Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Adnátok néhány LoL tippet...

Praxtor25 kérdése:

Adnátok néhány LoL tippet nagyon kezdő játékosoknak?

Figyelt kérdés
Konkrétan a tegnapi nap folyamán telepítettem fel újra a játékot (majd 1 év kihagyás után, de akkor is 6-os szintig jutottam el). Egy kis segítséget szeretnék kéri, esetleg tapasztaltabb játékosoktól!

2015. júl. 23. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg mindenképpen jól farmolni (85-90 farm 10. percre bőven jó, ha nyered a lane-d).

Minden lane-re legyen 2-3 champion, akivel tudsz játszani.

Nézegess az interneten (Mobafire pl.) buildeket a championökhöz.

Sokat segítenek a how to play videók, figyeld meg, mások hogyan játszanak vele, de alakítsd ki a saját játékstílusod.

Előbb szerintem championöket vegyél, ne pedig rúnát. Majd ha megvan az a pár champion, aki tényleg bejön neked, és tudsz vele játszani, akkor csinálhatsz hozzájuk rúnát. De a 2 standard AD/AP rúnaoldalad legyen meg mindenképp.


A legeslegfontosabb: sose ragelj, ne figyelj rá, ha téged flamelnek, a játékra koncentrálj. Gyakorolj sokat.

2015. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, ment a zöld pacsi! Megpróbálom azokat amiket mondtál!
2015. júl. 23. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Tipp: Ne kezd el. :D
2015. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást XD
2015. júl. 23. 11:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem világos, mi a standard AD/AP, én ezt használom:

Standard AD: quintbe AD (lifestealt is lehet használni, én az AD-t preferálom), pirosba AD, sárgába armor (flat hp-t is lehet), kékbe magic resist.

Standard AP: quintbe AP, pirosba magic penetration, sárgába armor, kékbe én 4 scaling mana regent és 5 magic resistet tettem.

2015. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdőknek nem kell, hogy minden lanen tudjanak legalább 2-3 championt, és hogy ezeket mind meg is vegyék. Ez inkább haladóknak ajánlott. Ez kezdőnek nincs is erre pénze.


Ha a botokat már meguntad, akkor én a team builder módot tudom ajánlani, ahol te választod ki, hogy melyik hőssel akarsz menni, így nem kell folyton csapongani a hősök között.


Buildeket nézni, igen, lehet, de szerintem a játékban felajánlottak is megteszik kezdőknek, egyébként is nagyjából ugyanazok.


Szerintem a tárgyakat érdemes egyszer kicsit alaposabban végignézni, annyira nincs sok. Jobb nyugodtan átolvasni a kliensben, mint hogy játék közben gondolkodjunk, hogy ez mit is tud, meg melyiket is vegyem meg, mikor közben megy az idő meg a csata. Ne az ömlesztett listát nézd meg, hanem szűkítsd valami alapján, például csak ability power, csak attack damage, csak health, ilyesmi. Ez játék közben is ajánlott, mert ahhoz képest meg sok van.


Én mielőtt kipróbálok egy új hőst (vagy elfelejtettem, mióta utoljára játszottam vele), mindig nyugisan megnézem a wikin ( [link] a skilljeit. Egyrészt ugye hogy mit csinál, hogy működik, mekkora a range-ja, és hogy melyik tűnik erős/hasznos skillnek, vagy melyik erősödik jobban, mint a többi, és azt viszem fel először lvl 5-re, miután mindhárom skillen van 1-1 pont. Szintén, játék közben nem nagyon van idő, hogy elolvassuk, mit csinál a skill.


Ha a quick cast-ot nem ismered, akkor erről néhány szót. Az olyan skillek esetében, ahol egyetlen hőst kell konkrétan becélozni, érdemes bekapcsolni a quick castot. Játék közben ESC, majd a megfelelő skill, Q W E R betűjelei alatti izét bejelölni - ne felejtsd el kiszedni, amikor másik hőssel játszol, mint azelőtt. Normál esetben ezek a skillek úgy működnek, hogy megnyomod mondjuk a Q-t, majd bal klikk a hősre. Ha a quick cast be van kapcsolva, akkor elég a hős fölé vinni az egeret, majd megnyomni a Q-t. Ez így időt spórol meg, egyszerűbb, és az ujjaidnak sem annyira fárasztó. Ilyen skillek pl a mostani free championok közül a Brank E, Gangplank Q, Miss Fortune Q, Nami W E, Nunu Q E, Taric Q E.

2015. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, a 2-3 champion inkább majd akkor szükséges neki, ha majd komolyabban is belekezd a bizniszbe.

Én úgy vagyok vele, hogy nem szívesen ajánlanám a quick castot (avagy smartcast) egy kezdőnek, mert pokolian nehéz jól becélozni például egy Nami Q-t, a bubit, mert eléggé kicsi. De a target spelleket (amik egy enemy unitra mennek ki) tényleg érdemes áttenni quick castra, mondjuk ebből is létrejöhetnek olyan helyzetek, amik nem épp jók. Tegyük fel, Caitlynnel vagy, 2 vagy több enemy champion van egy kupacban, és a középsőt szeretnéd megjelölni az ultival, erre a balszélsőt választja ki. Na igen, ilyenkor anyáztam én régebben :D Finomabb kurzormozgás kell a quick casthoz, hogy precíz legyél, de idővel majd rááll a kezed. Full quick castnál ugyanez a helyzet, de a skillshotoknál már kell a skill hozzá.

A full quick castot meg jó ideig nem ajánlom - bár kipróbálhatod, hogy megy neked, hogy érzed, jobb-e vele vagy sem. Mert ha nagyon gyorsan kell castolni egy ultit például, a rendes cast nem lesz elég.

Ahogy említettem, rúnázni addig nem nagyon érdemes, amíg nem elérhetők számodra a tier 3-as rúnák. Annál gyengébbet nem hiszem, hogy érdemes megvenni. Masteryket természetesen csináld, az persze mindig jól jön, és kifejezetten egyszerű.


(Ilyenkor bánom, hogy nem magyar kliensem van... a "szakkifejezések" túlnyomó többségét nem tudom magyarul, remélem, megérted. Ha nem, kérdezz nyugodtan akár privátban is, ha kell, segítek szívesen.)

2015. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! Szép napot mindenkinek! :)
2015. júl. 23. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazad lehet a quick cast-tal kapcsolatban. Én amikor erre az opcióra rájöttem, már jó néhány 100 meccsen túl voltam, és addigra már nagyon túlnőttem a kikattintgatáson. Ezért gondoltam, hogy ezt már sokkal előbb érdemes tudni/alkalmazni
2015. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon hamar quick castolni kezdtem mindent, ezért ismerem ezt a csodás érzést... :D
2015. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!