Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ti miért játszotok MMORPG-vel?

Ms91 kérdése:

Ti miért játszotok MMORPG-vel?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszát várom, akik tényleg játszanak szerepjátékkal.(vagy játszottak)

Szerepjáték alatt a fantasy stílusút értem.(Kard, varázslat, páncélok, ókorhoz, középkorhoz hasonló látványvilág stb.)

Lényegébe az érdekel, hogy miért szeretitek ezt a stílust és tulajdonképpen mit szerettek benne?

Az életkorotokat és a nemeteket is közöljétek, ha nem nagy kérés.


22/F



2013. márc. 13. 02:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A végtelen játékélményt .

A PvE-t . A PvP-t.

19F

2013. márc. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

korlátlan lehetőség, nagy terület, és rengetek ismerősöm játszik vele.

17/F

2013. márc. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szeretem a jó bg ket, jobb emberekkel játszani mint gép ellen.
2013. márc. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nos én régen wowoztam törtszerveren kb 3 évig, de aztán abbahagytam, ennek több oka volt: meguntam, a szervert kezdték elhagyni sokan, a haverjaim is elmentek onnan és így szinte csak angolok maradtak, a szerver eléggé kiegyensúlyozatlan volt, több volt a horde és az owner is horda párti volt(egszer megtörtént hogy buffolta a hordásokat bg előtt így egy ütéssel kinyírtak mindenkit.

Na de mindegy most válaszoljunk a kérdésre, régen wow előtt gta san andreas multiplayerestem, ott ismerkedtem meg néhány emberrel, volt saját klánunk, jól szórakoztunk stb, de aztán meguntunk és haverjaim elkezdtek wowozni és engem is hívtak, először nem nagyon érdekelt, de aztán mégis leszedtem mivel jobb dolgom úgyse volt, meg nem nagyon volt még alkalmam mmorp-gt tolni. A játék legeleje nagyon jó volt(persze a legtöbb játék az elején a legjobb) human rogueval kezdtem, nyári szünet volt úgy hogy elég sokat játszotam, kb 4 héten keresztül mással se játszottam csak a wowwal, be se zártam a játékot max kisméretbe raktam. Ami tetszik az ilyen játékokban az a fejlődés, minden szintlépéskor erősebb és erősebb leszek, jó kis képességekre és cuccokra teszek szert, tetszett az egész rendszere a játéknak, meg persze a felfedezés ami még nagyon tetszik szerepjátékokban, meg persze az, hogy együtt játszottam a haverjaimmal nagyon jól szórakoztunk és elhülyéskedtünk, kicsit hiányzik a wow, bár úgy gondolom nem sok értelme lenne megint előröl kezdeni, mivel nem hatna megint úgy az újdonság erejével hiába van cataclysm meg mists of pandaria azóta, rengeteg szabadidőmet elvenné, a letöltés egy rémálom lenne az 5 megás netemmel, meg az a rengeteg patchelés meg enus meg engb, régen majdnem fél napom rá ment hogy újrarakjam a wowot csak burning crusadera, ezért hordozható vinyora raktam a telepített játékot amit elég volt egysezrűen felmásolni a gépre és ment is, rengeteg cuccot már nem tudnék megszerezni ami akkor meg volt pl a protodraket ami csak egy ideig spawnolt és szerencsém volt, hogy meglett. Lehetséges hogy később újrakezdem de nagy valószínűséggel inkább nem

2013. márc. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jah bocs elfelejtettem kort és nemet írni 20/f

a játékot 16-17 éves koromban kezdhettem el

2013. márc. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Több mint 10 éve szerepjátékozom rendszeresen, klasszikus asztalit és számítógépen egyaránt. Több mmo-t is kipróbáltam, de a legtöbb nem jött be, D&D Onlineozni szoktunk a legjobb barátnőmmel, de azon kívül egyikért sem vagyok oda. Hiányzik belőlük az, ami miatt eleve megszerettem a műfajt, főleg a Wow-ból és a hozzá hasonlókból. Szeretem ha van egy kerek történet, karakterfejlődés (nem szintlépés hanem jellemfejlődés), ha van a végén katarzis, nem csak abból áll hogy megyek és lootolok és 80-as szintű paladin vagyok és de jó nekem. Annak idején azért kezdtem el, mert tetszett hogy valaki teljesen más lehetek benne, egy érdekesebb világban mint amilyen ez, és nagyon hamar teljesen ráfüggtem. A mai napig ha tehetem valamilyen formában rendszeresen játszom is.

