Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen világhódítós stratégiai...

Milyen világhódítós stratégiai játékot ajánlotok?

Figyelt kérdés

A Total War: Attilával játszottam eddig, és az nekem nagyon tetszett. Valami hasonlóval szeretnék játszani, amely a történelemhez hű, és lehet benne dinamikusan terjeszkedni. Akár űrben játszódó sci-fit is ajánlhattok ha nagyon jó.


A civilization sorozat nekem nagyon nem tetszett.



2015. júl. 5. 12:58
 1/4 LaTueur ***** válasza:
100%
Crusader Kings II, Europa Universalis IV, Hearts of Iron III, Victoria II, March of the Eagles. Ezek bonyolultabbak a Total War-oknél (ha akarod azokat is nézd meg, de majdnem ugyan olyanok), de nekem ezek is nagyon szórakoztatóak voltak.
2015. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elkezdtem játszani az Europa Universalis IV-gyel és meglepően jó! Viszont sajnos tényleg baromira bonyolult. Sok időbe fog telni, míg átlátom rendesen a játékot. Bármiféle tipp kezdéshez?
2015. júl. 6. 16:36
 3/4 LaTueur ***** válasza:
Kezdj egy kisebb országgal, leginkább valamelyik Német-Római Császárságon belülivel. Figyelj oda,hogy szeressen a császár és legyen egy nagyobb szövetségesed(talán a legjobb Ausztria lenne). Kutatásokon kívül költs az Ideákra is. Próbálj úgy tanácsosokat felvenni, hogy maradjon pénzed is, de azért kapjál pontot. Későbbi időszakba esetleg még egy-két gyarmatot is megpróbálhatsz szerezni. Mellesleg nyugi, ha egyes esetekben kétségbe vagy esve, ha nem tudod, hogy valami mire való nézz utána interneten, ha meg még akkor se érted tegyél fel itt kérdést, vagy akár rám is írhatsz privátban. :)
2015. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OFF: a Civilization tipikusan egy "alternatív történelem" jellegű játék. Ahol az a lényeg, hogy mindent a kezdetektől lehet újraírni a világ történelmét.

Emellett körökre osztott stratégiai játék, ahol a történelem inkább csak körítés, a lényeg a stratégián van.

Nekem nagy kedvencem, de teljesen érthető, hogy a történelmi játékok kedvelőinek nem lesz a szíve csücske. ;-)

2015. júl. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!