Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Skyrim-ben milyen típusú...

Lerquiy kérdése:

Skyrim-ben milyen típusú mágiát használjak mi ellen?

Figyelt kérdés

Na most azt tudom, hogy a pókok érzékenyek a tűzre és a mágiát használók(thalmor, nekromanta, draugr spellsword, más varázsló típusú ellenfelek és mágiát használó banditák) ellen a villám hasznos de többet nem.

Nem várok olyasmit, hogy ide regényt írjatok(örülnék neki), valamilyen link lenne jó részletes leírásról ebben a témában.

Előre is köszi a segítséget!



#mágia #ellenfél típusok #elementális varázsigék
2015. jún. 1. 20:15
 1/7 Tengor ***** válasza:
2015. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez Skyrim történelme...érdekes olvasmány de nem amire én vagyok kiváncsi.
2015. jún. 2. 17:28
 3/7 Tengor ***** válasza:
Nézd meg kicsit figyelmesebben! Ez a Skyrim Wiki, minden benn van, amit tudni lehet.
2015. jún. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha tudod a Firebolt nevű spellt, és pár hasznos Perket is megnyitottál a Destruction kategóriában (Apprentice Destruction, Dual Casting), akkor gyakorlatilag nyert ügyed van, annál jobb spell nincs, szinte bármi ellen jó, kivéve a Flame Atronach ellen, ami immunis rá... Nekem ez a tippem, én Hardon végigvittem csak Firebolttal, persze sok Magicka kell ehhez az úthoz.


Na mindegy, én tényleg csak ennyit tudok mondani:

-Tűz: szinte minden ellen jó

-Villám: mágiát használók (ahogy írtad)

-Jég: semmit sem ér, sok ellenség immunis rá (Frost Atronach, Dwarven gépek, Ice Wraith), vagy jó kis védelmi bónuszuk van ellene (Vámpírok, Draugr, Nord fajú banditák)

2015. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A jég hasznos lenne Flame atronach ellen nem?
2015. jún. 16. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Mármint annak örülnél, hogy NE írjak regényt, vagy hogy írjak?:D Mindegy, max nem olvasod el. :D


A tüzet használó lény nem jelenti hogy gyenge más jellegű sebzés ellen, mint pl. a jég, de lehet tűz ellenállása.


Sokat játszottam anno, és ahogy én tapasztaltam (cheat nélkül) a leghatékonyabb tankként lehetsz. Kiszeded a 80% armort nehézpáncélból+annyi extra enchant, amennyi csak belefér (és mind max erősségen, black soul gemmel, szóval 100-as enchant szükséges). Bőven ki lehet hozni 70-80% tűz és jég ellenállást + fizikai sebzés erősítést. Egy gyors, egy kezes kardot használj, mellé pedig egy pajzsot, ami azért is jó, mert extra enchant helyet ad ellenállást segítő enchantoknak. Ha Spelleket akarsz használni, akkor restoration a fent említett tank mellé.


Ha minden áron spellekből akarsz harcolni, akkor nehezebb dolgod lesz. Így nem sokat játszottam, mert nem nagyon jött be/gyengének éreztem, de lehet, hogy én bénáztam.


Én a helyedben először vámpírrá válnék. Így érzékeny vagy a napfényre, és a tűzre, de ha dark elf fajt választasz, az ad tűz ellenállást, így az a gyengeség amit a vámpír lét ad, azt kiüti a dark elf képessége, így minimális lesz a tűz iránti gyengeséged. A vámpír előnye, hogy ellenáll a jégnek teljesen, ami nagyon hasznos. Kap extra fun képességeket, mint éjjellátás, és ha megvan a kiegészítő akkor át tud alakulni ilyen démon cuccá, ami megint csak király.


A taktika a következő: enchantokból/ruhából szerzel SOK-SOK mana regenerációt, így a napfény se fog jelentősen gyengíteni. harc közben mindig feltámasztasz valakit, hogy az oldaladon harcoljon, életelszívó képesség egyik kézbe, jég varázslat(ok) másikba. Értelemszerűen jég sebzést erősítesz amennyire lehet.


Akkor lehet problémád, ha jégnek ellenálló ellenségbe botlasz. Erre az esetre én megszereznék egy olyan Staff-ot, ami tüzet használ, hogy ne kelljen a képességfáknál a tűz sebzésemet is erősíteni. Úgy emlékszek, hogy valamelyik dragon priest dob staffot, ami nagyon erős tüzes robbanást lő.


Tehát alapjáraton jég (ami lassítja is az ellenséget, így extra időt nyersz meneküléshez/távolságtartáshoz/feltámasztáshoz) és speciális esetben staff. A staff újratöltéséhez pedig mindig legyen néhány feltöltött soul gem nálad.


Ezek mellé ajánlott Illusion képességeket is használni, mivel a vámpír 25%-os erősítést kap erre a képességfára. Ha felhúzod 100-ra, akkor elérhető lesz egy képesség, amivel akár folyamatosan is láthatatlan lehetsz. Esetleg Sneaking-et felhúzod mellé (az nekem kb 30 perc alatt megvolt 100-on) és láthatatlanul surranva észrevehetetlen leszel.


Ha valami hülyeséget írtam, akkor bocs. Rég játszottam, ennyi maradt meg, de én ilyesmi irányba indulnék. Ha nem tetszik a vámpír, akkor mindenképp Breton legyél a mágia ellenállása miatt, és hibriden játssz: közelharci fegyvert is használj.

2015. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Harmadik válaszoló vagyok, a Breton tényleg jó spellcaster karakternek, én is azzal nyomtam. Az előző válaszoló elég jó dolgokat írt, annyit azért hozzátennék hogy magas enchanting képességgel tudsz olyan enchantot tenni ruhákra, hogy gyakorlatilag az egyik spell kategória (pl. a Destruction) nem is fog magickába kerülni. Én sohasem voltam annyira enchantos, nem csináltam meg ezt, de olvastam róla...
2015. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!