Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a Bioshock Infinite Burial...

PeetTheMonk kérdése:

Mi a Bioshock Infinite Burial at Sea Episode 1 - Episode 2 története?

Figyelt kérdés
Végigjátszottam mind a kettőt, angolból nem vagyok rossz, de vannak homályos foltok amiket nem értek főleg a második részben. Kérdéseket nem teszek fel, inkább egy teljes sztorit kérnék valakitől, aki hozzám hasonlóan beleszeretett ebbe a játékba ;)

2014. márc. 27. 15:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
én is imádom mert nagyon jo,de kicsit szarul essik hogy egy volt a legutolsó réssz(mert feloszlott a studio) a sztori nem rossz a bural at the sea-t nem tudom sztoriban elmondani csak abban ahogy én láttom.szoval az 1 az elizabeth és booker-el játszodik(mert az infinitiben kiderült hogy bokker comstock csak egy másik idö sikbol)szoval egy elveszet lány-t akarnak megtalálni akit sally-nek hivnak.a történet ott fog alakulni amikor találkoznak egy férfival(sajna nevet nem tudok mondani,de ő volt az akivel az 1-ben egyszer meg kellet küzdeni,az a csávo aki az emberi testekben látta a müvészetett és fényképeket kellet késziteni neki) szoval ő az első akinél fogságba esünk utána végül megtaláljuk sally-t aki már little sister lett de ilyenkor jönnek a lutece ikrek akkik elmondják hogy van egy gép aminek segitségével más idösikokba képesek menni(persze andrew ryan tudta nélkül) ezt az idösikot használta comstock is amivel elrabolta booker gyerekét,de itt a gyerek meghalt(az idösik bezárult és nem az ujját vesztette el a kislány hanem a fejét vette) de ez közben elizabeth volt(legalább is azt mondja"elizabeth...your .child" nem akarom azt mondani hogy a gyerekét vette el :C)ez az 1.A 2 már elizabeth-el játszunk,nos ő vele több dolgot tudunk meg.1-sorban azt hogy a sally- nevű kislányt szeretné vissza szerezni de belefut atlasba(rég játszottam de asszem a 2-ben volt atlas) akivel alkut köt de közben booker szellemét is látja aki megmenti,nah a bban egyeznek meg hogy megkell szerezni vmi értékes alkatrészt aminek segitségével feltudja vinni az ott maradtakat egy kicsit feljebb a felszinre(nem vagyok ebben biztos,én sem vagyok perfect angol de vhogy igy értelmeztem) okay innentöl rohangálunk meg mindent megcsinálunk de kiderül az is hogy amikor a tear-t megnyitjuk akkor vissza megyünk collumbiába és azt a nőt(a feketét akit az infinitiben megöl elizabeth(nem tok nevet)) a lutece ikrek szoltak neki hogy mi lesz a sorsa(de csak ugy mondták"the girl is leave and the women coming) szoval hogy a lány megöli de a nő majd eljön,ami be is következik.Szoval miután ez megtörténikmegprobáljuk aktiválni vmi kis szerkezetet de ilyenkor atlasba futunk aki elfog és vmi "ace of the hall"(a hall nem biztos" akarja megtalálni mi ezt nem tudjuk persze hogy hol van,de ilyenkor alkalmaz egy modszert(régen álitolag használták amikor egy fémet a szeme mögé és egy bizonyos ponton megütve az áldozat elfelejti ami addig történt)szoval ilyenkor találkozunk megint bookeral aki megmutatja hogy a clinicnál(vagy klinikánál) van ez a hely,ilyenkor oda felé menet találkozunk egy big daddy-vel és 2 little sisterel akiken meghatodtam hogy mondják"scarry" és közben csak segitetünk megszerelni a big daddy-t,(spoiler)utána suchang-hoz megyünk aki meghal big daddy által(ez spolier) és megszerezünk egy ok iratot ami de kodolva volt(nem emlékszem mi volt ráirva de atlas nem örült neki).nos ilyenkor derül ki minden pl az hogy elizabeth ott volt azon a repülön ami az 1-ben lezuhant,(innentöl nem biztos) de az 1-ben amikor a passival vagyunk vhogy elizabethet látjuk szoval lehet hogy nem a pasi hanem elizabeth volt az 1-ben és sally-t megmentette(de ez persze nem 100%) nos én ennyit szürtem le a sztoribol,kihagytam hogy a bural at the sea 2-ben az elején elizabeth meghalt vagyis találkozunk a valodi elizabeth-el aki már hallot, és tudod az infinitiben is volt hogy booker orra vérzet mert meghalt vmelyik dimenzioban.remélem nem felejtettem ki mindent anny még hogy a 2 jelenetek nincsenek benne mert az már deltárol szol és nem kapcsolodik a story-hoz,de a 2-ben egy ponton lehet hallani(spoiler vagy nem) hogy a song bird meghall)van ebben a játékban vmi ami tetszik mert a bural at the sea elött már gondoskodtak mindenröl hogy biztos legyen mindegyik epizodban vmi jel hogy az infinitiben legyen.néz utána a neten nagyon érdekes,még azt kihagytam hogy a bural at the sea 2-ben találunk pár iratot amiböl kiderül hogy raptureban már tudtak columbiárol,érdekes,meg a little sister>big daddy és Song bird>elizabeth között hasonloság van(bár ezt sokan gondolták)remélem segitettem ha kérdésed van irj privátot tudnék még mesélni erröl ;)
2014. márc. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ObNh8Zr6gsc

