Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ha megnyitok egy játékot akkor fekete képernyő fogad?

Figyelt kérdés

A gépigénnyel nem lehet probléma. A felbontás jutott még eszembe, mint problémaforrás, de azt meg nem tudom hogy hogyan kéne beállítanom úgy, hogy működjön.

Valami ötlet?



2015. márc. 15. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk írhatnál konkrétumokat, mert különben nem fogsz választ kapni, amit írtál az annyira semmitmondó hogy nincs rá mit válaszolni.


Milyen gép, milyen játék, milyen videó kártya stb.

2015. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A mindennél eljátssza ezt, de akkor vegyük példának a Banished játékot. (ami lássuk be, nem rendelkezik nagy igényekkel)

Gép adatok: Win7 (64bit), Intel core I7-4790 (@ 3.60 GHz 3.60 GHz), 8 GB RAM, NVIDIA GTX GeForce 660.

2015. márc. 18. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ha mindegyik játékkal ezt csinálja akkor szerintem jó eséllyel vmi grafikus probléma. De a felbontás szerintem nem nagyon lehet probléma, a legtöbb játék saját felbontással megy, tehát valamelyik csak elindulna.


Amit én tennék ebben az esetben:


1) Futtass dxdiag-ot (start, search mezőbe beírod és futtatod), az végigpróbálja a DX grafika működését és jelzi ha valami DirectX hiba van. Ha van, akkor töltsd le a microsoft oldaláról a DirectX 11-et és telepítsd vele újra a DirectX-et a gépeden.


Ha esetleg vmi DirectX fájlsérülésből adódott a hiba és később még találsz hibás fájlokat a gépeden akkor lehet hogy döglődik a vinyód. Ezt tapasztalatból mondom.


2) Ha állítgattál a grafikus kártya opcióin akkor szerintem állítsd vissza a default/alap konfigurációt, hátha segít. Már jártam úgy hogy a (más típusú) videó kártyámon mindenféle extra opciót beállítottam és a játékokban a szöveg olvashatatlan lett.


3) Töltsd le a videó kártyádhoz a legfrissebb driver és telepítsd, az szinte sosem árt. Ha esetleg a legfrissebb lenne fent akkor próbálj ki egy régebbit, néha a régebbi jobb mint a legújabb. Már jártam úgy (és másoktól is hallottam ilyet) hogy egyes játékok nem indultak egyes driverekkel és egy régebbit vagy újabbat kellett feltelepíteniük hogy megjavuljon.


Esetleg próbáld letiltani a hangkártyádat, hátha azzal van baja és attól akad el minden játék, de ez már tényleg csak kósza ötlet a részemről.


Remélem vmelyik segít.

2015. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A DirectX-ben nem talált hibát, feltelepítettem a legfrissebb drivert, de sajnos ezek nem voltak hatással a dologra.

Alap konfigurációra hogyan állíthatom vissza a beállításaimat?


Nem tudom, hogy ez számít-e vagy sem, de hang van, csak a képet nem jeleníti meg. Plusz, hogyha ki alt+tabulátor-ozok a játékból akkor megjeleníti a játékot, csak ablakban, de ahogy visszakattintok megint átmegy teljes képernyőre, ahol csak a sötétség fogad.

2015. márc. 18. 23:36
 5/13 anonim ***** válasza:

DirectX teszteken végigmentél DirectDraw tesztelése, Direct3D tesztelése stb.? Látszódott a DirectX feliratú forgó kocka? Mert akkor kissé bizonytalan vagyok, ugyanis akkor megy a kártyád rendesen, mennie kellene a játékoknak is.


Alap konfig: jobb egérklikk a windows képernyőn és a menüben kellene lennie egy Nvidia control panel nevű cuccnak, azzal lehet állítgatni a videó kártyád beállításait. De gondolom akkor azt nem állítgattad, tudnál róla. :) Hogy hol kell rajta beállítani hogy az alap konfigurációra álljon vissza azt nem tudom, nekem más fajta kártyám van és az ahhoz való Catalyst Control Center-en rögtön a főképernyőn van egy defaults (azaz alapbeállítások) gomb.


Az ablakos részt úgy érted hogy ablakban játszható a játék csak teljes képernyőn nem, vagy úgy hogy a tálcán (taskbar) látszik a játék de ha rákattintasz akkor fekete képernyőként jön fel? Mert az első eset érdekes lenne, a második meg csak annyit jelent hogy valamiért nem látszik a játék grafikája, de egyébként fut a játék.


