Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik Warcraft faj története,...

Melyik Warcraft faj története, identitása, stb. hasonlít legjobban a magyarokéra?

Figyelt kérdés

Természetesen nem 100%-os egyezést keresünk, csak közös elemeket.

Személy szerint én az orkokra szavazok. Tudom ez elég ironikus, ismervén a cigányok szlengbeli megnevezését, de szerintem ők a legközelebbi találat.

Íme néhány hasonlóság:

- nomád nép

- sámán vallás

- jelentős pusztítást végeztek egy időszakban (Kalandozások)

- mindenki utálja őket egy-két népet kivéve, akikkel történelmi okok miatt jó kapcsolatuk van

- A társadalmi átalakulások nagyon hasonlók. Egy diktatórikus, hagyományokat elvető, két részre osztható (kemény és puha) időszak (Szocializmus, a démonimádó Régi Horda), amit egy relatív liberális időszak követett (rendszerváltás utáni időszak, Thrall Új Hordája), aminek egy fokozatosan erősödő nacionalista hullám vetett végett (2008 után időszak, Garrosh).

- A fentiekkel kapcsolatban, egy társadalmi csoport amit a legtöbben nem szeretnek, de egy öreg kemény mag imádja (kommunisták, warlockok)

- nyelvben és kultúrában teljesen eltérnek a környező népektől


Igen, ezen analógia alapján Gul'dan volt Rákosi (lévén Blackhand csak egy báb volt) , Orgrim Doomhammer Kádár, Kil'Jaeden meg Sztálin.



2016. febr. 25. 13:18
 1/4 anonim válasza:
100%
Én is az orkokra tippeltem volna, bár ennyire nem vagyok benne a warcraft történelemben. A nomád életmód, a sámán vallás, a hódítás, a gyűlölet és a nyelvbeli különbségek alapján nagy a hasonlóság.
2016. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ork
2016. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam ennyire bele, de ezek alapján tényleg eléggé ráhúzható az orkok története a magyarok történetére :)
2016. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magyar netezőknél nagyobb troll sehol sincs... :)
2016. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!