Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy lehet egy ember jobb LoL...

Hogy lehet egy ember jobb LoL játékos?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez furcsa kérdés, de valakinek van valami tippje LoL-ban? Pl. valamilyen fajta zenehallgatás játék közben, rágózás..., ami jót tesz :D

Sztetek egy meccs után rögtön kezdjem a másikat, vagy jó egy kis szünet két meccs között? Jó változatosan játszani a hősökkel, vagy 1-et mindig gyakran játszotok? Hogy megy jobban? Ha sok meccset veszítek egy nap, érdemes 1-2 napig hagyni a játékot?


Néha nem vagyok olyan jó, és feedelek, bár azt megjegyzem, hogy miden játszok főleg, és míg az ő junglerük gankel, a miénk, hiába kérem soha. Valahogy néha mindig a csapatra fogom, ha béna is vagyok, de sztem tényleg nem lennék néha rossz, ha kicsit jobban tudna a csapat együttműködni :D Nektek is vannak hasonló problémáitok? :c



2016. jan. 31. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ez elég összetett.


1: nézz profikat. Nem kell feltétlenül pontosan lemásolni a mozgásukat, viszont rengeteget beszélnek (főleg angolul), mondják oda nem érdemes menni, mert gank várható, vagy csapda, azért csinálja ezt azt amazt, mert...


2: HA elég erős hozzá a géped, vedd fel a meccseidet, majd nézd vissza, elemezd őket, mit rontottál el, mit lehetett volna másképp csinálni, stb. Ez rengeteget dob rajta.


3: Figyelj a saját hibáidra is. Berohansz 1vs X ellenfél közé meghalsz, akkor másokat hibáztatsz, vagy elismered, hogy jó hülye voltál? Ha hibázol ismerd el, nem leszel tőle kisebb. Senki nem születik profinak.


4: Jelzések. Ha elmész a lane-dről jelezd, ha eltűnt az ellenfeled, jelezd, ha látod hogy valahol ward van és letámadják a csapattársaidat, jelezd nekik, stb.


5: Ward. A Wardolás NEM csak a support dolga. Az, hogy van egy kósza sárga virágod NEM számít wardnak. Neked is (meg mindenkinek az ADC-n kívül) vennie kell/kellene és lerakni is.


6: Farmolás hogy megy? 20 perc alatt megvan a 160 last hit vagy csak püfölgeted a mobokat? Ha megnézed 18 aranyat kapsz 1 mob után a laneden az elején (ami felmegy idővel, mivel ritkábbak a minion hullámok). Ebből kiindulva 18 CS (creeps) már 1 gyilkosság pénzével ér fel. Ha az ellenfélnek van 50 csje neked meg 150, az 3x több pénz az ellenfélhez képest, az bizony már 1.5 drága tárgy vagy 2 olcsóbb. Az hatalmas előny.


7: Gankek. Ha a jungler nem megy segíteni, te is elmehetsz a laned-ről, pl ha látod topon hazaküldted az ellenfelet (alacsony hp), akkor nyugodtan te is leszaladhatsz midre, hogy megöljétek az ellenfél midesét. Ehhez nem kell atomfizikusnak lenni.


8: torony védés. Ez a friss játékosok 90%-ánál nem megy. Állsz a torony alatt és onnan CS-zel. NEM tolod ki, NEM rohansz rá az ellenfélre, NEM pattogsz. csak állsz a torony körül (értelem szerűen a skill shotokat kerülgeted) és ölöd a miniont. Ha a te minionjaid kitolják, de tudod ott van több ellenfél is NEM mész utánuk. MARADSZ a fenekeden.


9: Minden lane-re legyen minimum 1 hősöd, amivel úgy ahogy megy a játék. Hiába vagy te main ADC, mikor rankeden last pick vagy. Azt benézted, abból jó esetben support vagy jungler lesz. Tudnod kell több szerepet is játszani. Én is mentem már rankedre megmondtam rossz topos vagyok, de csak az maradt. Semmi gond, el farmolgattam, nem feedeltem az ellenfelet, torony védés. Aztán megnyertük (persze nem miattam, de azzal, hogy nem feedeltem ezerrel, mert okosan visszahúzódóan játszottam valamivel növeltem a nyerés esélyét).


10: Zene, rágózás stb kinek hogy. Én speciel nem szeretem a zenét hallgatni közben, mert nem hallom, ha zörög a bokor (ellenség motoszkál benne), elvonja a figyelmemet a játékról stb.


11: Végül de nem elhanyagolható. Kommunikáció. Írni kell. Nem csak mint a 4-es pont, hanem ide pusholunk, öljünk sárkányt, meg a többi. Ha a minimumot nem tudod hozni angolból (a káromkodáson meg mások szidásán kívül), akkor mit vársz? Nincs helyed egy alapvetően csapatra épülő játékban ha nem tudsz szót érteni velük. Akkor ez nem a te játékod.

2016. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A wardolásról annyit,hogy 1pinken kívülnem tud mit venni, viszont azt mindig vegye meg ha épp leütötte az enemy a pinkjét.

A 9. pont meg jelenleg hülyeség. Most már csak 2lanen kell megtanulnia játszani az új pick rendszerrel.


Amúgy lényegtelen mit csinálsz meg ezen pontok közül. Amég a csapatot hibáztatod addig úgy se jutsz feljebb.


A zene pedig csak eltereli a figyelmet/ nem hallod a pingeket. Viszont én azért szeretem ha halkan szól valami a háttérből.

2016. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá az elsőhöz, hogy figyelj a csapat felépítésére is. Legyen elég tank, megfelelő AD/AP arány, és CC. És ne legyél kapzsi/greedy. Főleg ne legyél greedy mikor már a játékot vesztheted el, mert valaki csak azért is megölsz. Ahhoz, hogy tudjad mikor mehetsz a préda után tudni kell az ellenség és csapatod helyzetét. Ehhez nem elég a wardolás, de figyelni is kell a minimapot.


És persze használj smart castot/quick castot, illetve unlockolt kamerát. Ha a selfcastolás nem megy, akkor akár beruházhatsz egy 5-6 gombos egérre. Én imádom, mert a hüvelykujjammal instant tolhatom a Janna/Morgana shieldet.

2016. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ward megvan, ss-t szinte mindig pingelek, de hiába. Simán nyertem volna midet, ha nem szerez be az ellenfél 3x double killt boton, kb 10 ping után... Minden lane-re van hősöm, báár az a baj, hogy csak AP-s rúnáim vannak :c


Farmolásnál egyre kevesebb miniont vesztek szerencsére, és úgy nagyjából elvagyok. Persze azért még sokat kell játszanom, hogy tudjam, mikor mit érdemes csinálni (pl. visszamenjek e b-re vagy sem). Már csak az zavar, hogy néha assasinok ellen nem tudok mit kezdeni :c


+ igazából most már nem is muszáj minden lane-re, mert új hősválasztással 2 közül kapsz, és ha egyikre van min 3, a másikra pedig sok hősöd az is elég, nem?

2016. jan. 31. 16:31
 5/7 A kérdező kommentje:
+ köszi a válaszokat :)
2016. jan. 31. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem 2 alap dolog: sok játék és légy barátságos.
2016. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Kezd úgy, hogy kto pl kurwo és akkor elnézik ha feedelsz :'D
2016. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!