Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen szöveges kaland játékok...

Milyen szöveges kaland játékokat ismertek számítógépre?

Figyelt kérdés

Régebben volt egy könyvem,amiben egy karakterrel voltam és voltak kijelentések és válaszok,a kijelentések pl. Egy erdőben vagy/A kapu zárva/Egy ork állja el az utad....

válaszok a-b-c sorrendben voltak, pl.:a.északra mész b.nyugatra mész c.délre mész és akkor ilyen alapja volt a játékna és ha válaszoltam a válasz után ott volt az az oldal ahova kellet forgatnom és folytatódott a történet és ha hibáztunk akkor kezdhettük előről....

Ismertek valami ilyesmi típusú játékokat számítógépre?



2013. jan. 23. 19:28
 1/5 nikolsz válasza:

Természetesen. Nekem a kedvencem (még MS-DOS -on) A Revenge On... sorozat volt. Az legjobb része a Revenge On School volt, amit ajánlok neked is. Ha XP-s, vagy annál jobb géped van, DosBox-al tudod futtatni.

A Revenge On School-t innen tudod letölteni:

http://www.youtube.com/watch?v=1xCXVf27kJM

2013. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz :) ment a pacsi :D
2013. jan. 26. 23:39
 3/5 anonim válasza:
Figyelmedbe ajánlanám a Syberia -nevű játékot!
2013. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A kérdésben leírt játékkönyvnek a pc-s változatát keresem már 10+ éve, egy fájl volt az egész játék. Talán "ork.exe". Szöveges kalandjáték volt DOS-ra, rengeteget játszottunk vele, csak idővel odaveszett :( A játékban lehetett karakter statisztikát generáltatni, az égtájak irányában mászkálni, erdős rész biztos volt benne. Ami az ellenfeleket illeti, orkok voltak bőven, voltak erősebbek is, volt benne talán varázsló is, meg árnyékharcos (nagyon talán). Gondoltam leírom ide, hátha valakinek beugrik valami.
2023. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A korábbi hozzászólásomhoz kapcsolódóan van egy kis fejlemény, "Az ork háború" volt a játék címe. Tegnap sikerült megtalálni, nagy az öröm. Beküldtem a dosjatekok.hu oldalra, így aki ezt keresi, itt megtalálja:


[link]

2023. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!