Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen jeleket használtok a...

Milyen jeleket használtok a Kent-kupé kártya játékban?

Figyelt kérdés
(Csak az írjon, aki ismeri a játékot!)
2010. febr. 1. 20:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi bonyolult jelrendszert találtunk ki: jelezzük, hogy nekünk megyik lapból, mennyi hiányzik, és ha az ellenfél lapjait is ismerjük, akkor azt is.

A sok mutogatástól az ellenfél összezavarodik.

A kent jel közben csupán annyi, hogy a lapokat tartó kisujjamat picit a gyűrűs ujjamra csúsztatom. Ezt észre sem veszik :D.

2014. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy 7-es:1 ujj, 8-as 2 ujj, 9-es 3 ujj, stb. Ha csak egy kell, akkor nem mutatsz utána semmit, ha még kettő, akkor vízszintesen kettőt zárt ujjal, stb.
2014. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi ugy beszéltük meg, hogy a játék kezdeténél a bal kezünkbe fogtuk a kártyákat, mikor meg lett a kent kkor áttettük diszkréten a másik kezünkbe, ez nagyon sokáig így csináltuk, és ég most se jöttek rá xdd
2014. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
0%
ha megvan a negy
2014. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

A legjobb jelek,azok melyek a kártyákkal csinálsz.Például észrevehetetlen az,hogy a kártyákat mindig a jobb kezedben,vagy két kezedben fogod általában,és hogyha megvan a négy lapod,akkor egyszerűen átrakod a lapokat a bal kezedbe.Vagy esetleg,mindig annyi ujjad van elöl (a kártyákon rajta,ahol látható)ahány kártyád meg van.Magyarul ha van egy kilencesed,akkor egy ujjad van a kártyákon kívül,ha kettő akkor ugyebár két ujjadat rakod úgy..És így tovább.Vagy éppen,ha megvan a négy ugyanolyan lapod,akkor egyszerűen egy ujjadat hagyod rajta a kártyákon elöl.Ami még szóba jöhet,és egyszerűen észrevehetetlen,egy előre kitalált nézés kombináció.Például:elöször A játékosra nézel,majd B játékosra,megint A játékosra,és csak aztán a partneredre.Szerintem a többi jel simán kifigyelhető,ezért általában ezek közül válogatok.Egyébként ezeket mind a nővéremtől tanultam,ő kifogyhatatlan a kent-kupé jelekből.Zseniális,hogy mennyifélét tud,amit az ellenfelek képtelenek kitalálni.Most pedig egy részét tovább adta nekem,én meg most nektek.Nagyon szeretem a kent-kupét,és remélem segíthettem.


Ui:Konkrétan függő vagyok.Amikor tehetem,játszom.Magyarul ha van minimum négy ember,akinek van kedve játszani,akkor én már indítom is a játékot.Hihi.

2017. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval!

A kártyával és az ujjakkal lehet a legjobban üzenni a másiknak.

2021. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi egy idő után folyton észrevettük azokat a jeleket, amikez az ujjakkal meg a kártyákkal csináltak, utána már inkább csak becsapásnak voltak ezek jók.

Viszont van egy all-time favorit jelem, amit több helyzetben is lehet alkalmazni, több mindennel, de nem merem leírni, nehogy olvassák azok, akikkel játszok.😂

De ez tényleg kitalálhatatlan, mert nem a játékhoz van közbe (mint pl a laptartás stb), hanem egy olyan cselekvés/mozdulat, amit a hétköznapok során BÁRMIKOR csinálunk, akár egy másik társas közben is, amikor nem is kell jelelni. Egy buktatója van, amit egyszer mi is elrontottunk, hogy annyira hétköznapi volt a mozdulat, hogy véletlenül akkor is csináltuk, amikor nem kellett volna. 😄


Illetve még egy trükk, ha tuti akartok menni. Ha megvan az egyik társatok, akkor a jel után várjatok pár másodpercet, mert ha az egyik ellenfél pont rátok néz, amikor jeleltek és bemondja a társad a Kent-et, akkor bármennyire is hétköznapi dolgot csináltál oda fog figyelni arra a mozdulatra, hangra, szóra, bármire a következő körökben.

2023. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!