ez az a video pl az elején amikor megiszuk az első bájital vissza felé tekerve egy omen-t mond

2014. márc. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a leírást ;) most ahogy nézem, teljesen egy rugóra járt az agyunk, én is hasonlóan képzeltem el a sztorit :) az episode 2-ben viszont Booker "szelleme" miért mondja nekünk hogy ő nem is Booker és valójában csak a fejünkben létezik? Lehetséges az hogy mikor az infinite végén vízbe fojtották Bookert/Comstockot akkor kitörlik őt az idősíkokból és ő is olyan utazó lesz mint Lutece-ek? Nekem még az is feltűnt hogy mikor visszamegyünk Columbiába és a First Lady fedélzetén vagyunk, akkor ugye ott találjuk azt a ruhát amit Elizabeth az Infinitben viselt. Na ugyebár Suchong addig nem enged vissza Rapture-ba amíg nem szerzünk neki hajmintát. Most jön az érdekes rész ;) Az Infinite-ben mikor felszállunk erre a hajóra, Elizabeth bezárkózik abba a kabinba, ahol a ruha is van. Mi addig Booker-al beállítjuk az úti cél koordinátáit ÉS abban a pillanatban Elizabeth kilép a kabinjából, viselve azt a bizonyos ruhát ÉS kiderült hogy a lófarkát is levágta! ez az összefüggés véletlen lenne?

Vagy amikor megöljük Daísy Fitzroy-t, arra mi szükség van? Miért akarnak Elizabeth-ből gyilkos csinálni? Hiszen Lutece-k elmondják ugyebár Daisy-nek hogy mi fog történni és valójában Daisy nem is bántaná azt a kölyköt. Esetleg Daisy mártírrá válik ezáltal?

A végét én úgy gondolom el, hogy mikor megszerezzük Athlasnak/Fontainenak azt az iratot, ami a Ace in the hole, akkor derül ki hogy Elizabeth is ott volt a gépen, amit az 1. Bioshock főszereplője , Jack térített el, mivel az iratban titkos kódüzenet volt, amivel Jack-et irányítani lehet és ez a "Lennél szíves? - Would you kindly?" volt.

Az még kérdéses számomra hogy mi is volt a repülőn Elizabeth szerepe és hogy Jack egyenlő lenne Elizatbeth-el, csak egy másik párhuzamos idősíkból, úgy mint Lutece-k esetében. Mindenesetre engem nagyon ritkán kötnek le videójátékok de a Bioshock szériára büszkén merem mondani, hogy soha nem játszottam ehhez foghatóval, egyszerűen zseniális volt a sztori és gyönyörű a grafika is.

Úgyszintén bánom hogy az Irrational Games bezár, de reménykedjünk hogy az új csapat képes lesz majd valami hasonló gyöngyszemet készíteni ;)

2014. márc. 29. 14:21
 4/40 anonim ***** válasza:

jah reménykedek,nos nekem megvan a könyv de még nem olvastam el(kb 3 ota alig mert lefoglalt sok minden) nah a sztoriban igen ezeket kihagytam szoval az elizabeth ruha sztem az az oka hogy mondta elizabeth hogyha kinyit egy protált(tear) akkor megváltozhat vmi(pl amikor kinyitotta a kinai résznél akkor a kinai nő-böl amerikai lesz(nem tok bocs részt mondani belöle infinitiben van most annyi elég sztem) daisy más eset mert ő csak annyit tudot hogy egy lány őli meg,de lutece-k ha jol figyeltem nem mondták hogy booker is ott lesz,mert daisy ugy tudta hogy csak meghall de azt nem hogy booker élni fog(mert a háboruban ő eleset)

