Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó open world játékokat...

Jó open world játékokat tudtok ajánlani erre a laptopra? Ne a leghíresebbeket soroljátok, azokat ismerem.

Figyelt kérdés

Intel Core i3 1.8Ghz (4 threads)

4GB DDR3 RAM

GeForce GT 740M 2GB


Ezek a játékok futnak: Far Cry 3-4, Dead Island, Batman Arkham első 3 része, Assassin's Creedek a Rogue-ig, Fallout 3-4, Mad Max, Metal Gear Solid részek, Shadow of Mordor, State of Decay, Just Cause 2, Forest, LA Noire, Mafia II, Stranded Deep, Mass Effectek, Elder Scrolls részei, Prototype részek, Dragon Age részek, Stalker, és Witcher 2-3. Lehet kihagytam pár hasonlóan híres játékot, de azokat esélyes, hogy ismerem. Lehet ez a játék zombis, akció, a lényeg, hogy nyílt világú legyen.


2015. dec. 13. 09:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Felsoroltam párat, ami nem fut, viszont ismerem. Elnézést.
2015. dec. 13. 09:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te kevered a fogalmakat. Az open world jelentése, hogy van a világ meg vagy te. Nincsenek célok, nincsenek meghatározott feladatok, szabadon alakíthatod a környezetedet, oda mész ahova szeretnél.


Ilyen a legtöbb túlélő játék, 7 days to die, the forest, minecraft, stb.


Az, hogy nagy bejárható terület van akár a Batman játékoknál, akár az Assassins Creed-nél nem teszi őket open world játékká.


A nagy bejárható terület, nagy pálya már megint egy másik kérdés, de az nem tartozik az open world témaköre alá. Lásd Gothic széria, ott is hatalmas területet járhatsz be, akárcsak a többinél, de attól az még nem lesz open world, nem tudod kivágni a fát, feltúrni a földet, építeni stb.


Játékok, ahol nagy a bejárható terület (de nem feltétlenül open world):

Minecraft

Gothic széria

Life is Feudal

Arma 2: Dayz

H1Z1

Dark Souls széria

Dynasty Warriors széria

Overlord széria

South Park: The Stick of Truth

Xcom széria

2015. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

DayZ (:


Nagyon jó játék. Épp tegnap írtam róla egy másik kérdésben.


"A bátyám most játszik a Dead Island-del, nekem viszont nem jött be.


Sokkal inkább ajánlom a PC-re megjelent DayZ-t. Zombiapokalipszis, de ezen kívül a teljes realisztikára épül a játék. Enned, innod kell, elvérezhetsz, eltörhet a lábad, sokkot kaphatsz, stb.. Tehát nem is igazán a zombimészárlásról szól, hanem a túlélésről. Néztem végigjátszásokat és az egyik évfolyamtársamnál játszottam is, alig vannak zombik, tényleg. Főleg a településeken kívül. A bejárható terület hatalmas, nagyon jó kalandozni és gyűjtögetni.

A többi játékossal pedig nagyon vigyázni kell. Ha meglátsz valakit, 3 lehetőséged van: észrevétlenül továbbhaladsz (ez a legbiztonságosabb), megölöd (1 fejlövés és kampec), vagy próbálsz vele 'kedves' lenni, és team-elhetsz. (Ez veszélyes, mert ha szemétládát fogsz ki, akkor lelő.) Pont ez a jó ebben a játékban. Nem csak a fertőző vírustól, hanem a többi túlélő életösztönétől is félned kell. Csapatban uralhatsz egy falvat, egyedül kóborolhatsz az erdők között, esetleg egy barátoddal kalandozhatsz, lehetsz kegyetlen gyilkos vagy a játékostársaidon segítő 'őrangyal'. Ha települést találsz, óvatosnak kell lenned, mert sokan lehetnek ott egyszerre játékosok, akár csapatban, (és ha valaki csapatostul van, nem valószínű, hogy életben hagy) úgyhogy óvatosan merészkedj a faluba. Én egyedül vándoroltam az erdőkben, és csak akkor mentem településbe, ha kifogyóban voltam pl. lőszerből. De amúgy is inkább késeltem. Ha megláttam valakit, vagy elmentem, vagy ha észrevett, akkor lőttem, ha láttam rajta, hogy ellenséges, ami a legtöbb játékosról elmondható.

Ha meghalsz új karaktered lesz, és a halott karidhoz eljutni nem könnyű, és lehet, hogy közben már kifosztották a hulládat.

Idei év végén lesz béta verzióban (talán már az), és jövő év közepén lesz teljes játék.


Nézd meg az erről szóló videókat: [link]


Nekem egyik kedvenc játékom, csak ajánlani tudom a türelmesebb, túlélőkedvelő játékosoknak. Nem hemzseg az akciótól a játék. Tényleg túlélni kell. :)"

2015. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: "Szerintem te kevered a fogalmakat. Az open world jelentése, hogy van a világ meg vagy te. Nincsenek célok, nincsenek meghatározott feladatok, szabadon alakíthatod a környezetedet, oda mész ahova szeretnél."


Te is kevered a fogalmakat, mert az általad leírt stílus a sandbox. A kérdező írta helyesen.

2015. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!