27/N

2013. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 3 éve wow-ozok abból 2 és fél évet tört szerón az utóbbi fél évben pedig eredetin nyomom(ég és föld a különbség).

Azért szeretem mert sok jó arc haverommal közösen játszhatok és apríthatjuk az alisokat. :D

változatos a játék,szinte bármit megtehetek benne.Fantázia világot csak játékokban élhetsz át és a wow szerintem ezt az élményt a legjobban hozza.Amúgy is szeretem a fantasyt

filmekben is.És ami a legfontosabb hogy nem tudom megunni.Szinte soha nem történik valami kétszer ugyanúgy.Más emberekkel/ellen harcolni szerintem a legjobb és legváltozatosabb.


24/F

2013. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akik mmorpg játékkal játszanak többnyire a játékmenet miatt teszik (fejlődsz egy adott szintig, majd felszerelést, eszközöket, fegyvereket (stb) gyűjtesz, hogy a választott irányban fejlődjön a karaktered). persze a játékmeneten kívül nagyon fontos a történet, a látványvilág, esetleg a karakter belső jellemi fejlődése, és a grafika, ami szerintem nem olyan lényeges.

ezeken felül ott van az a dolog, ami miatt mmo-val játszol és nem single player rpg-vel: a nagy játékostömeg, a játékoscsoportokba való integrálódás, közös fejlődés, raid-eken, vagy pvp csapatharcokon való részvétel (személy szerint nekem ez jön be legjobban az mmorpg játékokban).

a történetírók szeretik a középkori hangulatú fantasy világot, mert könnyű benne vérengző gigászi csatajeneteket teremteni, ellenben egy "jelenkori csatajelenettel" és mivel a technikai része jó iparos munkával megvalósítható, így többnyire maradnak a középkornál. (de vannak kivételek, pl: DC Universe Online, WarZ, APB, swtor).


én mindenképp a wow-ot tudom ajánlani, ha mmo-val szeretnél játszani. először érdemes tört szerveren játszani, hogy "kitapasztald" a játékmenetet max. szinten és ha hosszabb távon is szeretnél vele játszani, akkor érdemes előfizetni eredetire (az ügyesebb emberek játékon belül "kifarmolják" maguknak a havidíjat és gyakorlatilag ingyen játszanak).


a mostani újabb mmo játékok sajna mind rendelkeznek valami nagy negatívummal.

gw2: a grafika, látvány elég komoly, pvp-re erősít, és megdöbbentő, de hetek alatt kiunható, a pve meg ratyi...

tera: a grafikája fantaszikus, de mind pve, pvp tekintetében unalmas, monoton, átgondolatlan.

swtor: nem hiába bukás ez is, az endgame itt sem lett eltalálva.


hosszabb távra értelmes mmorpg játéknak 10-ből 8 ember a wowot ajánlja.

2013. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A WoW-hoz sajnos nincs elég erős gépem, Gates of Andaront próbáltam ki, mert arról azt írták eléggé WoW-klón, de most újítottak rajta és véleményem szerint ezzel nagyon elrontották, túl sok a szöveg a képernyőn és alig látni magát a játékot. Visszatértem a MU Online-hoz, bár az se a legjobb, de Metinnél még mindig jobban bejön. Nekem fontos, hogy magyar legyen, mert annyi minden van az ilyen játékokba, angolul nem érteném meg, hogy mit is hogyan kell csinálni. Persze a jövőben lehet változni fog ez, mert magyar szervereken kitapasztalom a játék menetét.

(Általába minden játékot honosítással szeretek játszani, mert nekem a küldetések a fontosak, hogy megismerjem a történetet - ez hiányzik a MU-ból, elején volt pár küldetés azt cső)

Egyébként nekem az RTS a műfajom, az a nagy kedvenc, de amióta toltam a Warcraft 3+kieg.-t, azóta minden vágyam, hogy kipróbáljak egy RPG-t is, nagyon megtetszett ez a karakterfejlődős cucc a W3-ban... :)

Két kérdésem maradt:


1. Miért emelkedik ki ennyire a WoW az MMORPG-k közül? Mármint mi az a + benne, ami a többi játékba nincs meg?


2. Titeket nem zavar, hogy sok a "kis pisis" az ilyen játékokba?

2013. márc. 16. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:

A GoA-t és a Metin-t a műfaj legaljának tartom , pofátlan és szánalmas a p2w..e



1: a wow nagy erősége a PvE content , merthogy nem egyszerű ráadásul gear gyűjtés stb .


2: eredeti wowon nem találkoztam velük :D

2013. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!