Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Fridrich metódusban az F2L-t...

Fridrich metódusban az F2L-t kb 50-60 másodperc alatt rakom ki, hogyan lehetne gyorsabban?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 napja rakom Fridrich metódussal 2:30-ról 1:18-ra javítottam a legjobb időmet.


De az első két sor kb 50 másodperc, és ez szerintem sok.

Hogy lehetne gyorsabb? Valami algóval?

Azt olvastam/hallottam hogy akik 10 másodperc alatt rakják, azok is ezzel rakják általában, ez igaz? Nekik hogy megy gyorsabban?



2014. szept. 10. 16:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm hogy így összefoglaltad.

Igazából már a legtöbb Pll-már megy,Oll-t még hagyom:D


Az miért jó, hogy nem felülre, hanem alulra rakják a keresztet?

Illetve, "nem csak 1 színre raknak, hanem legalább a két átellenes színre, vagy bármelyikre" ezt hogy kell elképzelni?


Így egy hónap után, igaz nem túl sok gyakorlással, de végre 1 perces átlag alatt vagyok, legjobb időm 48 sec.

2014. okt. 3. 16:35
 12/15 A kérdező kommentje:
Illetve a rekord 40,74 :D
2014. okt. 3. 16:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért rakják alulra a keresztet, mert akkor a végén nem kell átforgatnia alulra, azzal sem veszít időt, illetve amíg a keresztet berakja az előre eltervezett módon, észreveszi az első F2L párt, és szünet nélkül tudja folytatni.

Te, mint kezdő, gondolom mindig fehér keresztet rakod ki. Egy haladó vagy profi általában a fehéren kívűl a srágával is tud kezdeni (vagy kék-zöld, piros-narancs). Ez azért van, mert amikor csinálja az F2L-t, ugyanazokkal a színekkel találkozik minden oldásban, ergo az agya megszokja. Vannak, akik teljesen színfüggetlenek, azaz nekik mindegy, milyen színű kereszttel kezdik, nem lesz lassabb az F2L részük. Ez sokkal nehezebb, mint ráállni 1 vagy 2 színre.

2014. okt. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát érdekes ez a színes dolog.

Eddig csak fehérre raktam, most csináltam egy kirakást bordóval, először 1:10-alatt sikerült, a második pedig 0:33- alatt :D


Amúgy a rekord már 0:30.16


Oll-eket hogy érdemes tanulni? Mert a Pll-eket könnyű volt, de az Oll-nél magát a helyzetet is nehéz megcsinálni, amit megold.

2014. okt. 25. 11:32
 15/15 anonim ***** válasza:
Szimplán jelölj ki egy olyan OLL-t, amivel gyakran találkoztál, vagy könnyű fölismerni (pl a T OLL-eket javaslom, ha még nem ismered), és addig csináld, amíg beépül az izommemóriádba (kb 10-15 perc). Utána ne használd a betűjelzéseket, hanem nézd a kockát, miközben oldod az algoritmust, és látni fogsz bizonyos sablonokat, amik a jövőben támpontok lehetnek.
2014. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!