Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak úgy tudom frissíteni a...

GoBa kérdése:

Csak úgy tudom frissíteni a videókártya driver-t ha előtte letörlöm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kellemetlen helyzetbe kerültem, hogy letöltöttem a Farming simulator 2015" - öt. Elindítom villog a kép és nem történik semmi. Azt olvastam hogy ha frissítem a videókártya drivert akkor minden jó lesz. Hát a beírtam google-ba és letöltöttem valami driver-t nem tudom már mit. Feltelepítettem nem volt jó. Letöltöttem még 2-3 drivert egyik után sem volt jó. Kaptam egy tippet, hogy a Driver Booster" nevű programmal csináljam. Csak annál azt írja, hogy nem kell frissíteni. De az illesztőprogram -hoz 2012 van írva ami szerintem régi lehet. És az a valódi kérdésem, hogy nem úgy kellene csinálnom, hogy letörlöm és úgy rakom újra azzal a Driver Boosterrel? Vagy ha letörlöm nem tudok már semmit csinálni?

2014. nov. 2. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kezdjük azzal, milyen típusú kártyád van?

-AMD?

-Nvidia?

-Intel?


AMD-s kártyáknál kell uninstallálni a régi drivert. (AMD Control Catalyst Center) Többinél nem tudom, mert eddig csak AMD-s kártyáim voltak.

Ha AMD-s kártyád van:

Az AMD oldalán megkeresed a Driver and Support menüt.

Kikeresed a kártyád típusát és az oprendszered verzióját.

Letöltöd onnan a legújabb Catalyst-ot, majd eltávolítod a régi drivert a gépedről. (Minden AMD összetevőt. Ilyenkor a gép újraindul.)

Aztán az új driver-t telepíted. Miután feltelepítetted, következik megint egy újraindítás, utána beállítod a megfelelő felbontást és készen is vagy. Fontos hogy a régi driver-ből ne maradjon fent semmi a gépen, mert olyankor összeakadnak az összetevők és galibát okoznak. (fehér vagy fekete képernyő, színes becsíkozódások, stb.)

Ezért kell a régit eltávolítani.

2014. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aty mobility radeon HD 4500 Series. Ilyenem van
2014. nov. 2. 23:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom, akkor Notebookhoz kell neked.

Már csak az a kérdés, milyen oprendszered van.?

Pl: Itt egy Win7 32 biteshez való driver a kártyádhoz:


[link]


Természetesen, olyat tölts le, amilyen az oprendszered.

2014. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Win 8.1 - ehhez is tudsz küldeni ? Ja meg hogyan tudom letörölni a régi drivert?
2014. nov. 2. 23:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez itt egy Win8 32 bites driver. Win8.1-hez nincs driver, meg kell nézni hogy jó lesz-e hozzá. (Bár még most sem árultad el, hogy hány bites a Win8.1-es oprendszered. 32 vagy 64 bites?

Legjobb lenne, ha leírnád a Notebookod típusát. Ugyan is a drivereket az adott Notebook támogatási oldaláról le lehet tölteni. A Win8.1-es oprendszert te telepítetted rá, vagy már gyárilag rajta volt?

Írj le minden fontos tényezőt, paramétert, csak úgy tudok segíteni.


A régi AMD drivert a Számítógép/Programok eltávolítása, módosítása rubrikában találod, AMD Catalyst Install Manager néven. (csak az AMD-t figyeld a programok közt.) Klikk rá és módosítás vagy eltávolítás. (nálam Win7-nél módosítás.)


Itt egy kép az én gépemről segítségnek:

[link]

2014. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A drivert elfelejtettem belinkelni. :) (Win8 32 bites.)

[link]

2014. nov. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megcsináltam mindent ahogy leírtad. Letöltöttem. De most sem indul a játék sajnos
2014. nov. 3. 12:44
 8/11 A kérdező kommentje:
És az a driver Booster nevű program ugyanúgy a régi verziót jelzi. Szóval nem értem
2014. nov. 3. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:

A játékot letöltötted, vagy dobozos, esetleg digitális verzió?

Még mindig várom a Notebook-od pontos típusát. Abból kiindulva talán többet tudnék segíteni.

Minden más játék megy rajta rendesen?

2014. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Letöltöttem. Acer aspire 5732 Z
2014. nov. 3. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!