Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hardcore FPS Gamerek! Ti...

Hardcore FPS Gamerek! Ti hogyan tanultatok meg jól játszani?

Figyelt kérdés

Volt már egy hasonló kérdésem pár napja, több nem lesz.

Borzasztó vagyok az FPS játékokban. Multiplayerre kell gondolni, a Single-vel nincs bajom, viszont multiban (legyen az CS, CoD, MoH, Titanfall) LEALÁZNAK. Immáron 37 órája játszom a Titanfall c. játékkal, és ugyan úgy játszom mint amikor elkezdtem. Nem fejlődtem sehova. Egyszerűen NEM tudok célozni.. Hiába viszem rá az egeret, nem találom el az ellenfelet. Amikor visszanézem hogy öltek meg, mindig precíz tökéletes célzással lőnek le.. én erre képtelen vagyok. Lassan 15 éve hogy elkezdtem FPS játékokkal játszani (hol sokat, hol kevesebbet) de nekem ez magas. Lassú a reakció időm, nem tudok célozni, stratégiai lépéseket meg nem igazán lehet egy olyan játékban eszközölni, ahol mindenki ugrál mint valami bolha. Ti hogyan lettetek ennyire ügyesek? Esetleg van valami spéci egérbeállításotok? Gyakoroltatok valahogy? Egy kedves kommentelő leírta nekem korábban, hogy előfordulhat az 50 órás tanulási idő is az efféle játékokban - aminek hiszek is, de tényleg ugyan úgy játszom a 37. órában, mint az elsőben. Semmit nem javultam..


2015. júl. 17. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a probléma az, hogy a játékosközösség megváltozott. Elég csak a Cs:Go-ra gondolni. Mindenki a legnagyobb rankon van szinte, úgy, hogy 40 ezres egerük van, 60 ezres fülessel, hogy még azt is hallják ha a map másik végén valaki tüsszent. Mindegyik buherált konfiggal tolja, inkább játszanak low grafikán, meg belenyúlnak a játék fájljaiba, csak hogy ne legyen annyi effekt benne. Kikapcsolják a füvet, a tükröződést, a fénysugarakat, mindent, ami elvonja a figyelmet. Ilyen emberek között te labdába sem rúghatsz, ha csak néha-néha felmész pár órát játszani.


A fő probléma az, hogy a játékok zöme már NEM a szórakozásról szól a legtöbb embernek, hanem arról, hogy minden áron nyerjenek. A játékosközösség átalakult. Lett egy nagyon vastag réteg, aki az életben nem igazán ér el sikereket, ezért online próbálja meg megkapni azt, amit máshol nem tud. 6 éve ha még előrántottam a kést és úgy rontottam az ellenfélnek, az általában eltette a fegyvert, és ő is késsel jött. Na, ma próbáld meg ezt. Tarkón fognak lőni 10-ből 10-szer.


De ez minden játékban így van. Én most Dota 2-zök, ami egy MOBA, ilyen felülnézetes izé. Van 108 hős, és ugyanúgy vannak rankok. Azok, akik magas rankon vannak, 2-3 hőssel megtanulnak játszani és aztán azt ismételgetik. Ezzel a 2-3 hőssel van fejenként 1000 meccsük, és 1 meccs kb. 50 perc. El sem tudod képzelni, hogy ez egy idő után mennyire unalmas és frusztráló, mintha lövöldözős játékban mindig csak 1 fegyvert használhatnál. Ők is unják magukat, igen. De ez nem baj, mert a végén nagyobb eséllyel nyernek, és csak ez számít nekik.


Próbáld ki a Dirty Bombot, vagy a Team Fortress 2-t, ingyenes a Steamen mindkettő. Nincsenek bennük rankok, igazából tök ugyan olyanok mint egy Cs, csak semmi értelmük nincs azon kívül, hogy jól érzed magad amíg játszol velük. Meg fogsz lepődni, hogy mennyivel másabb a légkör.

2015. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! És igazad van, ezt jómagam is tapasztaltam. A Titanfallal is pont ez a bajom, hogy motivál arra hogy egyre jobb legyek, de mivel nem sikerül, így egy folyamatos kudarcélmény az egész. A játékosok meg csak arra mennek, hogy ők legyenek a legjobbak. Demotiválják a gyengéket, beszólogatnak..

A Dino D Day nevű játékot játszom még néha, na az is abszolút móka! Nem számít a győzelem, mindenki csak szórakozik.

Ettől függetlenül szeretnék jobb lenni. Nem azért hogy én legyek a legjobb, hanem azért, mert ez a Titanfall egy borzasztóan jó játék, de a folyamatos kudarc elveszi a kedvem. Ott mindenki a győzelemért harcol, nehéz úgy érezni magad benne mint egy Dino D Day vagy Team Fortress 2 esetében.. nem ugyan az a légkör.

2015. júl. 17. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Hát, akkor egyrészt gyakorolj, másrészt pedig vegyél egy jó egeret. FPS játékoknál az egér rengeteget számít. Na meg minimum legyen meg a 60 FPS is.


És az is sokat segíthet ha profi videósokat nézel. Ajánlom jackfraget, eszméletlen ügyes gyakorlatilag minden lövöldözős játékban, sok trükköt lehet tanulni tőle. Titanfallos videói is vannak.


https://www.youtube.com/watch?v=zxxaa0PiQpU

2015. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy #1 mondja.

Az FPS-gamerek döntő többsége nem is azért játszik, mert élvezi, és szeretné kellemesen elütni a szabadidejét, hanem mert egyszerűen ráfüggött, és hiába nem élvezik már, azért csinálják.

A kérdés csak az, te miért akarsz játszani? Azért, hogy kellemesen elüsd az idődet, vagy azért, hogy szinte már pótcselekvésszerűenkockulj?

2015. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a videót, olyan dolgokat mondott a srác, amikről nem is tudtam. :)


Természetesen azért akarok játszani, hogy jól érezzem magam. Viszont a fokozatos kudarc miatt egyre kevésbé szórakoztató.. nincs sikerélményem. Egyáltalán nem akarok a legjobb lenni, de most hogy mondod.. néha már tényleg csak azért léptem be hogy "pótcselekvésszerűen kockuljak".

Igyekszem valahogy jobb is lenni, de a lényeg hogy visszahozzam a kiskorombeli NES időszakot, ahol minden nap újrakezdtem a játékokat.. nah az volt az igazi móka.

2015. júl. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!