a booker szelleme más mint az infiniti végén kiderült elizabethel meglátjuk hogy nem 1 világito torny van csak szoval a kőd elfedi de azon a tengeren több millió ajtó van(ez egy fajta idö elmélet szoval több világ több dimenzioban eltérésekkel)az infinit végén azért van annyi elizabeth mert amikor bookerel vagyunk nem ugyan azzal az elizabeth-el vagyunk folyton mindegyik egy másik helyröl van(hissz belegondolva akkor változik mindig elizabeth amikor csak dimenzioba lépünk vagy miután eltünik kis időre)booker azért mondta hogy nem ő az mert ő már más szoval ez nekem is rejtély lehet az is hogy booker nem volt jelen? vagy az is lehet hogy mindez csak elizabeth képzeletében játszodot le? nem tudom amit tudok hogy elizabeth-el vagyunk az 1-ben ott volt a repülön a lezuhanásnál,a megmentésnél,(igazábol tévedtem mert az 1-ben hallani hogy a songbied meghall egy térben)comstock booker több dimenzioban,lutece ikrek hallotak meghaltak csak szellemek amik végig kisérnek a játékban,azt gondolom meg tudtad hogy amikor vérzik az orruk az azért van mert meghaltak egy másik dimenzioban és emlékeznek arra hogy meghaltak ezért vérzik folyton az arcuk,annában még mindig nem vagyok biztos,szoval most anna nem elizabeth mert ő ott volt amikor comstock elrabolta(bural at the sea végén mondja"he's not your child",de booker mondja utána hogy " elizabeth...your child" szoval most lehet hogy booker comstock egy másik világban de egy másikban meg lehet hogy booker felesége volt,am nem tudom hogy kihagytam-e vmit de nyugodtan kérdez én is a végére akarok járni mindenek :D pl most akarom felrakni megint az 1-2-öt de vmiért kifagy folyton szoval most kezdödik az igazi nehézség hogy átéljem ezt a fantasztikus sztorit megint.

2014. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

igen-igen, az Infinite-t alapjátékot sikerült megértenem anno, magyarítást feltettem rá+összefoglaló videókat is néztem róla. Annyit sikerült kiderítenem hogy hogy az episode 1-ben mi vagyunk Comstock, és mivel ebben az esetben Elizabethnek nem a kisujja hanem a feje veszett oda és maghalt, ezért Comstock Rapture-be menekül a fájdalma elől. Ebben az utazásban a Lutece-k segítenek neki, és ahogy az lenni szokott, az utazás alkalmával elveszítjük az emlékezetünket és azt hisszük hogy mi vagyunk Booker Dewitt, vagy legalábbis a nevünket erre változtatjuk és a bevillanó képek alapján a szakállunktól is megszabadulunk. Elizabeth tudja az igazat, vagyis hogy Comstock vagyunk valójában és ezért halunk meg az Episode 1 végén, és ezáltal áll rajtunk bosszút.

https://www.youtube.com/watch?v=pg468lcTjHw

itt magyarázatot kapunk lényegében a két Episode-ra, érdemes megnézni ;)

2014. márc. 29. 17:01
 6/40 A kérdező kommentje:
most kezdtem el a Bioshock 2-t mert az kimaradt a részemről ,de nekem is kifagy olykor, pedig próbáltam már elég sok verziót belőle :@
2014. márc. 29. 17:03
 7/40 anonim ***** válasza:
igen az 1-et tudom miröl szol azt meg is értetem,a 2 nem rossz nekem tetszik csak a big sister-t utálom benne,igazábol birom ezt de utálom még mindig a splicereket mert nagyon idegesitőek hirtelen jönnek szinte szívrohamot kapok tölük,bár igaz az 1-et elöször horrornak tervezték és sztori lett belöle.
2014. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
igazábol a 2 is más mert az már delta története aki nem kapcsolodik majd egyik részhez sem csak ő volt az első big daddy akit megöltek és elválasztották a little sisterjétöl majd késsöb feléledt és megkeresi :) nem mondom el inkább a végét
2014. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

jaja, ennyit én is tudok a sztoriról, eddig bejött a játék, jó végre egy ilyen behemótot irányítani ;)

most jutott még eszembe egy kérdés az alap Infinite-ről. Most kezdtem el újrajátszani , és érdekesnek tartottam hogy Slate, a félszemű fickó, aki velünk együtt harcolt Wounded Knee-nél ugyan úgy ismeri Comstockot és Bookert is. Na ez hogyan lehetséges?? mert ugye Booker és Comstock egy és ugyan az, csak két külön dimenzióban.

2014. márc. 31. 16:26
 10/40 anonim ***** válasza:
Slate Booker mellet harcolt Wounded Knee-nél, azt viszont nem tudta, hogy ezután megkeresztelkedett és Comstock lett belőle. Comstock tisztában volt Slate nagyszerű katonai tehetségével, ezért úgymond alkalmazta a seregében. Nem mondta el neki, hogy ő a megkeresztelkedett Booker, mivel egy teljesen új emberként született újjá. Az Infinite-ben általunk irányított Booker pedig egy másik dimenzióból van ahol nem keresztelkedett meg és onnan a Lutece ikrek hozták át. Tehát Slate nem tudta, hogy Bookr az egyenlő Comstockal.
2014. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!