Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van az, hogyha neten...

Miért van az, hogyha neten sakkozom, akkor, ha a lóval kilépek h3-ra, akkor mindig leveszik futóval a lovamat?

Figyelt kérdés
Én meg természetesen leütöm a futót a gyaloggal. Magyarán mindig, ha ezt lépem, történik egy ilyen ló-futó csere. De miért? Ez egy jó üzlet? A futó meg a ló tudtommal ugyanannyi pontot ér. Ez miért éri meg nekik?
2016. márc. 19. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom kik ezek és miről van szó pontosan, de annak ellenére, hogy pontban ugyanannyit érnek (3), a futót valamivel többre tartják, így nem jó üzlet, kivéve persze ha a játék zárt és a huszár használata így előnyösebb. Vagy ha a huszár egy előnyös helyen van. Azonban azt sem értem, hogy minek rakod a h3-ra a huszárodat, mikor a pálya széle egy rendkívül előnytelen hely neki, hiszen a támadási lehetőségei máris megfeleződnek. F3-ra kellene rakni.
2016. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mikor a h3-on ütsz a g2 gyaloggal, akkor felnyitod a sáncodat, így védtelenebbé téve a királyt. Vagy ha még nem sáncoltál, akkor a rövid sánc lehetőségét máris elbuktad, ha jót akarsz. Szóval ilyen megfontolásból (hogy tönkretegyék a rövid sáncot, vagy annak lehetőségét - hiszen a hosszú nem olyan jól védhető) megéri mégis a csere a futósnak.
2016. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A másik, amit nem értek, hogyha olyan helyzet adódik, hogy a két királynő áll egymással szemben (tehát a két gyalog leüti egymást és a két királynő a király mellett áll), akkor mindig leütik az enyémet. Miért? Most ez akkora taktikai előny, ha én utána el kell, hogy mozduljak a királlyal?
2016. márc. 31. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor már nem olyan nagy előny, mert a sánc főleg a vezér ellen véd. De természetesen akkor is előny valamennyire, hogy a másik nem sáncolhat. Viszont valószínűleg csak az áll a háttérben, hogy egyszerűsíteni akarják a játékot, gyorsan megszabadulnak a legveszélyesebb elemtől. De sok olyan megnyitás létezik, amikor ilyen nem valószínű, hogy megtörténik. Javaslom, hogy használd például a Spanyol megnyitást.
2016. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
#1 holland védelemben, meg Bird megnyitásban már láttam olyan varikat, ahol ideiglenesen a tábla szélére rakják a lovat.
2016. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy soha nem kerülhet oda, de kétlem, hogy a kérdező megnyitási megfontolásokból rakja oda a huszárját. Sokkal inkább gyanítom, hogy "csak úgy" alapon.
2016. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tovabba azert uthetik le mert a duplagyalog gyengesegnek szamit.
2018. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!