Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelentenek? (league of...

Mit jelentenek? (league of legends)

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézzetek hülyének azt tudom, hogy top, mid, bot mit jelent de ezek: AP, AD, ADC ezek mit jelentenek? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. júl. 1. 13:57
 1/7 A kérdező kommentje:

bővebben:

AP Mid

AD Carry

Support

Jungle

Top

2014. júl. 1. 13:59
 2/7 anonim ***** válasza:

AP varázserő (ability power)

AD támadóerő (attack damage)

A carry az, akinek nagyon nagy a sebzése, (dmg, damageje, így ő carryzi, azaz kb lehozza a játékot, mert megöli az ellenséget. Általában ADCről beszélünk, de az APC is előkerül néha. Az ADC az "íjász". Aztán vannak a lanek, vagyis ösvények, botra (alulra) megy az ADC és a Support (támogató), midre (középre), ide jön egy AD vagy AP champion (hősnek fordították QQ), jungelbe az erdő, ami közre fogja a laneket, és a felső lanen a topos, ahová szinte csak AD megy. Miután nem játszok magyar klienssel, lehet nem pontosan írtam pár dolgot.

2014. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. júl. 2. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem az előző vagyok, de ha kell segítség írj PÜ-t.
2014. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak, hogy egy kicsit a mechanikára is rátérjek: Szóval a játékban igazából ez a 3 nagy ágazat van: AD, AP és tankyness (szívósság). Egy csapat akkor jó, ha ez a 3 érték nagyjából kiegyenlített a játékosok között. Topra és Jungle-ba is általában viszonylag szívós, közelharcos karakterek mennek, miden AP (tehát mágikus) sebzésre gyúrnak rá, boton pedig van az ADC, aki a hatalmas fizikai sebzésre. A support valamivel lassabban fejlődik (mivel nem farmol, csak segíti az ADC-t), de a support karakterek így is elboldogulnak és amúgy általában ők is szívósságra, vagy AP-ra mennek rá. Ez az alap felállás, így néz ki egy normális team. Azt nevezik troll picknek, aki felborítja ezt az egyensúlyt, tehát például ADC-vel megy topra. Ez, még ha be is jön, hülyeség, mert ok nélkül magadra haragítod a csapatodat :D Szóval ennyi.
2014. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy ha egy csapatnak pl csak fizikai sebzése van, akkor az ellenséges csapat sok armort fog venni (ha van esze) és ezzel az egész csapatot ki countereli. Ugyanez igaz a csak AP-s teamekre is. Kell a kétféle sebzés, hogy az ellenség tankjainak ne legyen olyan könnyű dolga item vásárláskor.
2014. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KĂśszĂśnĂśm a vĂĄlaszokat! :)
2014. júl. 3. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!