Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem jelent meg modern...

Miért nem jelent meg modern kori tengeralattjáró-szimulátor már évek óta?

Figyelt kérdés

Egyedül a Silet Hunter sorozat uralja ezt a szektort, és az is 2. világháborús.

Az utolsó modern kori tengeralattjáró-szimulátor tudtommal a Sub Command, 2001-ben jelent meg. És azóta semmi...


2008. aug. 14. 20:55
 1/8 Hintalow ***** válasza:
100%

Mert nincs rá kereslet. Ha jobban megnézed, az utóbbi években szinte semmilyen komolyabb szimulátor nem jött ki, esetleg autóverseny kategóriában.

Mostanság az emberek nem ilyenekre vágynak, a piac pedig könyörtelen dolog, csak annak van létjogosultsága, amiből profitot remélnek. :(

2008. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, van benne igazság, de szerintem lenne rá kereslet.:(
2008. aug. 15. 13:53
 3/8 anonim válasza:

Szerintem van rá kereslet, csak tengeralattjáró szimulátorral nagyon kevesen játszanak, sokkal népszerűbbek pl. a repülésszimulátorok (polgári, hadi egyaránt). A tengeralattjáró szimuláció sokkal inkább stratégiaalkotásról, sok-sok türelemről valamint egy összetett berendezés és nagyszámú legénység irányításáról szól veszélyes környezetben, kifejezetten hadi céllal. Mindezek eléggé leszűkítik az érdeklődők számát, mert sokkal látványosabb, akciódúsabb repülni vagy vonatot vezetni szép tájak felett, mint műszereket bámulni órákon keresztül.

Van tahát kereslet, de ez egy erős "rétegalkalmazás", azaz pl. egy csihipuhi játékhoz képest nagyságrendekkel kevesebb lehetséges vevőt vonz, ugyanakkor a játék fejlesztése rengeteg erőforrást igényel.

A másik ok az lehet, hogy az életben az első számú legkomplexebb közlekedési eszköz az űrhajó/űrrepülő, és tudod melyik a másik? Igen, a modern tengeralattjáró. Azt gondolom, azért nem lehet mai, modern tengeralattjáró szimulátort készíteni, mert hétpecsétes titok (nem lehet tudni), hogy mik vannak a fedélzeten, tehát legfeljebb egy fikciót lehet megvalósítani, nyilván katonai fejlesztési titkokat nem ad ki pl. Oroszország vagy az USA.

1997-ben jelent meg a Jane's 688(I) Hunter/Killer, ebben atommeghajtású a hajó, ennél újabb (modern) tengeralattjáró szimulátor nincs.

Ajánlom figyelmedbe a www.subsim.com oldalt és a hazai www.sh3.hu közösséget!

2008. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hintalow ***** válasza:

Hát én azt tudom, hogy a piac erősen profitorientált, de régóta nem láttam megjelenni igazán komoly repülő-szimulátort sem. A fejlesztők nem hülyék, a játékok többségénél erős marketing és piackutatás is történik. Ha van rá érdeklődés, akkor egyre többen állnak be a sorba. Ha nincs akkor meg sor sincs...:)

(Az első válaszoló voltam.

2008. szept. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert senkinek nem kell ilyen.nekem se kellene ilyen.mert mindenki az ilyen szerepjátékokra van nyomulva(WoW) meg a sandboxokra(Garry's mod, GTA sorozatok, Minecraft) és a legjobban az FPS-ek. ráadásul legtöbb embert csak az az átkozott MULTIPLAYER érdekel ahol lesz a sok csaló mint mindig.és egy repülő szimulátoros játékba nem tudok elképzelni multit meg szervereket stb:S
2011. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon komoly repülős multiplayer játék van!

Előre be kell jelentened, hogy mikor honnan hova akarsz menni, vannak légiirányítók, akik utasításait követned kell (ezek szintén valódi emberek, nem botok), valósidejű időjárásban repülhetsz, meg miegyéb.

2011. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Silent Hunter 5 :) nagyon faja :)
2012. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Dangerous Waters pont neked való! (Sonalysts)
2012. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!