Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mielőtt vennék airsoft puskát...

Gergő az ufiú kérdése:

Mielőtt vennék airsoft puskát meg akarom tudni legális-e tulajdon területen azt használni? Ha lehet, milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Emberi feltételeknek kell megfelelni.

Nézd, tobb mint egy éve alapítottuk a csapatot, magántulajdonon játszunk (azaz egy erdoben ahol megegyeztunk a tulajjal) de néha egyesek eljárnak máshova is kozteruletre (szintén erdo, ahol nem vagyunk megegyezve) vagy épuletbe. Eddig szinte sose volt gond. Tudom egy ezt MO-n egy kicsit komolyabban veszik, tehát olvasgasd a MASZT.

2013. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Magánterületen a tulajdonos engedélyével nyugodtan használhatod, feltéve ha nem okozol vele közriadalmat és nem veszélyezteti a környezetben tartózkodók testi épségét. elég kacifántos ez. én is lődözhetek az udvarunkon, de ha az utcán egy járókelő feljelent hogy gépfegyverrel rohangálok a telkünkön akkor simán ki küldik rám a TEK-et, aztán elkezdődik a jogi hercehurca, majd ott kiderül hogy nekem van igazam, de mégse.... hála istennek ilyenre még nem volt példa. Szerintem még sajnos nincsen rendes szabályozás, de ha az első mondatot betartjátok akkor már elég kicsi az esély hogy probléma legyen.
2013. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jakus Tamás ***** válasza:
Nos. Jogilag semmibe nem ütközik az airsoft fegyver használata a saját udvarodon. Viszont. Ha a szomszéd fúj rád valami miatt, esetleg könnyen félreért dolgokat és meglát téged egy fegyverrel ahogy pl kólás dobozokat lősz le egy deszkáról be fog parázni, és percek alatt a rendőrségen vagy ahol magyarázkodhatsz hogy ez egy játék. Valamint. Ha megsebesítesz valakit akkor az következményekkel fog járni. Ha nem lősz át közterületre mondjuk utcára, térre stb, illetve nem mászkálsz állandóan fegyverrel a kezedben nem lehet baj.
2013. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szomszédokkal jóban vagyok, falun nagy telken élek és mindig ha légpuskával lőttem valami keményet mindig mögé tettem. (A tévét az első lövésből kilőttem mandínerből, azóta nem vettem!)
2013. jan. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!