Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Magyarkártyával szokták...

Csibehad kérdése:

Magyarkártyával szokták játszani (lehet franciakártyával is) : szarozás a neve. Mi a hivatalos neve és hogyan kell játszani?

Figyelt kérdés
A kártyapaklit egy nagy körbe leterítik, egyet felvágnak. Valahogy úgy van, hogy vagy színt, vagy számot kell rá tenni és "el kell küldeni" valamivel. De hogyan van tovább? Addig rakhatjuk, míg lap van a kezünkben, vagy csak egyet rakunk rá (szín vagy szám + elküldés).

2013. dec. 26. 18:58
 1/3 anonim válasza:
A játék egy az egyben megegyezik a 'fekete macska' nevű kártyajátékkal. Arra keress rá. Minden fenn van a neten. Azt franciakártyával játszák, bár ha jól emlékszem, mi a kollégiumban magyar kártyával 'szaroztunk'.
2013. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves válaszodat, de biztosan nem erre gondolok. Az 1960-as évek vidéki kiskonyhájában bizonyára nem ilyen játékot játszottunk. Ennél sokkal egyszerűbb volt :)
2014. jan. 1. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Jajj, kiskoromban apukámmal játszottunk mindig ilyet. Csak mi macskaszarnak hívtuk :D Én is alig emlékszem de nekem az rémik, hogy ugye lefordítva körben a lapok és eg középen marad. Aztán húzni kell és színt kell tenni. Addig kell húzni míg olyat nem találunk, amit be lehet tenni. Aztán ha van közben olyanunk, ami arra rámehet, akkor azt is berakhatjuk, és a végén az lesz a macskaszar, akinek marad lapja. De egyáltalán nem vagyok biztos benne, ezer éve volt már... :)
2016. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!