Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a legjobb makett gyártó?

Melyik a legjobb makett gyártó?

Figyelt kérdés

Nagyon régen maketteztem és akkor a tapasztalataim szerint a Revell volt a logjobb illetve a Zvezda sem volt rossz. Az Airfix pedig hát nem igazán jött be.


Tudnátok jó és rossz márkákat mondani?



2013. dec. 31. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Revell meg Zvezda mint legjobb??? Bármily rég is maketteztél utoljára, akkor sem lehetett nagy rálátásod erre az egészre. A Revell konkrétan a minőség legalját jelenti, és jelentette bármikor is. Persze van annál lejjebb is Pl: Kopro. Zvezdával személyes tapasztalatom nincs ugyan, de hogy az sem egy prémium az ziher. Mellette esetleg az állhat, hogy jó néhány olyan kittel van a piacon, amiket csak ők gyártanak. Revell, Airfix, Heller... ezek a játékbolt kategória. Hasegawa, Fujimi, Trumpeter, Dragon, Academy a személyes kedvenceim, de felsorolni kár, mert százával vannak ilyen olyan gyártók. Általában véve a távol-keleti, Japán illetve az őket szorgosan koppintó, és minőségben még sokszor hozzá is tevő kínai gyártók hozzák a legjobb minőséget.
2014. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek az első válaszolóval. A Revell minőségileg kritikán is aluli teljesítményt tudhat magáénak.


Ha helyesen kéne fogalmaznom, azt mondanám, hogy mindig is a mennyiségre ment, nem a minőségre. Elképesztően nagy a választék Revellből, szinte minden méretarányban. De nekem borsódzik a hátam attól, hogy még mindig képtelenek negatív panelvonalakat gyártani, ha meg igen, az meg egy átvett készlet lehet. Ez pedig tökéletesen elrontja a makettezés örömét, ha úgy kell megvésni magadnak a vonalakat, hogy nem olyan legyen a makett, mintha hegesztési varratok lennének rajta.

Amik nekem bejöttek: Hobbyboss, Fujimi, Hasegawa, Academy, Dragon. De legfőképp a Tamiya. Tőlük van egy csomó készletem a polcon, de olyan szépen kidolgozottak az alkatrészek, hogy némelyiknek még neki se merek állni, nehogy rossz vége legyen, inkább gyakorlok még.

Airfixről még nem tudok mondani tapasztalatot, van egy 1:24-es Spitfire-m (igen az a bazinagy), de még nem álltam neki.

2014. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sok új dolgot mondtatok!


Köszönöm, akkor majd ennek fényében nézek körül.

2014. máj. 6. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!