Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Skyrimben hol tudok enchant-...

A Skyrimben hol tudok enchant-, smithing- és alchemy erősítő apparelleket? Melyik a legjobb soul gem és milyen állatot érdemes bele zárni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben húzz alchemyt. Alchemyvel bármilyen képzettséghez tudhatsz készíteni erősítő potiont.


Ahogyan én szoktam:


Alchemyt sose húzok. Mindig smithing-gel és enchant-tal kezdek. Ezzel a kettővel bővel elérhetőek a legjobb felszerelések... sőt.


A legjobb gem a "Black Soul gem", ami 0 speech képzettséggel kb 1000 aranyba kerül. Tudsz venni College of Winterhold-nál, vagy Morthal-ban a falusi mágus házában. A mamut lelke a legnagyobb. Csak azokkal töltsd fel. Grand soul gemhez szintén mamut ajánlott, de az nem lesz olyan effektív, mint a black soul meg. Az óriás és a troll lelke a második legnagyobb, kis gemekhez az ajánlott.


Visszatérve enchant-ra: Szerintem a legfontosabb. Szinte bármelyik ruha set-hez ki lehet hozni a maximum armor rating-et (amit 600 körül van). Fontos, hogy minden tárgyra 2 enchantot tudj rakni.


Ha felhúzod a pickpocket-et, amit gyorsan fel lehet, akkor könnyen összelophatsz jó enchantos tárgyakat, amiket disenchantolva minden enchantot megszerezhetsz.


Van egy elég jó videosorozat, ajánlom figyelmedbe.

http://www.youtube.com/watch?v=eZI1SjvDkes

2013. dec. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmodásosan írtam:D


Sokan tanácsolják az alchemy-t. Fejlődni jó, de nélküle is lehet csinálni fullos set-eket.

2013. dec. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a 600-as armor rating nem igazán így van. Nekem Daedric armorom van és 720-at véd :D. A kérdésem amúgy arra irányult hogy hol tudsz pl +12%-os enchantoló pl bracers-t. De az alchemyt azért akarom fejleszteni, hogy smithinget erősítő potit csináljak. De nem értem, hogy a black soul gembe próbáltam belezárni a mamutot de nem ment. Gondolom azért mert volt egy grand-em is mellette. Köszi a választ!
2013. dec. 8. 16:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy a páncélom legendary-ban van de még semmi enchantos fejlesztés nincs rajta.
2013. dec. 8. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a grand-be zárta valószínűleg. Lehet, hogy nem jól emlékeztem és a grand is olyan erősségű, mint a black soul.


Az armort pedig arra értettem, hogy az armor cap a Skyrim-ben 80%-ban van maximalizálva. Ha 4 db ruha van rajtad, akkor (rákerestem) 567 az az armor rating, aminél többet teljesen fölösleges szerezni, mert az 567 megadja a 80% sebzés elleni védelmet. Hiába van 720, 1000 vagy akármennyivel több armor ratinged, ugyan annyit ér mintha 567 lenne. Igaz, ez az érték kicsit változó. Pl ha van shielded akkor csak 542. A hivatalos wikin olvashatsz róla az Armor Cap címszó alatt.


[link]


Enchant-hoz én nem használtam erősítő apparellt, mert ha black soul gemet használsz, akkor a lehető legjobb enchantot tudod készíteni. Ez általában max +25%-ot ad az adott skilledhez. Csak a skillfa és a potion tudja erősíteni az enchantot. Olyan +12%-os enchantoló bracert nem tudom hol láttál. Hehet, hogy van, de szerintem nem lehet csinálni. Enchant erősítő enchantra nem emlékszem.


Smithing-et és alchemy-t tudsz erősíteni enchanttal ruhadarabonként ha a mamut lelkét használod grand soul gemben vagy black soul gemben.


Én anno innen néztem ki, hogy milyen tárgyra mit tudok enchantolni:

[link]

2013. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ejnye, akkor nem érte meg újra smithelni a páncélt, ugyanis már 820-t véd, de ugye damage-re nincs ilyen korlát? Mert nekem most 476-ot sebez a duplakard, és az nem kevés :D. De a +25% skill nem a max, mert nekem +40% a skillem.
2013. dec. 10. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!