Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Witcher 3 Wild Hunt: Milyen...

Witcher 3 Wild Hunt: Milyen típusú játék ez?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy miket kínál, és mivel még nem játszottam az előző játékokkal, nem tudom milyen. Annyit tudok hogy open world, de lehet-e:


Városokat foglalni, magad mellé allítani?

Van ez reputációd, lehet e alakítani?

Van e stratégiai része a fegyverválasztáson kívül?

Lehet e lakásod, vagy valamilyen tulajdonod (ló, farm...)?

Van barátod, társad feleséged alapból, lehet szerezni vagy egyátalán van ilyesmi? (Akár ilyen szekta vagy bármilyen csoport)

Házakba mennyire lehet bemenni, mármint csak azokba lehet amelyekbe laksz/küldetés van.


Ha van meg olyan információ amit szükségesnek gondoltok számomra akkor írjátok le azt is:)


2015. máj. 16. 19:29
 1/2 anonim válasza:

Nem olyan, amilyenre te gondolsz. Sokkal inkább történet orientált, kevésbé 'sandbox'.


1. Nem lehet. Viszont fel lehet szabadítani falvakat szörnyek kitakarítással, illetve a játékban hozott döntések alapján pl. egy falu vagy leég vagy nem, hasonlók.


2. Nincs. Vannak helyette döntések, ezek hatása kihat a küldetések végkifejletére. Általában sosincs egyértelműen jó és rossz döntés, örülhetünk ha a kisebbik rosszat sikerül választanunk


3. Stratégiai rész sincs igazán, hacsak a megfelelő felszerelés (főzetek, fegyverek, páncélok, varázslatok - jelek) kiválasztása az adott szörnyhöz nem számít annak.


4. Nem lehet lakásod, viszont a witchereknek (vajákoknak) van egy kastélyuk Kaer Morhen, ahol képzik őket és ahová időnként vissza-vissza térnek. A játékban ez a helyszín is megtalálható - ha jól tudom itt kezdődik és később is elérhető. Ló van a játékban, de csak közlekedésre használhatod, illetve harcolhatsz rajta. Füttyszóra bármikor melletted terem a semmiből, nem is biztos hogy mindig ugyanaz a ló lesz, viszont Geralt (főszereplő) minden lovát Keszegnek hívja. :)


5. Ilyesmik sincsenek a játékban abban az értelemben, ahogyan te gondolod. Viszont románc (történet alapú) lesz bőven a játékban, már csak az előző játékokból és a könyvekből - amiken a játékok alapulnak - kiindulva is.


6. Elég sok épületbe be lehet menni, egyszerű lakóházakba is. Van egy elég nagy város a játékban, Novigrad, itt állítólag nagyjából 2000 nyitható ajtó van (ez pár száz házat simán jelenthet szerintem). Ezen kívül van egy kisebb város, Oxenfurt, itt van pl. egy egyetem is, nem tudom, az ilyen nagyobb épületek bejárhatók lesznek-e.



Összefoglalva, szerintem a játék nem egészen az, amilyennek te gondolod. Ez nem úgy szerepjáték, mint mondjuk egy Oblivion, itt nagyon nagy hangsúly van a történeten és a karaktereken, és sokkal kevesebb a sandbox játékelemeken. Nem egy névtelen hős vagy, hanem egy előre meghatározott karakter, akinek a játékostól független motivációi is vannak.


Remélem elég kimerítő volt. ;)

2015. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. máj. 19. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!