Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Walking dead játék 2. évad...

A Walking dead játék 2. évad 3. részének van magyarosítása? Ha igen honnan tölthetem le? (link)

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 16:03
 1/10 Csori96 ***** válasza:

Nincs. Akik az első 2 részt fordították, nem folytatják.

Bővebben: [link]


Megj.: Nem magyarosítás, hanem magyarítás.

2014. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát egyáltalán nem magyarítás, mert az olyan lenne mint: ANGOLÍTÁS?!?
2014. aug. 12. 11:01
 3/10 Csori96 ***** válasza:

Létezik olyan szó, hogy angolítás? Nem. Létezik olyan szó, hogy magyarítás? Igen!


A magyarosítás azt jelenti, hogy valamit magyarossá teszel, tehát magyar jellegzetességekkel látod el (pl. gyulai kolbász, tokaji aszú, kalocsai paprika, magyar nemzeti színek stb.). A magyarítás pedig honosítás, fordítás.


A magyarításokkal foglalkozó oldalakon és itt, az oldalon általában ki szokták javítani azokat, akik összekeverik e két szó jelentését.

2014. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sokan hiszik magukat nyelvtanárnak.. én már 10 évvel ezelőtt is magyarosítottam :), manapság divat eza magyarítás.. de szerintem átlagban 12-18 évesek közt divat kijavítgatni a másikat e téren ;)
2014. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Csori96 ***** válasza:
Elhiszem, hogy magyarosítottál, bár nem tudom, hogy nálad az mit jelent. Ahogyan most, úgy 10 évvel ezelőtt is voltak olyanok, akik nem voltak tisztába az említett két szó jelentésbeli különbségével.
2014. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tisztelt nagyképű uraság neked biztos, hogy mindig mindenhol igazad van, ugye?
2014. aug. 17. 08:17
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem is igaza van a 3/5-nek, csak lehet az ilyen gyök2 iq-k nem értik meg , hogy mi a magyarosítás és mi a magyarítás....és egy játéknak NINCS MAGYAROSÍTÁSA CSAK MAGYARÍTÁSA
2014. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Csori96 ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha utánanéznél, rájönnél, hogy jelen esetben teljes mértékben igazam van.
2014. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én ebben az évben kezdetem el találkozni a magyarítás szóval..korábban mindig magyarosításokat kerestem és indig meg is találtam őket :). Szóval magyarosítok.

Ha magyarosítasz az nem azt jelenti hogy paprikát, meg kolbászt raksz mellé, hanem azt hogy,:

A magyarosítás az az államilag támogatott politika, amely főleg a Magyar Királyság, illetve a Magyar Népköztársaság ideje alatt a magyarországi nem magyar nemzetiségű lakosságot igyekezett kényszerű asszimilációval, illetve egyes előnyökkel (gazdasági, személyes) magyarrá tenni.[1] E mellett létezett a természetes magyarosodás folyamata is, amely elsősorban a szigetekben és városokban élő nemzetiségi polgárok körében volt erősebb.


A magyarosítás az az államilag támogatott politika, amely főleg a Magyar Királyság, illetve a Magyar Népköztársaság ideje alatt a magyarországi nem magyar nemzetiségű lakosságot igyekezett kényszerű asszimilációval, illetve egyes előnyökkel (gazdasági, személyes) magyarrá tenni.[1] E mellett létezett a természetes magyarosodás folyamata is, amely elsősorban a szigetekben és városokban élő nemzetiségi polgárok körében volt erősebb.


Amúgy a Hunosítók sem hunorítók, bár ez esetben ha a magyarítás a helyes, akkor rá kelelne írni a csapatra hogy ritka nagy parasztok, mivel helytelen a nevük.. ;)

2014. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
-_-
2014. aug. 27. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!