Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sugárhajtású repülőgépmodellek...

Sugárhajtású repülőgépmodelleket készen lehet kapni vagy egyedileg építik?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Jfkyp89LLTE


http://www.youtube.com/watch?v=EZ5YMVijZ4s


És vajon mennyibe kerülhet egy és kell-e hozzá valami engedély? Hiszen a légtérbe felmegy.



2013. febr. 26. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Amiket linkeltél azok Kb:500.000Ft-ba is belekerülhetnek vagy lehet hogy több.Az egyik munkatársam testvére ajándékba kapott egyet egy cégtől egy duplafedeles gép volt és azt árulta 220.000Ft-ért.Egy nagyon jó ismerősöm model boltba dolgozott és mondta hogy egy benzinmotoros autó Kb.150-250.000Ft-tól fölfelé kezdődik.Ez a hobby elég drága mulatság az biztos.
2013. febr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen és bejelentés kötelezett a dolog hogyha röptetni akarod.
2013. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha félmillába megállna egy ekkora jet, még nem is drágállnám. Hiszen, ha belegondolunk, ezek valódi, igazi repülőgépek, az utastér kivételével szinte mindenük megvan. Hajtőművek, amik a nagyok kicsinyített másai, kormányzási rendszerük van, behúzható futóművük stb stb.

Az azért érdekes lenne, hogy hol lehet őket röptetni és milyen, kitől származó engedéllyel, ha az is kell.

2013. febr. 27. 07:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom olcsóbb kivitel is létezik.

[link]

2013. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez nem kell bejelentés hogy röpteti az ember akár egy focipálya nagyságú terület elég hozzá.Mivel ez nem olyan nagy gép.
2013. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem kell semmit bejelenteni senkinek én is tudom mert modellezek
2013. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok

amúgy nem hiszem hogy ezzel kéne kezdeni,mármint sugárhajtásúval ehhez jó pár év gyakorlat kell mert egy kicsit elnézed aa landolást vagy akármit... na mindegy drága mulatság lesz

szerintem valami kezdő géppel kezd azok nem drágák kb 10-30e körül vannak és nem nehéz irányítani se

2013. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egy bizonyos mgasságig nem ellenőrzött légtér van (TMA-val most ne foglalkozzunk), az alatt majdnem teljesen szabadon repülhetsz.
2013. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több féle van belőle,egy kész gázturbina elektronikával mindennel 1millánál kezdődik.

A pulsejetek jóval egyszerűbbek,van belőle szelepes és szelep nélküli.

Egy szelep nélkülit bárki összerakhat aki tud hegeszteni,készen 120$ért is lehet már találni ebayen.

Az viszont biztos hogy kell hozzá szakértelem,gondolj bele egy ilyen repülő 5-600kph-val is mehet ha jól össze van rakva,ha egy ilyen betalálna valakit az nem lenne túl szerencsés.

2014. ápr. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!