén kiderül)

3. Shepard hősként hal meg (játék legvégén (stáblista után) lévő jelenet)

Nekem olyan mértékben tetszett ez a befejezés, hogy a 2. végigjátszás során már nem is küzdöttem azért, hogy Shepard életben maradjon (mert igazából szerintem ez lehetetlen is)

2014. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második vagyok, most hogy így megint feljött ez a kérdés (mondjuk meglepődtem hogy ennyi idő után feljött, de mindegy), hozzá kell tennem, hogy Viraag1-nek is igaza van. Sokaknak volt problémája, hogy nem lett teljes happy end, de ez az én írásomból kimaradt, mert osztom az előbb említett véleményét, hogy szükséges volt ez a dráma (meg már amúgy is hosszút írtam). Ez persze személyes véleményem szerint nem mentesíti a játékot az Extended Cut nélküli három külön színű nyaláb és semmi epilógus, valamint a plot hole-okat ért kritika alól, így a tökéletes lezárást enyhén túlzásnak érzem még az EC-vel is (nem vitát akarok kezdeni, mindenkinek meg van a joga a maga véleményéhez, és amúgy is, ki vagyok én hogy megkérdőjelezzem kinek mi tetszik, szóval továbbra is szigorúan magán vélemény amit írok).
2014. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És 2. te milyen befejezést választottál?
2016. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!