Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A RIFT vagy az ArcheAge a...

Toma9999 kérdése:

A RIFT vagy az ArcheAge a jobb MMO?

Figyelt kérdés
Nem is olyan régen feltettem egy kérdést amiben MMORPG-et kérdeztem. Ez a 2 tetszett meg legjobban, de nem tudom hogy melyik lehet a jobb.

2015. júl. 22. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

ArcheAge P2W-es gagyi.

A Rift meg az egyik legjobban sikerült WoW klón valaha.

2015. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ArcheAge-et mondanám, ha nem lenne benne a rengeteg korlátozás. Lehet házad, ültetvényed, tengerjáró hajód, de csak ha előfizető vagy. Aukciós ház csak az előfizetőknek. Craftolhatsz ugyan felszerelést, de véletlen-generátor dönti el, mit fogsz kapni. Stb.

A RIFT régi vágású, TAB-kijelölős, millió skillt használó játék, de annak nagyon jó. Lehet ugyan előfizetni rá, de az előfizetők semmi olyat nem kapnak, amit egy ingyenes játékos ne kaphatna meg. Egyedüli problémám vele a kevés faj és a furcsa grafika. Egyébként rengeteg lehetőség van benne, fantasztikus kasztok, hatalmas tartalom.

2015. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Riftel nem csak a furcsa grafika a baj, mert inkább idézi a WoWot a BC idejéből, viszont nevetségesen van ennek ellenére optimalizálva. Kb kazánházat játszik a géped maximum beállítások mellett, ami kissé nevetséges.
2015. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél ugyanaz a terjesztő/kiadó Amerikában És Európában. Ennek megfelelően van némi átfedés a pénzes tartalmak formájában. A Riftet nem ismerem, de ott nem volt szerintem annyira nagy zúgolódás a pénzéhes bagázs miatt, így gondolom az kevésbé "p2W". Az archeage grafikailag jobb, a tartalma is rendben van. Magasabb szintű itemeknél tényleg erős a véletlen hatás és sok kulcsfontosságú anyag a fejlesztésekhez csak pénzes piacon vehető közvetlenül (persze utána eladható ingame goldért, szóval nem közvetlen valós pénzért játékbeli fizetőeszköz kategória, de valójában ugyanaz).


A riftet nem ismerem, így az összeveté igazából nem lehetséges nekem. Az Archeageban sok lehetőséged van: rengeteg dolgot csinálhatsz és elég kötetlen a kalandozás is (nem csőjáték/sandbox jelleg). Mivel "f2P" játék, így ingyenesen telepítheted és kipróbálhatod. Ha tetszik, akkor befizethetsz vag ykifarmolhatsz egy patronra valót és innan már elég könnyen tarthatod is ezt az "előfizetéses szintet". Teljesen freeben is meglehet a patron, de elég sok idő kezdő karakterrel. Az előttem szólóknak pár dologban ninc sigaza:

- hajód lehet free felhasználóként is. Nincs előfizetéshez kötve se a hozzávalók megszerzése, se a legyártása, se a használata

- az aukciós házat eladásra free userként nem használhatod, de ha egyszer patronos voltál, akkor már korlátlanul használhatod a patron statuson kívül is. Másrészt viszonylag olcsón megveheted az Aukciós licenszet az aukciósházban. Az ára elég olcsó. Amikor már van mivel kereskedned, akkor elég könnyen megszerezheted. Vagy ha belépsz egy guildbe a többiek akár adományozhatnak is neked egyet, vagy kölcsönözhetnek.

2015. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Riftel egy ideig játszottam, egyébként a második legtöbb ideig fizetős AAA-s MMORPG, a maga 2 és fél évével. Nem rossz, csak az a baj hogy tényleg olyan mechanikailag mintha a régi wow lebutított verziójával játszanál. A harcrendszer nagyon darabos, főleg a wowhoz képest, bár még így is folyékonyabb mint egy TERA esetében.


Hogy ha visszatérnék MMORPGzni 100% hogy inkább havi 2,5kt fizetnék a wowért. Ezután talán a Riftre vagy a Terára tenném a voksom mégpedig az aránylag tartalmas EndGame miatt. (Ugyebár Rift teljesen ugyan az mint a WoW, a TERAban meg van plusszolási lehetőség, ami miatt kissé Grindfest a játék.)

2015. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!