Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A régi nagy, neves pc játékok...

A régi nagy, neves pc játékok címét miért rontják el teljesen?

Figyelt kérdés

Fura, de azt érzem, hogy egy régi játékkal sokkal többet játszott az ember, jobban megbecsülte, nagyobb beleéléssel vágott bele.

Olvasom, hogy a Dungeon Keeper rég milyen jó játék volt, ezért letöltöttem, kipróbáltam. A feelingje, az egyedisége tetszett is nagyon, de a grafikája nem. Kérdés: egy ilyen játék felújítására igény lenne, miért nem csinálják meg?

Vagy én például régen nagyon imádtam a Call of Duty-t, legfőképp az első részét és annak kiegészítőjét, amiben még tankok is voltak. Mára már elrontották a nevét, és semmi egyedit nem tud hozni. Pedig a BAS mód nekem nagyon bejött és szerintem az egyedi volt, de csak a régi codban van ilyen sajnos.

De ott van például a Heroes 3 is, neves játék, de az újabb változatai szarok, nem tudtam élvezni őket, ott ugyanis elvettek a játékból sokat.

Viszont a Tomb Raider sorozat egy pozitív csalódást hozott, a 2012-es jóra sikeredett.


Én azt veszem észre, hogy ma már alig gyártanak egyedi játékokat, a legtöbb lövöldözős, zombis, ugyanolyan. Mondjuk ezzel nem is lenne még oly nagy baj, csak ha lövöldözős és zombis, akkor az legyen már tényleg nagyon jó és egyedi. Zombis játékból nekem a legjobban a CoD Black Ops tetszett. Bár ott is volt megannyi hiba, és felújíthatták volna normálisan, erre kaptunk egy semmi egyediséget tartalmazó Ghostot, de ezt már mikor bejelentették, hogy lesz, akkor tudtam, hogy szar lesz.



2014. máj. 25. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok, nekem pl nagyon tetszett a Bo 1 és 2.
2014. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak kivételek, de a topdog játékok többnyire már csak szimpla kereskedelmi termékek. Emiatt romlik az értékük, le vannak egyszerűsítve (nagyobb réteg elérése érdekében, mivel a mai ember nagy százaléka már csak letölti a játékot, így muszáj valamit tenni azért, hogy sokan vegyék meg a progikat.)
2014. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!


Azt azért még tegyük hozzá, hogy nem minden új "újítás nélküli" játék értéktelen vagy vacak. Pl ha korábban jelenik meg (kb 2005-2006-ban) a CoD Ghost, szerinted mekkora siker lett volna? Hatalmas

2014. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, hatalmas siker lett volna, ha 2005-ben jelenik meg, de azóta már majdnem 10 év telt el. A CoD Ghost nálam az áttörést nem tudta hozni. Ugyanis a régebbi CoD-okban legalább coop játékmód volt, amit külön ki lehetett élvezni! Illetve ha már berakták a zombimódot, ami nekem a Black Opsban a legjobban tetszett, azt is kivették. Vagy ugyanez a BAS játékmóddal kapcsolatban, azt is kivették.

A régi Call of Duty-k számomra nem azt jelentették, hogy őrült ugrándozás-lövöldözés közepette 10x meghalok, 10x újraéledek, és bespawnol mögém az ellenfél játékos. A CoD régebben is igénybe vette a skillt, de a taktikázást még jobban. Mára a CoD a taktikázást csak minimálisan veszi igénybe, a skill került előtérbe; minél gyorsabban odavidd a célkeresztet és lőj, erről szól. Tucatjáték lett emiatt is. A háborús feelingje elveszett, üresnek érzem a sztoriját is a régiekhez képest, hiteltelenek.

Másrészt bevallom játszani akarok régebbi CoD szériákkal, és nincsenek rajt emberek! Elmentek. Szomorú. Fölösleges megvenni az újabb részeket, sőt az egész Call of Duty megy a süllyesztőbe, ha így folytatja. 1-2 év és senki nem fog a Ghosttal játszani, azt se tudják létezik-e ilyen. Ha nem évente dobnának ki új részeket, akkor még én is tudnék játszani a régebbi sorozatokkal, több ember lenne egy játékban. Ja és régebben egy CoD annyira komoly volt, hogy rengeteg magyar klán alakult, waroztunk, ez már teljesen elvesztette a reményét is.

2014. máj. 26. 02:05
 5/7 anonim ***** válasza:

A mai játékok (és filmek is) csak az aktualitásra mennek, (kb olyanok mint slágerek). Csak épp az adott helyzetre törekednek, beveszik a bevételt, és mennek tovább. Ez köszönhető a wareznak nagyrészt, és az eltunyult társadalomnak. A rohangáló pattogó multi játékosokról meg nem tehet a multi. :)

Egyébként értem mire gondolsz, és nagy részt egyet is értek veled. Csak ha az ember egy picit a játékok mögé lát, akkor megérti/feldolgozza hogy mi is ez az egész valójában, és többet nem fog várni semmi komolyat a CoD-tól. Alapvetően baj a játékosokkal, hogy nem azért ülnek le játszani a játék elé, mert kedvük van hozzá, hanem azért, mert épp akkor jelenik meg. És ez a mentalitás keveredik a kapitalista játékszerkesztéssel, és létrejön az a probléma, amiről beszélsz.

2014. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
+ Függ az elvárástól hogy milyen lesz egy játék, és a játékos érzelmi faktorától is. Nekem pl a kedvenc Medal of Honor-om a 2010-es. Az egyetlen hibája hogy rövid
2014. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát a CoD az 5 óta ritka nagy hányadék szar. Csak tunk az egész, semmi skill... Bezzeg a régi cod2 es warok...
2014. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!