Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ajánlanátok jó stratégiai...

Sowilo kérdése:

Ajánlanátok jó stratégiai játékot kezdőknek? Sosem játszottam egyel sem.

Figyelt kérdés

Illetve de, próbálkoztam valami háborús játékkal még 12 éves korom környékén, de akkor még nem tudtam angolul, így játszani sem tudtam vele szinte egyáltalán. Most viszont néztem videókat stratégiai játékokról, és nagyon megtetszett, hogy taktikázni és gondolkodni kell bennük, viszont nem szeretném egyből a legnehezebbel kezdeni. Mit ajánlanátok?


Lehetőleg 2010-2011-es évjáratnál ne nagyon legyen újabb, mert nem fogja vinni a gépem, régi viszont lehet, a grafika nem számít.


2016. márc. 5. 09:44
 1/10 anonim válasza:
Age of Mitology. Nagy kedvenc. A mitológia köré épít,lehet választani úgy emlékszem a skandináv és görög között.
2016. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A lehető legjobbak és leghangulatosabbak (tehát nem csak egy tucat-kommersz építs, képezz, ölj, de semmi különös game-ek, szerintem egy játék hangulata még fontosabb is, mint annak motorja, na és ezt a következőkben maradéktalanul megtalálod) már nagyon rég köztünk vannak (tehát futtatásukkal nem lesz probléma), a következők:


Dungeon Keeper 2, Majesty 1, Settlers II 10th Anniversary!


[link]


[link]


[link]


Dungeon Keeper 2 - a lehető leghangulatosabb fekete humorral átiatott játék a történelemben!


Majesty első része - a legnagyobb újítás, hozzá sem kell érned embereidhez, kalandoznak ők maguk - és rettentő mód működik a koncepció! Az újabbal ellentétben, ennek a grafikája is hangulatos!


Settler II 10th Anniversary - utak, utak, utak! Ezt is telibe találták, de messze a legnehezebb mind közül. Vigyázat! Kolosszálisan addiktív!


Ezeknél jobbat a mai napig nem készítettek, de a legjobbnál jobb nem is kell! ;)

2016. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első ajánlása is roppant mód jó! Talán ha Age Of, akkor a második részt (Age Of Empires II) és hozzá lehetne mondani, az is jól sikerült.
2016. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Stronghold sorozat se épp rossz kezdőknek
2016. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Age of Empires 1,2,3

Company of Heroes

Command and Conquer részek

Total War sorozat - nagy kedvencem

Battle for Middle-earth 1,2

Rise of Nations - speciel ezt gyűlölöm, meg imádom is egyszerre; megér egy próbát.

2016. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha valami körökre osztott stratégiát is ki akarsz próbálni, akkor Heroes of Might and Magic III, Civilization IV (vagy V ha fut a gépeden), Master of Orion 2.
2016. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rise of Legends. Biztos menni fog, és egész kellemes játék, pedig én sem szeretem a stratégiai programokat. :)

Nem vittem végig, de jót szórakoztam amíg előtte ültem, csak anno az FX 5200-es kissé megbicsaklott FPS számban nagyobb harcok alatt.


Az egyetlen játék amit végigvittem, az a Tom Clancy's Endwar. Ez inkább taktikai játék, egységeket kell managelni, de nagyon ütős hangulata van, ha érdekel nézz utána. Nem kell nyersanyagokat szedni meg ilyesmi, csak a csatát kell irányítani vérprofi módon (akár hangvezérléssel is!)

2016. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Company of heroes
2016. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, amit én írtam, nem fogsz jobbat/hangulatosabbat találni, ezek jelenleg a játékgyártás csúcsai RTS fronton. Nincs náluk jobb, de nem is kell, hisz megtaláltad! (Plusz még esetleg folytathatod azzal, amit az első, meg az ötödik írt.)
2016. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze körökre osztottak közül valóban a Heroes III viszi a prímet! Én is csak ajánlani tudom. Nem fogsz benne csalódni!
2016. márc. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!