Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A családom nem ért velem...

Gergelice16 kérdése:

A családom nem ért velem egyet egy szerintem egyértelmű kérdésben. Megtennétek, hogy leírjátok a véleményeteket, és ha van, akkor érveket is írnátok?

Figyelt kérdés
A kérdés a következő: Ha a ruletten egymás után 5x feketét pörgettünk, akkor nagyobb-e a 6. körben az esélye annak, hogy pirost pörgetünk fekete helyett (a kérdésben a 0-kat nem kell figyelembe venni)?

2013. dec. 21. 09:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a valószínűségszámítás alapfeltétele, hogy minden körben ugyanakkora az esélye a feketének, mint a fehérnek, nem számítanak az előzmények, de ők nem hiszik el. Az értelmes válaszokat nagyon megköszönném!
2013. dec. 21. 09:34
 2/10 kovpet válasza:
Ezek egymástól független események (elvileg :) ), így minden körben ugyan az a piros és a fekete esélye, nem számítanak az előzmények.
2013. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, és mindenkitől bocsánatot kérek, hogy piros helyett fehéret írtam.
2013. dec. 21. 10:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Megtennétek, hogy minél többen leírjátok a véleményeteket. Megmutattam nekik az előző kommentet, és még így sem hiszik el.
2013. dec. 21. 10:24
 5/10 kovpet válasza:

Ez nem hit kérdése :)


Amúgy az 5 egyszínű után egy hatodiknak önmagában ugyan annyi az esélye, mint általában, de annak, hogy 5 vagy 6 egyszínű jön ki egymás után, annak persze kevesebb. Szerintem ők az utóbbi kérdésre gondolnak és azért furcsa nekik a válaszod. Míg te az előbbit kérdezted tőlük, ezért ez a válaszod.

Tippem szerint a kérdés nem stimmel és nem a válasz.

2013. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen. Annak, hogy egymás után 6x feketét pörgetünk, sokkal kisebb az esélye, mint annak, hogy 5x egymás után feketét pörgettünk és végül a 6. is fekete lesz. Utóbbi esetben a valószínűség 0.5, míg az első esetben (0.5)^6 = 0,015625
2013. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Abban, amit ti leírtok abban mindenki egyet értett. Abban nem értettünk egyet, hogy szerintük a játék ki akar egyenlítődni, és ezért 5 fekete után általában piros jön, és csak ritkán fordul elő a fekete. Én voltam az egyetlen, aki úgy gondolkozott mint ti. Nem tudtam őket meggyőzni, ezért hozzátok fordultam, hogy ti győzzétek meg őket. Minden választ nagyon köszönök.
2013. dec. 21. 19:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt a példát is hozták, hogy ha egy dobókockával 3x egymás után 6-ost dobunk, akkor a 4. körben kisebb a valószínűsége a 6-os dobásának, mint mondjuk például az 1-esnek.
2013. dec. 21. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Harmadjára megérted :D

2013. dec. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom. megtalaltam> [link]
2013. dec. 22. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!