Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szép estét! Mennyire jók a...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Mennyire jók a szimulációk a vadászgépek és tankok terén a War Thunder nevű játékban? Van itt esetleg olyan aki repülőmérnök vagy hasonló?

Figyelt kérdés

Konkrétan a repülős részre gondolok. Most mindegy, hogy a a sima légcsavaros vagy sugárhajtású gépeket nézzük.

A II. v.h. bele tartozik az érdeklődési körömbe ÉS nem csak azért mert "lövödöztek oszt kemények vótak". Azért játszom ezzel a játékkal mert van valami olyan történelmi alapja, hitele technológiailag (természetesen RB-ben illetve SB-ben) amit elég sok helyen dicsérnek, és ez a dicséret nem egy újabb CoD típusú game-nek jár.


A válaszokat köszönöm!



2014. aug. 21. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

A War Thundernek három "játékrésze" van.

Első az árkád.Jellegzetességei:Kicsi pálya

-könnyen lehet irányítani a járművet.

-A tankoknál egy "X" betű segít,ha "bemértük" az ellenséges tankot(ha zöld x van akkor simán átvisszük,ha sárga x van akkor nem biztos,ha viszont piros x van akkor esélyünk sincs rá hogy átvigyük a tank páncélzatát)

-.A repülőnél meg egy kör van akkor ha 800 méteren belül vagyunk az ellenségtől).

-A repülőknek általában ugyan az a repülési modelljük.

-A jármű fölé van írva a játékos neve+hogy mivel van(t34,tigris,P51 stb)

-Ezzel játszanak a legtöbben,mivel ez a "legszórakoztatóbb"


Van a realistic játékmód

-Itt már nincs meg az az X(tankoknál) vagy kör(repcsiknél).

-Vannak nagyobb pályák

-Itt már kevesebben játszanak,mivel annyira nem élvezetes

-Még megvannak a járművek felett a nevek

-Ez már közelebb áll a valósághoz


-És végül van a simulator játékmód

-ezzel játszanak a legkevesebben

-a repülőhöz már botkormány kell

-a tankoknál meg a parancsnoki kupolából látsz ki [link]

(valahogy majd úgy fogsz a simulatorban kinézni)

-Itt már jóval nagyobb pályák vannak mint árkádban

-Itt már nincsenek nevek a járművek fölött.

-Repülőknél csak a kifutópályáról indulhatsz


Szerintem a War Thunder a legjobb tankos játék(és a legrealisztikusabb)


Repülőknél meg...Biztos vannak jobbak,de ez a legjobb ami ingyenes nameg II.VH-s repcsik vannak benne.


Szerintem egy elég jó játék.


A COD meg más tészta.

2014. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Semennyi. Össze-vissza vannak beállítvaa gépek tulajdonságai, attól függően hoyg az admonoknak éppen milyen kedve van. Teszem azt jó lenne, ha a yak-ok nem lennének rohadt op-k és mondjuk nem fordulnának le egy spitit...
2014. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezt nem értem egyébként: úgy reklámozzák, hogy nagyon valósághű (ez is igaz is valamelyest), mégis vannak olyan dolgok (amik állandóan jelen vannak) melyen fel lehet magadat húzni.

Miért nem lehet 100%ban valósághűet alkotni?

2014. aug. 21. 21:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szimulátornak gyenge,ez egy nagyon élethű grafukájú árkád játék.
2014. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze van benne szimulátor mód is, de ez alapvetően egy nagy tömegeknek készülő árkád játék, persze, van némi "valóságalapja", de nagyjából annyi, mint egy Need for Speed sorozatnak.


Lehet csinálni olyat, ami minél jobban megközelíti a valóságot, az a baj, hogy azzal csak egy nagyon szűk réteg fog játszani. Amúgy ha "realisztikusság" kell, akkor a Digital Combat Simulator (DCS) egész jó ilyen szempontból.

2014. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kettőből jó szimulátor jöhetne ki,War Thunder grafika és DCS modell.Talán majd egyszer.
2014. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Múltkor tettek ki az oldalra egy videót, amiben mesélték, hogy akkor szoktak flight model-eket változtatni, ha új információhoz jutnak. Viszont nehéz beszerezni pontos információkat ezekről a gépekről. Valószínűleg ezért is van kevesebb japán gép, annak ellenére, hogy sok prototípusuk volt, de azokról pontos információ már alig van.

Szerintem a flight model-eket próbálják minél valósághűbbre csinálni, az hogy most nem kell kapcsolgatnod 6 kart, hogy wepelni tudj, biztos növelné a valósághűséget, de legtöbb embernek ez tényleg csak macera. Az irányítást jobb minél egyszerűbbre venni.


Szerintem tankozásra sokkal jobb a Project Reality. Ott nem egy ilyen kiragadott környezetben kell harcolni. Hanem van rendesen gyalogság meg minden más.

2014. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Én a tankokat nem próbáltam, mert nem vagyok benne a béta tesztben, így csak a repülőkről írok. Engem kiskorom óta érdekelnek a repülők, ilyen könyveket olvastam és nagyon sok repülőgép szimulátort kipróbáltam, nem csak otthon a számítógépen, hanem voltam már olyan szimulátorban, ahol egy pilótafülkében ültem és minden kapcsolónak volt funkciója a játékban is. (Megkérdeztem, ha minden igaz FLight Simulator X volt a szoftver).

WT-ben általában realisztikus módban játszok, az arcade nekem nem elég valósághű, a szimulátor módban meg túl kevesen játszanak. Viszont azt megerősíthetem, hogy nyilván nem egy FSX szintű a szimuláció, tehát nem kell kapcsolgatni, stb. A repülés fizikája viszont én szerintem teljesen realisztikus. Engem teljesen lenyűgözött és szerintem elég is, ha csak ezt csinálják meg valósághűre, mivel nem sokan szeretnének a kapcsolókkal és egyebekkel bajlódni. Én élvezem benne azt, hogy vissza kell repülni üzemanyagért, lőszerért és először nagyon meglepődtem, hogy ilyen szinten tudják szimulálni az egészet. A szárnyon látszanak a lyukak, ha belelőnek, sőt még érezni is lehet, mert a gép elkezd dőlni, ha lyukas a szárny, ki lehet lőni az üzemanyagtartályt, a futómű letörhet ha gyorsan mész, de még futómű nélkül is meg lehet próbálni landolni. A letört vezérsíkra is úgy reagál a gép ahogy a valóságban tenné.

Egyszóval, szerintem a kérdés leginkább a repülés fizikájára irányult, ami tökéletes, ha pedig valaki részletesebben megismerné a pilótafülkét, akkor az FS sorozat vagy DCS is mehet, természetesen a War Thunderrel párhuzamosan :)

2014. aug. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerintetek a gépek egymáshoz viszonyított képességei (kivéve AB-t) rendben vannak? Rb-ben volt, hogy leszedtem egy légcsavaros géppel egy meteort. Ilyen megtörténhetett a valóságban?

2014. aug. 23. 07:50
 10/11 anonim válasza:
Meg is történt. Pl tempesttel szedtek le me262-eseket. Más jet ugye nem nagyon harcolt a második világháborúban. A Koreai háborúban f4u val lőttek le mig15 öt, úgy hogy a mig pilóta elkezdett forduló harcolni. Ez ugye wt ben is öngyilkosság jobban forduló gép ellen. Biztos lehet még ilyen elszórt eseteket találni, de azért a jeteknek nagy előnyük volt. A Wikipédián az operational history résznél oda vannak írva az ismert lelövések.
2014. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!