Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Playstation 3 kérdések?

Playstation 3 kérdések?

Figyelt kérdés

Lassan úgy érzem ideje a sokat szolgált PS2-ről PS3-ra váltani... tudom, eléggé megkésve, de árban most vannak ott a használt gépek, hogy elérhetőek legyenek számomra.


Sima klasszikus TV-n is használható a PS3? Mármint gondolom, hogy nem lesz olyan szép képe mint egy HD tévén, de a játékélményen van a lényeg úgy is, tehát a lényeg, hogy működik-e sima tévével a gép?


Ha létrehozok egy profilt, akkor azzal ugye kapcsolódhatok a social részbe, viszont nem tudom, hogy vannak a játékok? Használt játékokat vennék, azok vannak már ahogy látom olcsón, ráadásul rengeteg olyan cím amit évek óta szeretnék, de nem tudom, hogy miként van ez a használt dolog. Ettől még " hozzárendelődik " a profilomhoz és tudok achievementeket gyűjtögetni? Ha már van ez a lehetőség nem szeretném kihagyni.


Illetve milyen gépet érdemes megvenni? Hallottam, hogy a legrégebbi 40gb-os gépeket nem érdemes, mert azokban még más volt a meghajtó mint a " nagyobb " gépekben és hajlamosabb elromlani vagy nehezen olvasni a lemezeket?



2014. máj. 8. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Gépből érdemes a Slim változatot választani. Az első szériában voltak gondok. Szóval 40-60Gb-s Fat verziót én nem javasolnám. Esetleg még a super slim bár kinézetre nekem nem igazán szimpatikus.


Működnie kellene klasszikus tv-n is. A dobozban alapból kell lennie egy AV kábelnek.

[link]

Ha van a TV-den ilyen bemenet akkor mennie kellene. (ha nem jó akkor alternatív megoldásként monitorra is kötheted. neten van segítség hozzá.)


A profil baromi egyszerű. A trophikat kapni fogod a profiltól függetlenül is. Ez alapból a "gépen létrehozott felhasználóhoz" kötődik. A profilodhoz akkor szinkronizálja a rendszer bejelentkezel PSN-re. Ekkor arra az accra írja jóvá a trophikat amivel bejelentkeztél.

A használt játékok esetében ugyanúgy működnek a trophik mint új játéknál. Amire érdemes odafigyelni az az, hogy egyes játékok esetében létezik úgynevezett Online Pass. Ez egy kód ami a játék multiplayer részét teszi elérhetővé. Ha ez fel van használva akkor csak úgy tudsz multizni ha megveszed a pass-t PSN-ről.


Ha most veszel ps3-at akkor érdemes elgondolkodni a PS+ szolgáltatáson is. Ha előfizetsz akkor minden hónapban kapsz pár játékot ingyen amikkel addig játszhatsz amíg él az előfizetésed.

2014. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már egy ideje 40ezer körül vannak a SuperSlim gépek, nekem az van, de a kinézet nem érdekel, mert ugyanazt tudja, és a kisebb mérete miatt nálam pl. a számítógépház tetején van, mert egy FullHD-s monitorral használom.

Használható tv-n. :) Bár van amihez kell venni ilyen átalakítót. Első indításkor ha nem jön be a kép, akkor 2 csippanásig kell benyomva tartani a bekapcsoló gombot.


Beteszed a játékot, elindítod, ekkor a profilodhoz hozzáíródik a játék, és utána megnézheted a trophy-kat, és el is érheted őket.. :D

Én fél éve vettem meg a konzolt, és most fél év után van 50 játékom a PS3-hoz, és úgy vettem meg eredetileg a konzolt, hogy csak azokkal a játékokkal játszom majd, amik csak konzolokra vannak.. :D Nos, ez majdnem sikerült. :)

Használt játékoknál is ugyanúgy kapsz trophy-t. Bár utoljára olyan játékot vettem, amihez nem volt trophy, bár nem érdekel, mert jó játék.

Én a SuperSlim-et ajánlom, ha kisebb gép kell, bár a Slim is jó.. 1 500gb-s változatot akár vehetsz 40-ért is, csak jó helyen kell venni. :)

Bár szerintem ne vegyél ilyen 2-3 éves gépet, mert annál hamarabb tönkremehet az olvasófej pl..

2014. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!