Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Dark Souls túl van értékelve...

A Dark Souls túl van értékelve. Érdemes bele kezdenem a második részbe?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:

PS3mon kedvenc játékom volt a Demon's Souls, és annak ellenére hogy nehéz volt imádtam minden percét mert a játék remekül fel volt építve, a ellenfelek kihívások voltak és az ember csak magát okolhatta ha hibázott hiszen az ellenfelek kiismeréséhez idő és türelem kellett

így hát nekiestem pár hónapja a dark souls-nak hiszen mindenhol azt olvastam hogy a Demon's Souls kiforrottabb és továbbgondolt szellemi utódja

hát nem

a játék (minden platformon) pocsékul van optimalizálva kellemesen stabil 25 fps-sel megy vagy azalatt (Blighttown-t nem említem, de Lost Izalith-ot érdemes, az is majdnem olyan rossz - nem tom hogy a láva miért vesz vissza a framerate-ből na mindegy)

emellett egyszerűen csomó dolognak nincs értelme

pl. Ornstein és Smough-nál (akiket legyőztem 6 órányi szenvedés után mielőtt le leszek balf4szozva) nem tudtam effektíve stratégiát felépíteni

és nem azzal van a baj hogy ketten vannak, de pl. Ornstein gyors Smough lassú oké próbáltam hogy elcsalom mindkettőt a terem végébe majd átrohanok a terem másik végébe - Ornstein odaszökkent Smough még a sarokban hadonászott a kalapácsával

rendben harcolnék Ornsteinnel erre hátulról leüt Smough - ezek szerint még Ornsteint is megszégyenítő gyorsasággal rendelkezik néha :C

de az is jó volt mikor Ornstein fennakadt az oszlopban és fél perccel később spontán elémtermett (a korábban oszlop által félbeszakított támadását befejezve) - erre hogy készüljek fel?

Bed of Chaos is kellemes volt, 4 irányból támad is ugorjak rá az alattam 4 méterre lévő fára a borzalmas irányítással, de lehet nem szóltak nekem hogy ez egy platformer játék

az a baj hogy míg a Demon's Souls valóban nehéz volt, itt már a játék hibái miatt szenved az ember (egészében véve viszont könnyebbnek éreztem mint a Demon's Soulst, Ornstein és Smough kivételével néhány próbálkozás alatt legyőztem minden boss-t, Demon's Soulsnál órákig szenvedtem ilyenekkel hogy Tower Knight, Flamelurker)

lényeg a lényeg, a játék 3/4-nél tartok de már nincs kedvem befejezni, viszont most olcsón be tudnám szerezni a Dark Souls II-t

az is hasonló hibákban szenved mint a Dark Souls (mer akkor kihagyom) vagy jobban hajaz a Demon's Souls-ra (mer akkor megveszem)?

2016. ápr. 2. 15:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindegyiket szerettem, de szerintem a helyszínek és az ellenfelek miatt a Dark Souls a kedvencem. Amióta végigvittem egyetlen szintlépés nélkül, azóta már nehéznek sem találom. :)

A DS II-t azért imádom, mert sok nehézkes játékmechanika áramvonalasítva lett benne. Már nem kell kilométereket futkosni, simán lehet a bonfire-ök között teleportálni. Ha sokszor ölöd meg a fix helyen feltűnő ellenfeleket, akkor előbb-utóbb azok eltűnnek, és addig nem is élednek újjá, amíg az egyik máglyánál el nem égetsz egy speciális tárgyat. Ezektől ugyan nem lett könnyebb a játék, viszont sokkal játszhatóbb. Ráadásul tele van kalandjáték-elemekkel. Unod már, hogy mindig a faludban levő kútba leugrálva, gerendáról gerendára szökellve kell eljutnod a mélyebb szintekre? Előbb-utóbb feltűnik egy NPC, aki épít neked egy hosszú létrát, amin már biztonságosan lecsúszhatsz. Egy erdei ösvényt egy kőszobor zár el, amin ha használsz egy különleges tárgyat, egy hiányos öltözékű leánnyá változik. Ha adsz neki a sajátodból valami ruhát, annyira hálás lesz, hogy elkísér téged a faludba, és tűzvarázslatokat tudsz tőle tanulni. Ezek az apróságok hihetetlenül fel tudják dobni a játékmenetet. Sokan róják fel a DS II-nek, hogy túl világos, tele van napsütötte helyszínekkel, de szerintem ennél nagyobb gondunk sose legyen.

2016. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor jó, szerintem megveszem akkor :-)

Igazából engem két dolog zavart a DS1ben

1) technikai szempontból csiszolni kellett volna rajta még egy kicsit, itt ott elég kényelmetlen volt az irányítás, plusz az említett instabil framerate

2) néhol olyan dolgokat találtak ki a fejlesztők ami már nem a nehéz kihívás kategóriába hanem inkább már az unfair nehéz kategóriába tartozott (Nito önmagában is idegesítő volt a spamtámadásaival mellé a feléledő csontvázak is kellettek - arra meg hogy jöjjek rá hogy a divine weapon megöli őket végérvényesen mikor a katakombákban lévő NPCk megtámadnak, nyafognak nekem vagy elzavarnak *taps*)

Az a baj hogy annyira mondták hogy mennyire jó a Dark Souls hogy túl magas elvárásokkal ültem elé

A leírtjaid alapján a DSII jobbnak hangzik (és tudom hogy annál az fps is fix 30-40 között van legalábbis xboxon) plusz ehhez nem fogok olyan nagy elvárásokkal neki ülni

Koszi a segítséget :-)

2016. ápr. 3. 01:47
 4/4 A kérdező kommentje:

Na végül befejeztem ma a játékot

Jó volt, adok neki egy 8.5/10et xd Demon's Souls azért jobb volt szerintem

Dark Souls II here I come \( ^o^)/

2016. ápr. 13. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!