Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Játékkonzolhoz értők: milyet...

Játékkonzolhoz értők: milyet ajánlotok? PS3, Xbox360, Nintetndo wii stb.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is leszögezném, hogy nem értek hozzá, ez lenne az első játékkonzolom, így elnézést, ha butaságot írok.

Olyan játékkonzolt keresek, ami viszonylag jó áron van (nem kell a legújabb, legdrágább), lehessen vele sportos játékokat is játszani (tenisz, célba lövés, röplabda, tánc stb.) + pár akció, logikai játékot. Melyik konzol a legalkalmasabb? Mennyire számít, hogy hány GB a memóriája? Mit ment a belső memóriájába? Ha tudtok, légyszi írjatok jó játékokat is (mert azokat se ismerek) + esetleg tudtok valami jó oldalt, ahol nagyjából összefoglalják ezeknek a konzoloknak a tulajdonságait, ismertetik őket, amiből meg tudnám tanulni, hogy mi mire való?



2015. máj. 27. 13:23
 1/5 Krisipoke ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan milyen az ízlésed, de én a Wii-t tudom ajánlani. Technológiailag nem a legerősebb gép, de nagyon jó játékok vannak rá. Alapból jár hozzá a Wii Sports nevű játék, amin van 5 mozgással irányítható sportjáték: tenisz, bowling, boksz, golf, és baseball. Illetve még sok hasonló játék van rá, táncolós játékokból meg sokan szeretik rá a Just Dance sorozatot. Itt van néhány egyéb játék, amit én ajánlok. A platformjátékok azok, amik akció és ügyesség-orientáltak, többnyire ugrálni és hasonló dolgokat kell csinálni bennük, a többi kategóriát pedig talán ismered:


Zelda: Twilight Princess (akció-kaland)

Zelda: Skyward Sword (akció-kaland)

Super Mario Galaxy (3D platformer)

Super Mario Galaxy 2 (3D platformer)

New Super Mario Bros. Wii (2D platformer)

Kirby's Adventure Wii (2D platformer)

Kirby's Epic Yarn (2D platformer)

Donkey Kong Country Returns (2D platformer)

Metroid Other M (kaland-lövöldözős)

Metroid Prime 3 / Metroid Prime Trilogy (belsőnézetes lövöldözős, kaland)

Mario Kart Wii (szórakoztató versenyzős)

Beat the Beat: Rhythm Paradise (ritmus)

Punch-Out!! (boksz)

WarioWare Smooth Moves (party-minijáték kollekció)

Mario Party 8 (társasjáték minijátékokkal)

Wario Land: The Shake Dimension (2D platformer)

Super Paper Mario (platform-szerepjáték)

The Last Story (szerepjáték)

Xenoblade Chronicles (szerepjáték)

Pandora's Tower (szerepjáték)

Super Smash Bros. Brawl (verekedős, híres játékkarakterekkel)

Animal Crossing: Let's Go to the City (életszimulátor)


Csak néhány példa a jó játékokból a konzolon.

A belső memória mérete itt nem túlságosan fontos. A játékok mentéseit rakja rá, amik nagyon kevés helyet foglalnak, illetve a Wii online boltjából lehet letölteni egyrészt régebbi konzolokra is játékokat, illetve direkt letöltésre készített, viszonylag kisebb játékokat, ezeket is a gépre menti, de lehet SD kártyát is tenni bele, és arra menteni mindezt, tehát könnyen bővíthető.

És azt még nem is említettem, hogy az előtte lévő generációs konzol, a GameCube játékait is lejátssza (csak kell hozzá megfelelő irányító és memóriakártya). Mindenesetre a Wii semmi esetre sem egy rossz választás.

2015. máj. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommentet. Ment a Zöld kéz :) Amúgy a Nintendo Wii-vel csak mozgásérzékelős játékokat lehet játszani, vagy lehet olyat is amit kontrollerrel kell játszani, mint pl az Xbox-nál és a PS3-nál?
2015. máj. 28. 11:30
 3/5 Krisipoke ***** válasza:

Nem, korántsem csak olyanokat!

Sok játék pl. oldalra fordítva használja a kontrollert, és akkor olyan, mint egy egyszerűbb retro kontroller. Sok játékhoz kell a kontrollerhez csatlakoztatható nunchuk rész is, amivel együtt sokkal inkább hasonlít egy normális kontrollerre a fogása és a funkciói is. Ezt egyébként adják általában a géphez, és így néz ki az alap kontrollerrel összecsatolva: [link]


Ezt a variációt sok játék mozgásra használja teljesen (pl. a Wii Sports bokszolós játéka), de sok játék szinte teljesen tradicionálisan, pl. a Zelda: Twilight Princessben csak a célzás és a kardozás használja a mozgásérzékelést, minden más a gombokkal történik. A célzás pedig kifejezetten könnyű és jó ezzel a módszerrel.


Lehet hozzá kapni egy úgynevezett Classic Controllert (és Pro változatás is), amit bizonyos játékok támogatnak, de elsősorban az online boltból letöltött retro játékokhoz ajánlják (amik között számtalan nagy klasszikus és kihagyhatatlan cím van, egész elfogadható áron). Ez így néz ki: [link]


Ezek mellett még néhány játék képes érzékelni a GameCube konzol kontrollerét is, ami talán a legtradicionálisabb mind közül: [link]


Tehát semmiképp sem szabad attól megijedni, hogy csak mozgós, vagy csak gyerekeknek szóló játékok vannak rá :)


Egyébként ha konkrétan érdekel valamelyik játék, vagy még valamilyen stílusban keresel valamit, vagy igazából bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok!

2015. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igazán sokat segítettél :)
2015. máj. 28. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Wii-t csak ajánlani tudom. Nagyon jó a mozgásérzékelés, amit szolgáltat.
2015. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!