Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha online játékot akkor...

Ha online játékot akkor nyitni akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Már pár hete kiötlött a fejemben hogy egy online játék-ot akarok elindítani. Már minden ötletem megvan meg minden ,csak nem tudom hogy hogyan kell ezt megvalósítani. Elsősorban az lenne a kérdésem hogy egy ilyen oldal kb mennyibe kerülne -ha erre szakosodott cégekkel végeztettném el(max 1milliót költenék erre). Gépigény mekkora szükségs hozzá meg ilyenek érdekelnének. Ja és az is érdekelne ha például én tennék bele olyat hogy vasember , vagy spongyabob vagy vmi ilyesmi híresebb karaktereket a játékba akkor azért megbuntethetnek , mert nem kötöttem velük szerződést?

#yxbxy
2013. júl. 17. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha összetett a téma, az életben nem találsz programozó csapatot, aki leprogramozza neked 1 millióért. Az adózás és miegymás után marad belőle, jó esetben, 300e körüli összeg. Más szóval, egy rosszabbul fizetett programozó havi bére.


Bár arra nem tértél ki, hogy milyen online játékot akarsz (ez ügye az egyszerű szövegestől a komplett 3D MMO-ig terjedhet) de így tippre gyanítom valami Farmville szerűséget akarsz.


Ehhez a legdrágább mindenképpen a leprogramozás lenne. Összetettségtől számítva szánhatsz rá 500e több tíz, de ha valóban 3D mmo-ban álmodozol, akkor több százmilliót is elvinne a fejlesztés.


Gépigény attól függ, mit akarsz. Hogyan valósul meg. Mekkora a látogatottság, a felhasználói bázis. Így egy egyszerű, hétköznapi webservertől egy szerverparkig át bármi lehet.


Amennyiben nem licenselt karaktert felhasználsz, igen, nagyon brutálisan meg fognak büntetni, és törölheted is, amit megcsináltál. Híres karaktert akkor használhatsz, ha a licence engedélyezi, vagy megvetted (vagy leszerződtél velük, hogy használhatod).


De már a leírásból úgy veszem, hogy neked erre se tudásod, de tőkéd, se reális elképzelésed nincs :)

2013. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2013. júl. 18. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!