Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szeretnék geoládát keresi, de...

Szeretnék geoládát keresi, de nem tudom hogyan kell. Valaki elmagyarázza?

Figyelt kérdés

2013. nov. 16. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A geocaching.com vagy geocaching.hu honlapon kinézel egy ládát, GPS-re, okostelefonra vagy hasonló navigációra alkalmas kütyüre letöltöd/bepötyögöd a koordinátáit, és már indulhatsz is. A ládák általában ilyen kis műanyag dobozok, általában kövekkel, faágakkal rejtik el, a környezettől függően, de azt fontos tudni, hogy el sohasem ássák. Mindenesetre érdemes a láda oldalán elolvasni a rejtésre vonatkozó leírást, ha van. Ez első egynéhány ládát nehezebb lehet megtalálni, de ha már tudod, milyen árulkodó jelekre kell figyelni, utána könnyű dolgot lesz. Persze vannak vicces kedvű rejtők, én például futottam bele olyan ládába, ami egy teljesen vízhatlan fémhenger volt egy fa patakba nyúló ágai közt a vízben, de olyannal is, amit az egyébként modellezéssel is foglalkozó ládagazda kőnek álcázott ;)
2013. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1) www.geocaching.hu -re beregisztrálsz

2) Elolvasod a FAQ-t: [link]

3) Utána a térképen leszűröd a ládákat ami neked kell (melyik megye...stb), itt: [link] Ha van GPS-ed akkor ugyanitt le is tudod tölteni az egész adatbázist az összes ládával...

4) Elolvasod a láda leírásokkat (érdemes), utána már mehetsz is keresni.

5) Ha megtalálod a ládát, akkor ami benne van füzet abban van a láda jelszava, azt felírod magadnak, majd úgy az alapján be tudod jelenteni megtalálásnak.


Jó olvasgatást :)

2013. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. nov. 17. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:

" Persze vannak vicces kedvű rejtők, én például futottam bele olyan ládába, ami egy teljesen vízhatlan fémhenger volt egy fa patakba nyúló ágai közt a vízben, de olyannal is, amit az egyébként modellezéssel is foglalkozó ládagazda kőnek álcázott ;)"


Ez a két láda melyik? Magyarországon vannak?

Sok ládát találtam már de ezeket még sajnos nem, de érdekelne.

2014. aug. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Köves az például a GCTUD. De vannak fatuskónak álcázott ládák is, mondjuk a GCSTMP vagy a GCVIGA.
2014. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!