Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » WoW kérdés? Játékfüggőség...

WoW kérdés? Játékfüggőség vagy ártalmatlan kikapcsolódás?

Figyelt kérdés

Párom WOW-ozik. Hazaér munkából, neki lát. Ha hamarabb fekszem, ő fenn marad késő estig játszani, ha reggel korábban kel, játszik.

Embereket toboroz a játékhoz, minden lopott percben a tauri oldalt nézi, meg taktikákat les a netről. Van, hogy inkább játszik, mint velem lenne, mert valami fontos dolog van( event, insta meg hasonlókat mond). Azt mondja értsem meg, neki ez a kikapcsolódás, na de amikor látványosan szenved, ha nem megy erre az előre meghirdetett dolgokra, és inkább velem van?

Amúgy ettől függetlenül rendes, kedves, szeretni való, szeretjük egymást. De engem aggaszt ez az egész. Régebben ezt nem csinálta. Van, hogy felhívom, és ideges, mert nem tud figyelni a játékra miattam. De ezt aranyosa adja elő, úgy, hogy ne bántson meg. Azt lehet mondani, hogyha nem velem van, akkor játszik. Mindig. És az életét ehhez a játékhoz igazítja.

Szerintetek én reagálom túl, vagy tényleg van valami függés?



2013. jún. 23. 05:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Azok alapján amit így leírtál, sajnos már egyértelműen függés. Amit persze azzal tagad, hogy ez neki csak szórakozás, meg olyan mint egy hobbi. Persze lehet ezt úgy is csinálni, csak nem így.
2013. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez mar fuggoseg a javabol, csak o nem akarja elismerni

ra kell szolnod 1 picit kemenyebben kulonben hosszu tavon a kapcsolatba is kerulhet

2013. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a leírtak alapján már elég beteges :/ Valahogy próbáld meg ráébreszteni arra, hogy mit is csinál. Első fokon legalább magának vallja be, hogy többet igazodik a játékhoz mint kéne. Illetve alakítson ki magában egy sorrendet, mérlegelje mi hol van benne. Én is játszom, de elkeserítő amit egyes klánokban elvárásként támasztanak, és tapasztalatok szerint elég sokan igazodnak hozzá.

Pl.: Ha raiden vagy nyomd ki a telefont akárki is az.

Akár ezt neki is felhozhatod példának, hogy majd ha melója lesz, és a felettese / főnöke hívja telefonon, akkor is azon fog idegeskedni, hogy nem tud eléggé a játékra figyelni?

Vagy ami aktuális, te vagy neki fontosabb, vagy a játék? Ha te, akkor miért nem a játékban bosszankodik azon, hogy nem tud eléggé figyelni a telefonra?

Ha másképp nem megy, kérjél egy kis szünetet, és mond meg neki, hogy gondolkozzon el ezeken.

2013. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ASOT ***** válasza:

Ez már függőség igen.

okés semmi gond nincs azzal ha valaki játszik a gépen, de ne az legyen az élete legfontosabb dolga és értelme.

Ha az embernek van párja és szereti akkor legyen előrébb mint egy játék.

a játék pedig legyen másodlagos. Ha tényleg nincs dolgotok ha tényleg nincs fontosabb.


mindenkinek kell valami kikapcsolódás és kicsi különlét a párjától persze ezt nem a játéknak kéne okoznia de ez is valami.

Van aki elmegy a haverjaival inni, vagy szórakozni, ő nem ő játszik.

de túl sokat.


Szóval nem a játék a probléma önmagában meg nem az h mivel játszik hanem a ráfordított idő, és hogy fontos részét képzi az életében.

2013. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Függőség.
2013. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jatekfuggoseg...
2013. jún. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ez tipikusan wow függőség. Énis átestem rajta régebben, de nyugi csak a taurin játszik. Az ugyis egy szar megfogja unni.
2013. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja én is Tauriztam de 1 év alatt meguntam. :D
2015. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Eredetit is meg lehet unni. Már nem olyan mint régen. Ami nem feltétlenül baj. Nemrég kipróbáltam egy Vanilla blizzlike szervert. Hát volt hogy felkeltem nekiültem húzni a karakterem és mikor feleszméltem már este volt. Most eredetin meg lenyomok pár bg-t és meg is unom.
2015. dec. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!