Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Magyar játékos közösség és...

Warren Scott kérdése:

A Magyar játékos közösség és a széthúzás, elválaszthatatlanok egymástól?

Figyelt kérdés

Időről-időre megpróbálok magyar játékos közösségekhez csatlakozni, és minden alkalommal rövid időn belül azt tapasztalom, hogy széthúzás tapasztalható, vagy klikkesedés ahol a csoportok fújnak egymásra, az új érkezőnek pedig igyekeznek minél ellenszenvesebb képet festeni a másik csoportról.


Ha sárdobálás nélküli, normális hangvételű, javító szándékú kritikával illetsz valamit a csoportban akkor pedig azonnal elkezdődik az "anyázás".


Különös módon, ha nemzetközi közösséghez csatlakozom, angol kommunikációval egy-egy elszigetelt esettől eltekintve - mert trollok bárhol lehetnek - soha semmi ilyesmi nem fordult elő.


A kérdés tehát, hogy ez a magyar vita-kultúra "balhézással" törénő azonosítása, vagy a magyar mentalitás ami miatt a hazai játékosok ennyire nem tudnak együtt létezni?

Ez a fajta széthúzás a hazaiak sajátja, vagy csak rendszeresen rossz helyen próbálkozom?



2014. jún. 18. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Emberektől függ elsősorban, azért jegyezzük meg, de kétségtelenül ez az általános mentalítás itthon, legyen az bármilyen terület.
2014. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 wnted rog válasza:
Magyarország nem csak fejlettségben van lemaradva, hanem szellemileg is. Külföldön teljesen más a szolidaritás mint otthon Magyarországon. És erről nem feltétlen a magyarok tehetnek.....
2014. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hú.. ezen énis sokat agyaltam, mint mmorpg játékos. Még azt se mondhatom hogy korosztály-függő, mert a 18+ játékosok is ugyanolyan retardok mint a kicsik. Nagyon sokszor elvették a kedvem a játéktól, és menekültem külföldi szerverekre, ahol tényleg érezhetően jobb volt a hangulat. De egy idő után valahogy még a folyamatos szitkozódás és klikkesedés ellenére is visszamentem a magyar szerverekre mert reménykedtem, de mindig ugyanaz a légkör fogadott. Folyamatos flame, új tagok kiszórása. Szerintem a szüleikben van a hiba, odahaza is ezt látták és így ezt is folytatják.. vagy a haverjaiktól tanulták el. Ezért én mmorpg játékokban mindent egyedül csinálok, és rengeteget farmolok hogy csapatba lépés nélkül is megállja a helyét a karakterem. Még annó lineage 2-ztem 5 évet, abban sikerült egy családias hangulatú szerveren játszanom, azok voltak a legjobb játékos éveim. Középfokú nyelvvizsgám van, de külföldi szervereken igaz hogy sokkal nyugodtabb légkörben tudok játszani, de ugyanakkor sokkal nehezebb a normális raideken is részt venni (a raid az kb egy játékterület ahol csapatmunkával tárgyak szerezhetők, ha valaki számára ismeretlen fogalom).
2014. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak jó közösségek, de nem egyszerű beilleszkedni. A "prók" meg úgyis fújnak egymásra, ez ilyen. Én mmorpg-vel játszom és nagyon szeretem a klánt, mert jó hangulat van, segítőkészek az emberek, tudnak köszönni! és alapvetően mindenki ügyes játékos. Ki kell fogni az ilyet.
2014. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mintha az en szavaimmal irtad volna a kerdest

tapasztalat szerint olyan csapatok huzzat sokaig inkabb akik a jatekon kivul is ismerik egymast

2014. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a zöld kezek és várom a további hozzászólásokat. Rossz válasz nincs, így minden értelmes hozzászólás automatikusan zöld kezet jelent ;)
2014. jún. 19. 08:34
 7/7 Nindzsuci válasza:

Szevasz/szevasztok.

Ha találsz is egy jó társaságot, mindig lesz valaki, aki nem bírja a búrád...(előítéletek) Na de ez nem baj. A baj az, hogy ha nem akar ezen mindkét fél változtatni, mert ha csak az egyik akar akkor hiába... Én speciel imádom ha a társaságba új tag érkezik. 1. Egy új embert ismehetek meg, + tanulhatok tőle,( legyen az bármiféle tudás vagy tapasztalatszerzés) , és ő is tud tőlem tanulni. 2. Szeretek segíteni másoknak, (úgy érzem, hogy többé tehetem őt és a társadalom hasznos tagjává válhat ő is én is+ jó érzés másnak örömet okozni, jókedvet csinálni)szeretem ha nevetnek az emberek és ha ehez az kell, hogy hülyét csináljak magamból, akkor bátran teszem. De, mikor segítesz vkinek és bunkó módra mindent elvár, mintha rabszolga lennék... az eléggé ... a másik mikor meg se köszöni... :) ( Minden ember egyéni!!! Ezért mindegyikhez máshogy kell viszonyulni!!! Máshogy viselkedik az ember mikor nagyobb társaságban van (próbálja a legjobb oldalát mutatni) és máshogy mikor csak páran vagytok. És igen, nehéz alkalmazkodni másokhoz, de nem lehetetlen. Szerintem minden népben van normális közösség, és ugyan úgy mindenhol vannak bunkók is. Ha valakinek van kedve egyet beszélgetni vagy szeretne valami jó játékkal játszani társaságban, akkor nyugodtan írjon privátüzit s dobok egy ts ip-t (TeamSpeak3), vagy Skype.

2014. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!