Még olyan kérdésem lenne, hogy rögtön fekete képernyővel jelennek meg a játékok vagy csak egy idő után? Mert a neten csak olyan hibát találtam ezzel a kártyával kapcsolatban hogy a kártya túlmelegedése okoz fekete képernyőt. Jó lenne tudni hogy ebben az esetben is erről van-e szó.

2015. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még annyi eszembe jutott, hogy ha az a furcsa eset van, hogy ablakban fut a játék, akkor próbálj beállítani a játékban valami kisebb felbontást, hátha akkor megy majd teljes képernyős módban is.


Esetleg nincs semmi kiírva a fekete képernyőn? Mert még az jutott eszembe, hogy lehet hogy olyan frekvencia van beállítva a teljes képernyős módhoz vagy a játékban vagy a nVidia control panel-ben amit esetleg nem bír a monitorod és ezért lesz fekete a képernyő. Viszont a monitorok ekkor kiírnak egy hibaüzenetet a képernyőre.

2015. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Forgó kockát nem láttam, alul egy zöld csík betöltött aztán 4 oldalt nézhetem végig, ahol ki volt írva, hogy nem talált problémát.


Van ilyen pont jobb egérklikkre, de nem is jelenik meg semmi a hatására. Azonban van nekem letöltve egy NVIDIA GeForce Experience nevezetű programom, ahol elvileg optimalizálja a játékok beállításait. Rá is nyomtam megint, hogy csinálja a dolgát, aminek annyi következménye lett, hogy az eddig működők sem jelennek meg, Tehát gyanakszom, hogy "ő"lehet a probléma forrása.


Ablakban jön ki, és játszható is lenne, de belekattintok és már vissza is megy teljes képernyősbe, ahol meg fekete a képernyő.


Rögtön ahogy indítom a játékot, jön az elsötétült kép is.


Próbálnám kisebb felbontásra rakni, hogy bírja a monitor, de mivel még a menüt se látom ezért nem tudom hogyan lehetne ezt másképp megoldani.


A képernyőn egy "Nincs jel a PC-ből" felirat jelenik meg, aztán az is eltűnik és csak az alt+tab segít.

2015. márc. 19. 22:40
 8/13 anonim ***** válasza:

"Forgó kockát nem láttam"

Aha, utoljára én még xp-n futtattam dxdiagot, azon szemmel látható tesztelést lehetett végezni a dxdiaggal. Látom hogy win 7 alatt már nincs ilyen. Akkor a DirectX tuti jó.


"Van ilyen pont jobb egérklikkre, de nem is jelenik meg semmi a hatására."

Ez mondjuk nem tudom mennyire normális. A neten azt írják hogy ilyen esetben futtasd a windows experience index-et és ez a probléma jó eséllyel megjavul.


"Tehát gyanakszom, hogy "ő"lehet a probléma forrása."

"A képernyőn egy "Nincs jel a PC-ből" felirat jelenik meg, aztán az is eltűnik és csak az alt+tab segít."

Igen, itt van a kutya elásva. Arra tudok gondolni hogy a NVIDIA GeForce Experience beállít a kártyádhoz egy optimális beállítást amit valamiért nem bír a monitorod.


Mivel nem ismerem a programot, csak találgatok. Azt gondolom hogy vagy az NVIDIA GeForce Experience vagy az nVidia control panel beállításai között kell hogy legyen monitor beállítás, ott állítsd át a maximum frekvenciát és/vagy a maximum felbontást kisebbre vagy állítsd be hogy ismerje fel automatikusan a monitorodat. Mondjuk szerintem ez utóbbi alapból be kell hogy legyen állítva, szóval tényleg csak találgatok.

2015. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Közben eszembe jutott, fel van telepítve monitor driver? Mert lehet hogy a windows nem ismeri fel helyesen a monitorodat - ezt ellenőrizd ha lehet - és ezért az NVIDIA GeForce Experience olyan felbontás és frekvencia értékeket állít be amit a monitorod nem ismer. Ez megmagyarázná a fekete képernyőt.
2015. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és ha esetleg kézzel állítod be a maximális felbontást és frekvenciát az nVidia programban, akkor szerintem a legegyszerűbb ha azt a felbontást és frekvenciát állítod be amivel a windows desktopot látod, elvégre az tuti működik.
2015. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!