Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki felvázolná nekem a...

Valaki felvázolná nekem a Call of Duty legujabb részének a sztoriját? És azt is elmagyarázná valaki hogy Price kapitány hogyhogy él?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert játszottam a játékkal és nem mondanám hogy angolból perfekt vagyok mivel nem azt tanultam, és így nem nagyon értettem néhol hogy mi van...
2009. dec. 6. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

5 évvel az előző rész után Oroszországban az ultranacionalisták hatalomra kerültek. Sikerül megszerezniük az amerikaiak egyik lezuhant ACS modulját. Ezt kell visszaszerezni a Cliffhanger című részben, de mint utólag kiderül, későn.


Eközben a CIA a régi főellenség Zakhaev jobbkezét, Makarovot üldözi. Joseph Allen beépül Makarov terrorszervezetébe. Hogy elnyerje Makarov bizalmát, részt vesz a moszkvai reptér elleni terrortámadásban. Csakhogy Makarov valahonnan megtudta, hogy Allen az amerikaiak beépített ügynöke, tulajdonképp az egész terrorakció arra megy ki, hogy találjanak egy halom halott civilt egy amerikai kém lábai előtt (ezért is mondja Makarov az akció előtt: Remember! No Russian!, azaz ne szólaljanak meg oroszul).

Az oroszok ezt használják fel ürügyként az USA megtámadására, és a meghekkelt ACS modul segítségével becsapják az Egyesült Államok védelmi rendszerét, és hirtelen megjelennek a keleti parton (Wolverines!).

Eközben a 141-esek tovább nyomoznak Makarov után, az Allent ért halálos lövés golyója elviszi őket Rio de janeiro-ba, ahol megtudják, hogy egy távoli kamcsatkai gulágban leledzik egy rab, aki Makarov esküdt ellensége. Ezután útra kelnek a gulágba, ahol megtalálják a rabot, aki nem más, mint Price kapitány. Valószínűleg az első rész végjátékában otthagyták a hídon meghalni, de az oroszok rátaláltak, és foglyul ejtették. Price önállósítja magát, és egy bázison beszivárog a tengeralattjáróba, és kilő egy ballisztikus rakétát Amerikára. Valójában magaslégköri atomrobbantást hajt végre, ami elektromágneses lökéshullámot kelt, ami kiüti a teljes keleti part elektromos hálózatát és berendezését is, így az orosz inváziós haderők gépei lezuhannak, a a keleti part sötétségbe borul, az oroszok meg el vannak vágva az utánpótlástól, így az amerikaiaknak sikerül felülkerekedni.


Tovább kutatnak Makarov után, és két különböző lehetséges rejtekhelyet kapnak, ezért a 141-e csapat szétválik. Ugyan egyikőjük sem találja meg Makarovot, de Ghostnak és Andersonnak sikerül letöltenie egy halom hasznos infót Makarov gépéről, bár már vártak rá. Az evakuációnál megjelenik Sheperd tábornok, aki valójában végig áruló volt, megöli a két katonát, és magának tartja meg az infót (arra Price is rájön, hogy Sheperd áruló, de már későn). Ezután Nikolai segítségével Price és Soap felhajtják Sheperdet, a többit már tudod. Sheperd vezette azt az akciót, ami annak idején Al-Asad elfogására indult, és atomrobbanással fejeződött be. Sheperd 30 000 embere veszett oda, köztük Jackson is.

2009. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen erre nem jöttem volna rá magamtól elég érdekes a sztori...
2009. dec. 8. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!