Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Komoly League of Legends...

Komoly League of Legends játékosok, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem fanatikus LoL rajongók, hanem a műfaj kedvelőinek véleményére vagyok kíváncsi. (Örülnék, ha kort is írnátok)


"A League of Legends egy valós idejű stratégiai játék, illetve online többjátékos csatamező, ami a Defense of the Ancients (röviden DotA) nevű, Warcraft III: The Frozen Throne című játékhoz tartozó módján alapszik."


"Mi pedig abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a DotA készítői élnek s virulnak, sőt pár tucat veteránnal kiegészülve próbálják leküzdeni egy mod korlátait, és ingyenes, online stratégia keretein belül valami jobbat, szebbet, monumentálisabbat alkotni.


Munkájuk várható gyümölcsének neve pedig League of Legends lett, melynek rövidítése a rendkívül frappáns LoL szócska, ami már csak azért is igazságtalanság, hiszen a játék még bétájában is kiváló, egyáltalán nem nevetség tárgya."


Ezek alapján úgy gondolom, hogy

-DotA nélkül League of Legends se lenne.

-a LoL a tökéletesített verziója a DotA-nak.


Ezt bátran ki merem jelenteni, lehet cáfolni/megerősíteni:

EREDETILEG (újításokat leszámítva) a LoL az, hogy külön játékot csináltak DotA-ból mégpedig úgy, hogy nem rakták bele azt, ami eredetileg is benne volt a Warcraft-ban csak azt, ami a mód által került bele és ezekre "egyedi ruhát húztak".



2015. márc. 24. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Milyen régi promócikkből idézted ezeket? (Ó, 2009. Megtaláltam.)

Nézd, az, hogy a LoL egy "tökéletesített" DotA lenne, a Dota 2 fényében elég hülyén hangzik. Másra helyezték a hangsúlyt azok a fejlesztők, akik átmentek, kissé megváltoztatták, sokkal "közönségbarátabb" jelenlegi formájában. Ehhez képest a Dota 2 a régi, "hardcore" bázis igényeit jobban kielégíti.

Az első állításod igaz. Az a mod az összes mai MOBA játék egyik őse (az SC AoS volt az eredeti, szóval odáig is visszamehetnénk, hogy anélkül sem lett volna...), ezt senki nem vitatja. Legfeljebb információhiány miatt kételkedhet benne az, aki még nem is élt, amikor az eredeti DotA népszerű volt.


A végső állításod több-kevésbé megállja a helyét, de ahogy én tudom, már az első béta-verziókban is jelentős módosítsok voltak az eredeti modhoz képest. Más igények léptek fel, más közönséget céloztak meg. De a kiemelt idézetek alapján a következtetésed helyes lenne. Csak a teljes cikk közel sem ennyi.

2015. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Osztalytarsaimmal ezen vitatkoztunk.

Mondtam, hogy a LoL a DotA-ra epul, ha nem lett volna DotA, LoL se lenne. Erre azt mondtak ez nem igy van. Aztan megkerdeztem tudjak-e mi az a DotA. Azt mondtak, hogy egy "moba jatek". Erre mondtam, hogy eredetileg egy mod a warcrafthoz. Jott a facepalm, meg hogy milyen hulye vagyok, mert nincs is felulnezetes warcraft.

Igazi kockak... :D

2015. márc. 24. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs felülnézetes Warcraft."


Hány évesek az osztálytársaid? 14?

2015. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"felülnézetes warcraft" tyhűű nem is tudtam hogy sose létezett warcraft 1,2,3 xdd
2015. márc. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14? Ember, én 15 vagyok (na jó, 2 hónap és 16), és a Warcraft 3 mind a mai napig benne van a 3 kedvenc RTS-em között. És igen, az eredeti DotA-t is próbáltam (bár a 2-nél maradtam, jobban bejött).


Aki azt mondja, hogy nincs felülnézetes Warcraft, azt kb 9 évesre saccolom. De akinek még annyi esze sincs, hogy neten utána nézzen ha már egész nap ott ül... inkább 6-7.


Utóirat: pixeles Wolfenstein és Doom sincs.

2015. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként meg mi az a kijelentés, hogy nincs felülnézetes Warcraft, amikor a WoW az nem Warcraft, csak benne van a nevében...? Istenem... WC-ból csak felülnézetes van xD
2015. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nevezném tökéletesített verziójának meg am sok dolgot kiloptak belőle inkább a buta verziója lett.
2015. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!