Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudnátok olyan Windows-os...

Tudnátok olyan Windows-os (NEM DOS-os),16 vagy 32 bites PC játékokat mondani, amik egy 100 MHz-es processzoron BIZTOSAN elfutnak?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolnék, amik nem csak olyan Flash-játék szintűek, meg amik mobilra vannak ingyen - úgy értem, hogy minőségében hasonló kategória -, hanem amik már kicsit összetettebbek, igényesek, szórakoztatók. Példaként:


[link]

[link]


Tudom, hogy ezt már kérdezték páran az interneten, magyarul és angolul egyaránt, de utólag mindig megnéztem azoknak az alap rendszerkövetelményeit, amiket - azok a bizonyára nem képben levők - ajánlottak, és mindig messze nagyobbak voltak az ajánlott játékok gépigényei, mint amit egy 100 MHz-es 386-os elbírt volna.


Volt olyan - hülye, már bocsánat -, aki képes volt a FlashBack-et ajánlani egy ilyen kérdésre, aminek azért a 100 MHz-hez képest igen durva rendszerkövetelményei vannak.

Vagy pl. a "Wolfenstein: Enemy Territory" játékot, amiről igaz, hogy jó, ingyenes, nyílt forráskódú, meg minden, de az alap rendszerkövetelménye még mindig 6× nagyobb.


A körültekintő ajánlásokat előre is köszönöm!



2014. aug. 21. 09:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

doom ?


[link]



MINIMUM

CPU 1 magos / 66 MHz

RAM 8 MB

VGA 3D / 1 MB

HDD 40 MB

2014. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A DOOM amúgy nem DOS-os? Meg amúgy szegény eléggé pixeles is. Lényegében annyi benne a 3D, ahogy láttam, hogy 2D-s GIF kategóriájú sprite-okat nagyítanak fel benne interpoláció nélkül, ahogy azok "közelednek".


Olyasmikre gondolnék Windows-os játék alatt, mint a Homeword első része, Stranded 1... csak sajna ezeknek még mindig túl nagy a rendszerkövetelménye. =(

2014. aug. 21. 10:25
 3/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a gép többi részével nincsen gond, memóriából van 386 MB SD RAM (nem az a DDR féle), a merevlemez is nagy kapacitású, a videókártya is egész pöpec benne... csak az a fránya processzor nem tud többet 100 Mhz-nél. (Pentium 2-es, a linux még írt valamit, hogy Pentium Deschutes, vagy valami ilyesmi)
2014. aug. 21. 10:30
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A alaplap beállítások hibásak lehetnek, mert a leglassabb Deschutes 266MHz.

[link]

2014. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azokat próbáltam már állítani, de semmit nem csinálnak.

Az alaplapon van egy 6 be/kimenetű DIP kapcsoló, a 2.-tól az 5.-ig elvileg azzal lehet állítani. Szerencsére meg is találtam hozzá a padláson egy matricát, amin rajta van a táblázat.

Most elvileg a legmagasabb szorzókra van állítva, de így sincs semmi változás.

A BIOS egyébként sebességre 350/100 MHz-et ír ki, ebből gondoltam én, hogy csak 100 MHz-et tud kihasználni.


A gép típusa egyébként valamelyik Compaq Deskpro EP/SB Series, de pontos típusszámot sehol sem ír a BIOS-ban, csak valamilyen sok jegyből álló "alvázszámot", amiről viszont semmi sincs a neten.


A BIOS-ban ezeket az infókat tudtam csak megtalálni, több nincs:


Compaq Deskpro EP/SB Series - Compaq Computer Corporation Setup Utility

-----------------------------------------------------------------------


System Information:

- Product Name : Compaq Deskpro EP/SB Series

- Processor Type : Pentium(R) II processor 350 Mhz

- Processor Speed : 350/100 Mhz

- Processor Stepping : 652

- Cache Size (L1/L2) : 32/512 KB

- Memory Size : 384 MB

- System ROM Date : 07/24/98

- System ROM Family : 686T2

- System Board Revision : 01

- Chassis Serial Number : 8846BVD30428


Onboard Devices:

- Parallel Port : 378-37A, IQR 7

- Serial Port A : 3F8-3FF, IQR 4

- Serial Port B : 2F8-2FF, IQR 3

- Floppy Controller : 3F0-3F5, IQR 6, DMA 2


Available PCI Devices:

- Audio device

- Intel IDE controller

- Intel USB controller

- VGA controller


ISA PnP Devices:

- Creative ViBRA16X PnP

- ESS ES1869 Plug and Play AudioDrive


Available Bus Options:

- PCI Bus Mastering (Enable/Disable)

- PCI Reset On Warm Boot (Enable/Disable)

- PCI VGA Palette Snooping (Enable/Disable)

- ISA Back-to-Back I/O Delay (Fast/Legacy)

- Bus Priority (PCI/ISA)

2014. aug. 21. 13:55
 6/21 A kérdező kommentje:

Csináltam pár képet a dologról, hátha valakinek valami pont ismerős belőle.... vagy esetleg ért hozzá, hogy mi-micsoda (pl. a táblázatban):


[link]

[link]

[link]

[link]

2014. aug. 21. 14:06
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha leveszed a prociról a 88114 matricát, alatta van a típusszám. Az lesz az, ami 80523-al kezdődik. Ha a tippem helyes, akkor azt látod majd: 80523PY350512PE

Ebben az esetben 100MHz FSB-t, 3.5x szorzót és 2.0V tápfeszültséget kell beállítani.

A szorzóállítás matricája megvan, azt a legfelső sor szerint kell beállítanod. Az FSB és tápfesz beállítás még kérdés, de lehet, hogy nem kell módosítani.

2014. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Ebben az esetben 100MHz FSB-t, 3.5x szorzót és 2.0V tápfeszültséget kell beállítani."

Jó, csak tudnám, hogy a BIOS-on és azon a DIP kapcsolón kívül még hol a csudában lehetne ezeket egyáltalán állítani.


Amúgy ha már szorzóról beszélünk, az egyébként is csak egy névleges értéket fog adni, nemde? Vagy akkor ez a processzor tényleg képes lenne, VALÓJÁBAN a 350 MHz-re?


Amúgy meg bocsi, de én ennyire már nem értek hozzá. Ahogy a fényképen is láthatod, a DIP kapcsolón beállítottam, amit lehet, a BIOS-ban meg processzor állítgatásra nincs lehetőség. Ez egyébként is egy régi gép, ráadásul ahhoz képest is alap BIOS-al.

2014. aug. 21. 18:00
 9/21 anonim ***** válasza:

Command & Conquer és Red Alert (ezeket ingyenessé tette az EA pár éve)

The Neverhood

Heroes of Might and Magic 2

Civilization II

Diablo

Dungeon Keeper

Little Big Adventure 2

2014. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Vagy akkor ez a processzor tényleg képes lenne, VALÓJÁBAN a 350 MHz-re?"

Ha leveszed a vonalkódos matricát és megnézed a típusjelzést kiderül.

2014. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!